Po vyndání GPU PC nejde

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
cottage55
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Po vyndání GPU PC nejde

Příspěvek od cottage55 »

Zdravím,

řeším takový menší problém. Mám sestavu intel i5 s intel HD GPU, desku asus gaming h-81, 2x 4gb ram kingston, disk a ssd a dlouho jsem používál GTX 750 ti oc, tu jsem nedávno prodal a chvilku je na integrované GPU v pohodě, než mi přišla nová MSI RX 470. Zapojil jsem vše běhalo OK cca 2 týdny. Teď jsem RX 470 vyndal, abych jí dalo do jiného PC a objednal si místo toho rx480, předpokládal jsem, že mezitím zase pojedu na integrovanou než přijde (ve čtvrtek), ale řeším nový problém a to, že PC od té doby co jsem grafiku vyndal už neběží. Respektive se točí jen větráky a ani nepípne. Zkoušel jsem vše odpojit a nic, až do doby kdy jsem vyndal i obě RAM tak deska pípa, ale jinak se točí jen větráky a vypnout jde jen přes zdroj. Vůbec netuším co se mohlo stát, ale prostě po vyndání GPU už mi to nenabíhá a nemám jí teď ani po ruce, abych jí mohl vyzkoušet dát zpět. Zkoušel jsem i reset biosu podle návodu s jumpery i baterkou ale nic nepomáhá. Má někdo nějaký nápad? Moc se mi nezdá že by něco odešlo, spíš to vypadá že stále hledá tu grafiku....
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vyndání GPU PC nejde

Příspěvek od spajdr »

Pokud obraz nenajede ani přes VGA nebo DVI po resetu biosu přes jumper , tak to vypadá na mrtvou desku.
Deska po resetu biosu totiž hledá primárně integrovanou grafiku (né vždy, ale většina desek to tak má)
cottage55
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Po vyndání GPU PC nejde

Příspěvek od cottage55 »

Předtím jsem měl zapojené HDMI na externí GPU. Teď jsem zapojoval VGA a obraz samozřejmě nejde. Nicméně obraz asi by ani nešel, protože nenajede ani bios bez pípnutí. Takže buď deska, procesor nebo ram.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vyndání GPU PC nejde

Příspěvek od spajdr »

Že by odešly oba kusy pamětí? možné to je, ale pokud to nenajede ani s jednou, tak to tipuju na desku.
Doplň si bydliště, třeba se najde někdo u koho vyzkoušíš ty paměti.
cottage55
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Po vyndání GPU PC nejde

Příspěvek od cottage55 »

Možné je i, že odešel procesor, ale taky nejvíc tipuji desku a jelikož je ještě tři měsíce v záruce, tak zítra putuje do alzy. Stejně mi přijde dost nereálné, aby jeden den to šlo a po vyndání GPU to jít přestalo.
cottage55
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Po vyndání GPU PC nejde

Příspěvek od cottage55 »

Tak výměna desky nepomohla, na jiné desce je problém zcela stejný...
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“