PC nenabehne, bez pipnutia, periferie blikaju

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Kuffor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2011
Bydliště: Čadca / Brno

PC nenabehne, bez pipnutia, periferie blikaju

Příspěvek od Kuffor »

Zdravim pani, mam mensi problem so svojim PC. Doteraz bezal bez problemov, v sobotu som ho klasicky vypol a dnes pri zapnuti ma cakalo nemile prekvapenie. Spustim PC, roztocia sa fany, LEDky svietia ako vzdy, no dalej sa uz nedostanem. Neozve sa pipnutie, do monitora neprichadza ziadny signal. Myska a klavesnica sa striedavo rozsvietia-zhasnu tak v trojsekundovych intervaloch.

Skusal som striedavo vyberat jednotlive ramky, ziadna zmena. Zial nemam integrovanu GPU, ani nahradny ziadny iny komponent, nemozem teda postupne prichadzat na to, kde je chyba. Po vytiahnuti GPU sa tiez nic nezmenilo (ak by bola chyba tu, cakal by som klasicky start, samozrejme bez obrazu).

Nestretol sa niekto s niecim podobnym? Na co to tipujete?
-=Majkl=-
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC nenabehne, bez pipnutia, periferie blikaju

Příspěvek od -=Majkl=- »

Ještě bych zkusil smazat CMOS. A pokud pak nepípne ani s vytaženou grafikou nebo pamětí, tak už to má nejspíš za sebou.
Kuffor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2011
Bydliště: Čadca / Brno

Re: PC nenabehne, bez pipnutia, periferie blikaju

Příspěvek od Kuffor »

Vybral som baterku na par minut, nepipal ani potom. K pipaniu som ho donutil jedine pri vybrati vsetkych RAMiek (3x pip a restart).
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: PC nenabehne, bez pipnutia, periferie blikaju

Příspěvek od PKBO »

Tady se asi bez jiných komponent nikam nedostaneš, max to celé rozebereme, pročistí kontakty lihem a slož si to třeba na stole.. minimálně GPU testnout jinde, ti snad nebude takový problém někoho sehnat.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“