extremni pokles vykonu PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Fikii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2016

extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od Fikii »

Ahoj,

od vcerejsiho vecera pocituji extremne snizeny vykon meho PC. Zacalo to tím, ze jsem hral hru PLAYERUKNOWNS BATTLEGROUNDS, ktera mi jede solidne na 90-130fps a zniceho nic se zacala silene sekat k nehratelnosti. Ok, restart pc nepomohl, tak jsem PC vypnul s tím, ze se mi treba neco prehralo a necham to vydejchat do nadchazejiciho dne. Dnes beze zmeny, pocituji zpomalenost otevirani slozek/programu, proste vseho. V poslední dobe jsem nestahoval, neinstaloval, win aktualizace vypnute. PC udrzuji v cistote bez prachu (v ramci mozností).

Intel core i7 6700K @ 4,00 GHz
Z170A Gaming M7
32GB RAM
Nvidia GeForce GTX 1060 6GB

V BIOSU jsem se nehrabal, nic netaktoval.
Na PC hraji jen: CS:GO, ktere mi jelo na 500-600fps (ted na 40 fps), PLAYERUKNOWNS BATTLEGROUNDS, drive 90-130 fps (ted sekačka 15-30 fps)

Když jsem najel do BIOSU, tak me hned bouchlo do očí to, že mi CORE SPEED ukazuje 0.80 GHz místo standardnich 4.00 GHz (i po uvedeni to defaultniho nastaveni), to same cislo mi ukazuje i software CPU-Z (viz, screenshoty)

http://imgur.com/a/1XkDO

http://imgur.com/a/cvaKe

Jelikoz je procesor jeste v zaruce, mym dalsim krokem bude reklamace. Pouze bych se chtel zeptat vás zkusenejsich, zdali v tom nemuze byt neco jineho, popr. nejake napady.

Díky za Váš čas.
fikii
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od PKBO »

800 Mhz je normální bez zátěže, musíš to nejdřív vyloadovat. Udělej čistou instalaci, na 99,9% procesor vadný vážně nebude.
Fikii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2016

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od Fikii »

promin, nejak mi nedochazi cistou instalaci ceho ?

s temi cisly to je zajimave, protoze kdyz jsem byl v biosu naposled (cca 3 mesice zpet) tak jsem tam mel napsano CORE SPEED 4.00 GHz a ted znicehonic 0.8 GHz ? Zda se mi to divne.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od racecar »

Stiahni OCCT -> run test a pozri ci mas stale 0.8GHz.

Druha vec skontroluj vyuzitie grafickej karty a prehladaj pc od virusov -> trebarz mbam (google).
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od certes »

Jestli ti to CPU jede na min i v zátěži, pak si najeď do ovládacích panelů "Ovládací panely / Hardware a zvuk / Možnosti napájení / Upravit nastavení schématu" a klikni na "Obnovit výchozí nastavení pro toto schéma".
Případně ověř zda pod "Změnit pokročilé nastavení napájení / Řízení spotřeby procesoru / Maximální stav procesoru" je nastaveno 100%.
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
Fikii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2016

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od Fikii »

OCCT: http://imgur.com/a/yeUJJ (mozno i pridat vysledky urcitych grafu, ktere se mi ulozily do slozky)
ESET NOD32 ani nove stazeny mbam nenasly zadne hrozby a tvari se, ze je vse OK.
Kontrola GPU postačí takhle ?: http://imgur.com/a/iUfmX (vlevo bez zateze, v pravo hraji spustene csgo)

Nejsem zrovna znalec v techto programech, tak omluvte me omezene schopnosti, pokud neco delam spatne.

certes, obnoveno do vychoziho nastavení schematu a maximalni stav procesorů je 100%
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od racecar »

Virusy ok, karta ok, screeny stacili.

Je tam jasne vidiet, ze cpu ide na 0,8GHz aj v loade. Takze ak si nic nerobil tak pravdepodobne nieco s doskou/procesorom.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od PKBO »

Prostě čistou instalaci Windows. Ještě než to uděláš, tak v biosu dej load default při té příležitosti můžeš updatovat na novou verzi a pak až řešit systém. Případně ještě stáhni XTU a nastav si tam jiný násobič, hod pak screen z benchmarku.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od Alfajk »

a co kdyz v biosu nastavis frekvenci rucne? zaroven bych jeste vypnul veskery setrici funkce, i voltage dal manual... podle me sis nainstaloval nejakej crapware, klidne i od desky, podobny problemy rad zpusobuje asus AI Suite, vsadim se, ze MSI ma taky nejakou takovou vyfikundaci(klidne to muze bejt aplikace pro ovladani pc telefonem)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: extremni pokles vykonu PC

Příspěvek od Briketa »

PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“