Macbook pro Touch bar

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

vrabcak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. zář 2017

Macbook pro Touch bar

Příspěvek od vrabcak »

Chystám se jít do macbooku, je to chyba? :) Jaký máte názor? Používám dva monitory a redukce mě rozčiluje, ale našel jsem snad řešení v podobě hyperx - jedna redukcea na obojí. Touch bar nechci, ale smířil jsem se s ním za cenu touch ID.

Máte někdo zkušenosti, čeho se mám (kromě ceny :D ) bát?

Jako alternativu mám klasický macbook 2013 late.

Díky moc
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od racecar »

Nieje to chyba a Touch bar je v pohode. Nekupoval by som MB bez toho ked je to taky "hit" :D

Ale casto sa stava ze ho stlacis aj ked nechces ked pises na klavesnici. Tj ho uspis, mutnes a tak.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
vrabcak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. zář 2017

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od vrabcak »

No já se touchpadu bál i proto, že to kupuju na firmu (1 rok záruky) a trochu se bojím jaká bude poruchovost vs opravitelnost toho dalšího displeje, vzhledem k tomu jak to Apple má u všech jiných displejů. Ale asi ho objednám tak snad nebudu litovat :-D ještě mě vrtá hlavou jestli nejít do staršího levnějšího prověřeného macbooku pro, kterému teď šla cena slušně dolů..
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od logingame »

Extra rozdil mezi 2016 a 2017 neni, jestli chces trochu usestrit tak jdi klidne do 2016 s TB. Co se tyce zaruky tak muzes zkusit mrknout na ebay na apple care a najit na svuj model. :wink: Kdyz ted nakoupis na applestore cz tak dostanes jeste sluchatka podle vyberu zdarma.
vrabcak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. zář 2017

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od vrabcak »

logingame píše:Extra rozdil mezi 2016 a 2017 neni, jestli chces trochu usestrit tak jdi klidne do 2016 s TB. Co se tyce zaruky tak muzes zkusit mrknout na ebay na apple care a najit na svuj model. :wink: Kdyz ted nakoupis na applestore cz tak dostanes jeste sluchatka podle vyberu zdarma.
Já myslel přímo ten model ještě předtím viz https://www.arecenze.cz/notebooky/apple ... -mf839cza/ ten 2016 bych ještě za léty prověřený neoznačoval :D Díky moc za radu, ale koupím ho asi stejně spíš v istyle díky isic slevě 12%. To dělá slevu u toho 2017 modelu třeba kolem 8k, za což budu mít slušná sluchátka. :-D Akorát furt nevím, jestli tento starý nebo nové pro.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od shorty25 »

Ja kdybych daval raketu za macbook, tak si koupim posledni model uz jen pro ten pocit.
Vždy prodávám i jinde.
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od godlike »

Ja teda sazim na to, ze s generaci Coffe lake by pristi rok mohli mit i 13" verze konecne plnohodnotny 4jadro. Protoze 15" uz stoji tunu penez a uz neni zrovna moc prenosnej.
Ja bych teda sel do 2017, plus ta 12% sleva. Davaji ji uplne vsude a kazdymu. Jeste si odecist DPH a bude to ok. :)
Mac...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od Blue Storm »

No on to nemusí být ani Coffee Lake, protože 15W a 28W čtyřjádra už přišly teď s Kaby Lake Refresh, takže hádám, že Apple akorát vyčkává na příchod modelů s Iris grafikou a snad brzo se dočkáme MBP Retina 13" se čtyřjádry. Proto bych teď osobně MBP nekupoval a vyčkal, co se bude dít.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od orgasmic »

S tímhle přístupem by sis nikdy nic nekoupil :-D
Asus Rog Strix G18
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od godlike »

Letos uz booky updatovany byly a dalsi update bude podle me nekdy az zase na jare nebo pred letem. Cili pokud maca tak ted s tou slevou.
Mac...
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od logingame »

tak jak pise godlike, modely 2016 jdou z doprodeje = sleva, na modely 2017 jsou 12% sleva pro studenty. Kdyz koupit, tak prave ted. Refresh prijde az na jare, do konce roku uz ne. I kdybys koupil ted a na jare rozhodl pro upgrade tak neztratis tolik. Ceny mac drzi dobre.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od Blue Storm »

orgasmic píše:S tímhle přístupem by sis nikdy nic nekoupil :-D
Až na ten detail, že tohle nebylo potřeba posledních dost let řešit, protože to bylo vždy 2C/4T od prvních Retina modelů. A rozdíl 2C/4T a 4C/4T není úplně malý a je to něco, kvůli čemu bych rozhodně počkal. Sám plánuju příští rok měnit MBP Retina 2015 za nový model už s více jádry.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od shorty25 »

Nebo muze cekat na 6/6. :roll:
Vždy prodávám i jinde.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od racecar »

A potom na OLED. :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od godlike »

OLED jsou uz od 2016.
Mac...
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od shorty25 »

OLED je jen touchbar. 8)
Vždy prodávám i jinde.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od Blue Storm »

shorty25 píše:Nebo muze cekat na 6/6. :roll:
Ten bude, ale u většího 15" MBP... 13" MBP se na nějakou dobu na těch 4C/4T nebo 4C/8T zasekne, to je téměř jisté.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od godlike »

Tyjo, ja si fakt myslel, ze panel je OLED. Chvili jsem 13" 2016 mel, porovnavali jsme to s 2015 a panel byl mnohem jasnejsi a cerna cernejsi. Tak jsme si rikali, ze je OLED. A von jen ten prouzek. Tak to jsem teda zmatenej. :)
Samozrejme jinak souhlas se Stormem. Pokud clovek nespecha, pockal bych na na 4c 13". Ja uz jsem roky rikal, ze bych 13" bral jedine s realnym 4c. Maly, lehky a vykon tam jen.
Kolega onehdy koupil 13" s i7 a rikal, ze usetril za 15" s i7. Rikam mu, tyvoe, to je ale furt dualcore. Podekuj Intelu, ze ma v ntb segmentu i5 a i7 jako dvoujadra.
Ja teda preziju s Airem a skocim pak do 13" s 4c. 8-)

OT: Nejradeji bych rozebral i ten Imac a delidnul tu i7, ty teploty v tom Imacu jsou teda priserny, ale mam jeste skoro rok zaruku a nechci o ni prijit.
Mac...
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od shorty25 »

Air je nesmrtelnej, dokud neumre napajeci kaskada u magsafe konektoru.
Vždy prodávám i jinde.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Macbook pro Touch bar

Příspěvek od shorty25 »

Aira bych uz v dnesni dobe nekupoval - zastaraly design.
Vždy prodávám i jinde.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“