Záhadné závady v PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Suke001 »

Zdravím, tak se mě dnes 2x stalo, že se mě rozpadl obraz při přehrávání videa na youtube, potom už šel jen tvrdý restart. Čím to může být způsobeno ? Grafika jinak šlape normálně, BF3, Wow, Kombustor ok. :) Teploty ok.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Hladis »

Posledni verzi Flashe mas ? Drivery jsi menit zkousel ?
Obrázek
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Suke001 »

Flash mám nejnovější, vyzkouším starší ovladače (285.62). Jinak přetaktování na to nemá vliv, zkoušel jsem i default nastavení a pořád to dělá, sekne se to a jede jenom zvuk.

//EDIT : Zatím to s těma staršíma ovladačema šlape normálně, uvidím při delší používání. Zajímavé, nidky jsem s ovladačema neměl problém, asi sem měl štěstí :-D
damib
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. čer 2011

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od damib »

Hrál sem UT3 a najednou když sem najel jakoukoliv mapu tak sem měl artefakty. Předtím sem hrál půl hodiny a problém nebyl. Tak sem vypnul že se podívám na HW monitor. Najel sem hru a artefakty nebyli.
Divná to záhada ? :lol:
Sem o 150 killů dopředu !!!!!!!!!!
Ge.niu.sz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2004
Bydliště: Kopřivnice (Vlčovice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Ge.niu.sz »

Zdravím,
prosím o radu. Před týdnem se mi začaly objevovat artefakty při práci ve win. Vypnul jsem počítač, že zkusím zapojit jinou grafiku. Potom už nenaběhnul ani systém. Ve třech PC SSD disk nenaskočil. Disk prošel reklamací, ale na jejich strojích fungoval, tak nevím jestli byly nakousnuté řadiče.

Koupil jsem tedy novou grafiku a pro jistotu i zdroj. Všechno vyměnil, zapojil a spustil. Win 7 chtěly opravu, tak jsem vložil DVD a chtěl spustit opravu systému. Viděl jsem jen černou obrazovku, tak po několikanásobném restartu biosu a všem možném se reklamovaný disk opět přestal hlásit.

Víc už jsem neriskoval a všechno vypnul. Předpokládám správně, že jsou odvařené řadiče na desce?

Díky za odpověď.
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od CyberDeath »

Model zakladni desky ? Model SSD ? Model desek na kterych si SSD zkousel ?
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
Ge.niu.sz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2004
Bydliště: Kopřivnice (Vlčovice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Ge.niu.sz »

CyberDeath píše:Model zakladni desky ? Model SSD ? Model desek na kterych si SSD zkousel ?
Crucial m4 128GB, Gigabyte GA-EP45-DS4

Ostatní desky:
Gigabyte GA-B75M-D3H a druhou nevím. Ale je to podobný ročník jako EP45, jen čipset P35
cryos70
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2012

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od cryos70 »

Nedávno jsem si koupil GK http://interlink.tsbohemia.cz/gigabyte- ... rtext=BFCD

Mam ale jeden problem od te body co jsem ji tam dal pri startu pc me zustane obrazovka cerna a v levem hornim rohu je _ a v parvem dolnim rohu je napsane 99 a musim to vzdy restartnout nevite co stim ??Dik moc za odpoved
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od cameroncz »

taky mam jednu zahadu, po zapojeni gtx 640 do zakladovky se pc odmital zapnout, po resetu cmosu najel, ale nefunguje sitovka na zakladce, pokud zapojim kabel od netu tak si ho vubec nevsimne :D jo a grafiku jsem musel vyndat, s ni se pc odmita kompletne zapnout :D kazdopadne vse vyresila interni sitova karta ktera stala kolem 100,- , ale porad nemuzu prijit na to proc to ta grafika odpalila. Nejsem ted u toho pc takze nevim jake komponenty tam presne jsou, ty kdyztak doplnim pozdeji.
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
staalker
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. srp 2013

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od staalker »

Moje záhada byla taková, že pc v období několika týdnů reagovalo na vypnutí nebo zapnutí svítilny a reproduktorů. Měl jsem připojené dva monitory a každý večer (bez výjimky), když jsem potřeboval přejít na sluchátka a vypnul reproduktory, se oba monitory vyply (kontrolky přešly ze zelené na oranžovou), pc zatuhl (kontrolka caps lock nereagovala na stisknutí ) a větráky ve skříni se roztočily na maximální otáčky. Pc byl v tomhle stavu tak dlouho, dokud jsem neresetoval. Poté po novém startu jsem zapl svítilnu a to samé se stalo znovu. Než jsem šel spát, vypnul jsem svítilnu a pokud to bylo před vypnutím pc, stalo se to samé znovu. Poté ráno, když jsem zapnul reproduktory, zase. Pak jsem jednou zkusil ráno zapnout i svítilnu (což bylo docela absurdní, když bylo světlo) a nic se nestalo. Tak jsem lampu vypnul a to samé se stalo znovu. Dohromady se to stalo v desítkách případů. Po nějaké době se to dít přestalo aniž bych k tomu jakkoli vědomě přispěl. Naposledy se to stalo přesně ve chvíli, kdy jsem přišel z venku do pokoje a položil svůj mobil na zem. Nebyl k tomu žádný elektronický důvod z mé strany.

Teď už všechno naštěstí funguje normálně, jsem jen zvědavý jak se dá takové chování počítače logicky vysvětlit? Jaká je elektronická vazba mezi počítačem a svítilnou nebo reproduktory, že se může tohle dít?
staalker
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. srp 2013

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od staalker »

Může prosím někdo odpovědět na moji záhadu z předchozího příspěvku? Opravdu by mě zajímalo jak je to možné vysvětlit...ví někdo jak to mohlo být způsobené?
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od CyberDeath »

staalker : Jake to ma spojeni ? Vse je napajene ze stejne site tzn. But mas stare rozvody v hliniku nebo dokonce vedeny jen dvojzilny kabel , a nebo velice nekvalitni zdroj ktery tyhle ranny neni shopen vyfiltrovat.

Oprava : Vymena rozvodu elektriny v dome , vymena zdroj za kvalitni a nakup prepetove ochrany.

PS: Predpokladam ze vsechny tyhle spotrebice visely na jednom elektrickem okruhu co ?
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
staalker
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. srp 2013

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od staalker »

Ano, všechno bylo napájeno ze stejného místa. Ale nemyslím si, že byl elektrický okruh přetížený. Měl jsem tam totiž dřív zapojené i dva počítače a vše běželo bez problémů. Při tom zatuhávání jsem už měl připojený jen jeden počítač. Takže tam podle mě byla ještě rezerva pro vyšší zatížení. Zdroj je Fortron a běží dodnes bez problémů, což by zase ukazovalo, že je v pořádku.

Jestli by to bylo špatnými rozvody, proč nemám problémy neustále? Měl jsem je jen v tom období pár týdnů, kdy to spolehlivě reagovalo na každé zapnutí a vypnutí a pak najednou zase nic. Nechápu jaká mohla být příčina spuštění a odeznění toho problému?

Pak mi vrtá hlavou, jaktože to reagovalo stejně na přepětí (při vypnutí světla nebo reproduktorů) i na podpětí (při jejich zapnutí)? Laicky bych řekl, že při podpětí by se měl počítač vypnout nebo restartovat.. a ne vypnout monitory, zatuhnout pc a naplno roztočit ventilátory. A opravdu i 11W zářivka může způsobit tak velký problém v elektrické síti, že na to reagují ostatní spotřebiče? Třeba teď když vypnu nebo zapnu reproduktory, nepoznám na rožnuté zářivce žádné pohasnutí nebo bliknutí..tím pádem žádné přepětí nebo podpětí.

Kdyby to teda byl nějaký výkyv v napájení, napadlo mě, jestli nemá grafická karta pro takový případ nějaký nouzový režim, při kterém vypne monitory a roztočí ventilátor na max? Existuje u karty něco takového? Protože jinak si neumím vysvětlit tu reakci, nechce se mi věřit, že by se staly takové složité věci jen na základě toho výkyvu..

Možná působím trochu natvrdle, ale je to jen tím, že se to snažím pochopit, díky za trpělivost :)
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od CyberDeath »

A jsi si jisty ze si doma nemel v dobu kdy to delalo problemy v siti nejake dalsi spotrebice ktere tam nyni nemas ?
Podletoho jak pises tak zdroj uz ma par let a i kdyz je to forton uz muze byt po nem a nedokaze vyfiltrovat tyhle malinke vykyvy. A PC se muze chovat ruzne ... vypnout /restartovat ... vytuhnout jako to dela tobe. Protoze zadnou jinou spojitost tyhle veci dohromady nemaji takze to musi byt problem ve zdroji nebo elektrice popripade tet uz v obou.
Pokud to teda nebylo jen parkrat a nebyla to jen obrovska nahoda :-)
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
staalker
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. srp 2013

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od staalker »

Právěže náhoda to nebyla, dělo se to spolehlivě pokaždé v období pár týdnů. Dohromady možná kolem 50ti případů. Pak to najednou přestalo a od té doby ani jeden případ a je to už pár let.. A zdroj pořád běží bez problémů ať kolem něj vypínám nebo zapínám cokoli ze stejného okruhu, takže v něm přece problém být nemůže.. Navíc počítač mám zapojený pořád ve stejném okruhu a tento problém se už neobjevuje.

Jsem si jistý, že to dělalo problémy, i když nebylo na stejném okruhu připojené nic dalšího. A i kdybych měl, co by to změnilo?

Pc se asi může chovat různě, ale v mém případě to právě nebylo jen obyčejné zatuhnutí, ale zároveň vypnutí monitorů a roztočení ventilátorů...to už mi přijde trochu moc na příčinu jen nějakého výkyvu. Proto mě napadlo, jestli v tom nemá prsty nějaký režim grafické karty (protože ta asi vypíná monitory jestli se nepletu), který by tak reagoval třeba na ten výkyv.

Když vylučovací metodou říkáš, že to musí být tento problém (zdroj nebo elektrika), prostě protože tu není jiná spojitost, asi to znamená, že si nejsi moc jistý jak to ve skutečnosti probíhalo. A asi neumíš vysvětlit příčinu spuštění a odeznění toho problému, což by mě taky dost zajímalo. No ale i tak díky za reakce :|
Capioca
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2009

Nejde zapnout

Příspěvek od Capioca »

Dobry den,
mam pocitacovou sestavu:
mb: Gygabyte A-live dual eSata2 (nevim presne, ztratij jsem krabici)
grafika: nvidia geforce 450
procesor: amd athlon 5800+
zdroj: power LC5450

Pred nekolika mesici se mi zacal prehrivat procesor(amd athlon 5200+). Pocitac zacal padat az jednoho dne prestal fungovat. Zjistil jsem ze pokud je na procesoru primacklej chladic tak obrazovka proste jen blikne ale nic se dal nedeje. Tak jsem ho uvolnil a nejakou dobu to slo i kdyz s vetsimy teplotami, po nejake dobe opet prestal fachat. Tak me napadlo uz ani nvm proc, dat ten procesor do horky vody a pak zpet. Opet to nejakou dobu fungovalo a pak zas ne. Tak jsem si z netu obednal novej procak ale furt ten sami problem. Uz si vazne nevim rady. Pocitac jde zapnout ale obrazovka jen blikne a nic.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Mr Lucas »

Z toho co popisuješ, to vypadá na odtrženej rozvaděč tepla (IHS) od CPU. S tím dle mě již nic neuděláš. Na Athlonech se to bohužel občas stane :(
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Capioca
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2009

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Capioca »

Ale ten procak co mam ted, je novej mel by fungovat... Pred 2hodinama mi prisel.
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od CyberDeath »

Alive Dual eSata 2 je snad asrock a ne gigabite.

Problem s hodne pritazenym chladice ? Tak jej povolim ono to bude ok :-D :-D :-D .. pokud narostly tepoloty tak drzel spatne ... dobre na poskozeni CPU. toz to sem neslysel ... a to co popisujes tak mas v prdeli desku... butto je popraskana a ma problemy s kontakty nebo tam je nekde studeny spoj. A CPU do vody .... hochu ty na ten PC nesahej a dovez ho do servisu.
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
Capioca
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2009

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Capioca »

Bohužel i když to byli dosti radikální a konvenční způsoby zprovoznění, ale žádal si to nový ročník(testy).Tím namočením do horké vody pomohlo takže proč ne, sice už nevím jak mě to napadlo ale pomohlo to, a určitě jsem měl důvod :D . Gigabyte to doopravdy není omlouvám se, ztratil jsem krabici takže nevím přesně. Ani nevím že ASRock je samostatná značka, pověste mě za to no :D.
Asi by to chtělo rovnou novou základku co? Procesor by měl být v cajku když předchozímu majitelovy fungoval... Takže fakt už nevim...
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“