Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Penten
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2016

Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od Penten »

Zdravím, hledám notebook/ultrabook do školy.
rozpočet - 15-22 tisíc, teoreticky až v oblasti kolem 25-30 tisíc (ale na to budu mít až v létě, což je možná až moc dlouho..)
určení notebooku - kancelářské aplikace, zápisky na vysoké škole (Práva UK, spousta právních appek nepodporuje MacOS, bohužel), sledování filmů, hodně psaní a čtení, občasné hraní nenáročných her.
velikost, hmotnost Preferuji 13-14 palců, budu přenášet každý den v batohu, proto preferuji co nejlehčí (2 kg už jsou fakt moc), FullHD - má to smysl?, občas sedím na sluníčku ve třídě, tak možná matný?
odolnost - Budu přenášet několikrát každý den (z koleje do školy, po škole, na kolej), bude v batohu s učebnicemi a dalšími předměty (sic v nějaké kapse), pohyb po Praze
výdrž na baterie - minimálně 6 hodin s Wifi, více je lépe, občas jedu 8-1800 bez možnosti nabíjet
servisní možnosti - prodloužená záruka by byla fajn po zkušenostech s předchozím notebookem (Lenovo G500 s i5 a 8570M, jenž odešel po 3 letech), ale samozřejmě nevyžaduji v této cenové relaci
konektivita - celkem často připojuji myš a externí monitor přes HDMI (s micro si vystačím), minimálně 2 USB porty by se mi líbily.
Touch screen nechci a úplně se mi nelíbí 2v1 tabletopc, iPad s klávesnicí mi nevyhovuje
Podsvícená klávesnice výhodou

Notebook budu kupovat až na konci dubna/května (tzn. jestli čekat zlevňování, nový model apod.). Je vůbec něco, co dokáže splnit mé požadavky v dané cenové relaci? Notebook bych rád používal 5-6 let studia (když se něco nepokazí), proto bych ocenil dost výkonu i do budoucna.

Líbí se mi třeba XPS 13, Spectre, ale to je takový sen, ale finančně nedostupný.
Koukal jsem na různé Asus Zenbooky (UX310, 410?? novinka, 330, 360..), ale u těch nevím.
Navrhovali mi HP Elitebook 820, ale to je možná trochu moc drahé a nevím, zda se to vyplatí. Taky Elitebook Folio, ale tam se mi nelíbí pasivní chlazení, cena a masivní zpomalení procesu při zátěži.

A co tahle Toshiba? Vypadá dobře. https://www.alza.cz/toshiba-portege-z30 ... 500111.htm
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od orgasmic »

Asus Rog Strix G18
teeejay
Nováček
Nováček
Registrován: 10. bře 2013

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od teeejay »

Jsem teď ve 4. na právech UK a věř mi, že ve výsledku ty zápisky ze seminářů jsou natolik zanedbatelný vzhledem k látce, kterou máš umět celkově, že bych to úplně neřešil.. :D

Co ale budeš potřebovat, je dlouhá výdrž na surfování po eduroamu, popř. dostatečně velkou úhlopříčku, když si budeš chtít zdřímnout o hodině :D

Zásuvky jsou skoro v každé učebně, na chodbách atd., možnost dobíjení na fakultě vždycky je...
PC: i7 5930k, Asus Maximus V Extreme, Corsair Dominator Platinum 16GB (4x4GB), 980Ti Classified, Samsung 840 120 GB, Samsung 850 512 GB, 1TB HDD 7200 RPM, Be Quiet! Dark Power Pro 11 850W, Phanteks Enthoo Primo, Asus Essence STX II, Custom Loop

Macbook Pro Retina i7 2,7Ghz, 512 SSD, 16 GB RAM
Penten
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2016

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od Penten »

Nu, mě zkrátka to nabíjení po fakultě, hledání si místa u zásuvky, tahání adaptéru nebaví :D.
A použitý notebook jen s 12 měsíční zárukou? Toho se bojím, to moc nechci.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od shorty25 »

Macbook Air 13 2016?
Vždy prodávám i jinde.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od werygood »

shorty25 píše:Macbook Air 13 2016?
Ts, nejdůležitější výbava VŠ studenta je nabušený Steam účet. Tolik her na Mac není :mrgreen:
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od shorty25 »

To je fakt, do prvaku prvniho semestru koupit poradnou masinu a na konci semestru ji prodat a jit na pracak.
Vždy prodávám i jinde.
Penten
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2016

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od Penten »

Nebojte kluci, notebook na hry a stolní PC už mám spolu s velmi, velmi nabusenym steam a gog účtem.
A Mac air nechci, nejsem s ním spokojenej (s počítačem jako celek, něco je tam off prostě, dualboot umím).
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od shorty25 »

A co treba xiaomi notebooky?
Vždy prodávám i jinde.
Penten
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2016

Re: Přenosný notebook na VŠ 15-25 tisíc

Příspěvek od Penten »

Mm, za tu cenu s těmi parametry bych si radši připlatil 2 tisíce za tu Toshibu :) ale díky za návrh(y).
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“