Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Prakticky jsem to shrnul již zde:
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 3#p9129033

Nyní mám na cestování a práci stařičký MacBook Air 2011 13" (http://www.laptopmag.com/reviews/laptop ... ir-13-2011) a rozhoduji se jestli ho vyměnit za nějaký ultra light s Windows 10 (asi 13"), nebo si koupit raději desktop PC.

Potřeboval bych ho ale používat také připojený k ultra wide (34" 21:9 3440x1440), nebo 4K monitoru v přechodném bydlišti, kde bude suplovat standardní desktop. Tohle MacBook AIR nesplňuje.

Také nechci, aby byl jakkoliv hlučný (více otevřených oken Chromě dělá s MacBook AIR malý kompaktní vysavač), tzn. něco ultra quiet.

Požadavek na nízkou váhu a skladnost kvůli přenášení na přednášky VŠ a pracovním potřebám, příp. cestování (delší let letadlem a práce, nebo přehrávání videí).

Ideální by bylo kdyby měl notebook dokovací stanici a odpadala nutnost připojovat vždy znovu kabely od monitoru, klávesnice a myši.

Mám raději od tohoto nápadu upustit a pořídit desktop PC, nebo je něco, co by jste mi doporučili?

Rozpočet omezený nemám a preferuji kvalitu, aby mi notebook vydržel min. 5 let, což by pro práci snad neměl být problém.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Nějaký Zen od Asus.
Jestli přemýšlíš mezi desktop vs laptop, tak noťas nepotřebuješ.
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Ja ho hlavne mam, takze premyslim nad upgradem, nebo novym desktopem kvuli tomu co stavajici notebook nezvlada a proto pro mne neni nutnost mit novy notas - viz. zminka vyse.

Jinak znacka Asus ve mne moc velkou duveru nebudi, stejne jako asi Acer a mam je zaskatulkovane jako tezky low end. Manzelka ma starsi Asus a je to jedna velka tragedie. Jsou na tom u notebooku v teto tride ZenBook kvalitativne dobre?

Co treba nejaky z rady Dell XPS? Ten uz je ale asi starsi, tak ho predpokladam brzo nahradi pokud se tak jeste nestalo novy model. Nevim ale jak je na tom realne s podporou vyssich (4K/ultra wide) rozliseni pres externi monitor.

Nebo se vyplati uz pockat na Kaby Lake? Netusim, kdy je presne ono pomyslne datum jeho vydani.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Ty názory na značky jsou předpotopní.
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Pravda aktualni jsou tak cca 6 let nazpet, ale ten Asus uz jsem musel za tu dobu nekolikrat spravovat.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Já měl předposlední notebook Alienware a reklamoval jsem ho taky...strašný shit.
Prostě jsou dobré a špatné řady.
Zenbooky jsou výborné.

XPS řada není špatná, pěkný je bezrámový display.
Nebo ještě chvíli počkej, už se pomalu dostávají do prodeje nové booky s OLED displayi.
První je Alienware 13.
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Ja ale na hry NB nyni nechci, protoze je zbytecne drahy a zere baterku jak das (Alienware,...). Na to mam jeste stale dobry skladany Eurocom i7, 16Gb RAM, 6990M apod.. , ktery je tezky jako krava, baterky uz mu vydrzi tak hodinu a samozrejme desktop s 980 Ti.

Asi skoncim jak to tak vidim pro tento ucel u desktopu (viz. http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 3#p9129033) a na cestovani a prednasky si necham stale dostacujici Macbook Air 13" (2011).
Naposledy upravil(a) Magicie dne sob 13. srp 2016, 16:08, celkem upraveno 1 x.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Ale jestli Ti jde o kvalitu displaye, tak Dell XPS 13 má super Sharp IGZO 3200x1800.
Měl jsem 4K display v Alienu taky od Sharp a nádhera.

Jinak ten Zenbook má ještě lepší hodnocení než XPS.
http://www.notebookcheck.com/Test-Asus- ... 004.0.html

Já bych počkal na nějaké nové konfigy s tím OLED, protože v tom Alienu ho hodnotí hodně nadšeně.
Že už nechceš koukat na nějaký trapný IPS :D
Asus Rog Strix G18
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

S tou baterkou jsi vedle. Alien jsem měl v tom konfigu s GTX980M a 4K displayem a vydržel na WIFI 7 hodin ;)
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Vsiml jsem si, ze Dell XPS ma dobry a navic matny displej (dobry kdyz mi u prednasek bude na nb svitit slunce), nedavno jsem ho bral pro rodinneho prislusnika a ten je s nim nadmiru spokojeny.

Jen je otazka jestli mi bude stacit pri externim displeji na ten 4K monitor s ultra hd rozlisenim 3840x2160 px? Chci proste prijit domu do prechodneho bydliste, flaknout to do dockovaci stanice a okamzite zacit pracovat jako clovek na velkem monitoru s klavesnici a mysi.

Jinak u toho Alienu uznavam, ze dedikovana grafika by si neco vzit mela a tech 7 hod. na WiFi se mi zda jako extremne dobry pripad az se mi tomu nechce verit, protoze tolik neda na WiFi ani muj Macbook Air. Nejsem clovek s predsudky a vim, ze spousta lidi vcetne mne tam ma nakousle jabko, ale s mimozemstanem bych si asi na prednasku jit uplne netroufl. To uz by si pomalu zaslouzilo nejakou prezdivku a prirozene vynucenou sikanu u zkousejicich.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Hele teď mám noťas s dektopovou GTX980 a na baterku dám přes 4 hodiny a to ji mám pořád aktivní (je tam manuální přepínání)...to víš, 9-článková baterie už má výkon...podobná byla v tom Alienu.
Výstup na 4K není problém a možnost dokování má každý noťas s USB-3.0
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Dobře, tak já tím pádem ultra light NB (ultrabook) nezavrhuji a počkám ještě na doporučení konkrétních vlastníků, nebo lidí, kteří s novými modely mají praktické zkušenosti. Třeba se zde někdo další ještě ozve.

Podle toho, co mi vyjde jako nejvhodnější ve vláknu s desktopem (mám k dispozici základní desku z reklamace) bych pak přehodnotil výhody (novější NB na přednášky a cestování, snad větší výdrž na baterii, Macbook Air 2011 mi vyloženě moc nesedí, apod.) a nevýhody (pravděpodobně vyšší cena, otázka jak s těmi ventilátory při zátěži, apod.).
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Na trhu už máš i nové Ultrabooky s vodním chlazením bez větráků :wink:

http://www.ddworld.cz/mobility/notebook ... 2v1-3.html
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Parametrove nevypada zle, zejmena u te vyborne udavane vydrze baterie.

Jen kdyz se divam na to telo notebooku pusobi na mne oproti Dellu tak nejak stale levne. Taky stoji polovinu, takze se neni cemu divit.

Taky pisou ,ze ma CPU jen lehce nad Intel Atom a to je teda nic moc, asi dan za tu vydrz na baterii.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

No výkon toho CPU je výkonější, než co máš v Applu :D
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

To je vcelku logicke vzhledem k casovemu rozestupu 5 let, takze srovnavam spise s aktualnimi ultra booky jak temi starymi :-).
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Důležitější je, co vyhovuje výkonově Tobě.
Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

Souhlasim, pockam az se tu sejde vice tipu na notebooky splnujici vyse uvedene pozadavky a pak uz to bude snadnejsi si vybrat.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od orgasmic »

Asus Rog Strix G18
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Ultra light s podporou 4K rozlišení?

Příspěvek od Magicie »

To je tento https://www.czc.cz/lenovo%20thinkpad%20x1%20yoga/hledat ?

Docela pálka za pracovní notebook s jenom 256/512 Gb SSD a 8 Gb RAM :-). Dotykový displej a tablet nevyužiji.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“