Obecná Diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od killerek »

Za prave pokud nema verzi Win Pro a vyssi tak nemuze pouzit downgrade (to platilo u Vist, tak to asi plati stale). Za druhe notebooky maji casto licencni stitek pod baterii (konecne ho zacali schovavat pred osoupanim) nebo primo v BIOSu.
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od myschovip »

Caute, kamos mi doniesol notebook na ktorom je Win8 a chce aby som mu nainstaloval Win7, je mozne pouzit licencny kluc z Win8 na Win7? alebo je len mozny upgrade z Win8 na Win10?
dik
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od kotas »

Zkráceně... NE
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Lojza »

Ahoj, nutně bych potřeboval instalčku (ISO soubor) Win 8.1 Pro x86, originál, bez úprav, nemohu nikdy najít, jen obyč 8.1, to je mi na nic, nějaké nápady? Děkuji
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Hexik21 »

Ahoj,
ty jí chceš úplně prázdnou bez KB atp? Takže Windows image z oficiálních stránek je ti k ničemu ?
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... ndows8ISO/
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Lojza »

Zdar, jo táák, já jsem vůl, já v tom seznamu viděl jen ty N a K, tak jsem si neuvědomil, že tam není i PRO :D
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Lojza »

Nakonec to dopadlo tak, že jsem tam vrazil Windows 10 PRO... Ale teda, opět se potvrdil můj názor, Windows 8.1 byl nejlepší systém, co MS vydal.... Ta rychlost je naprosto brutální, desítka na to absolutně nemá...

//nabídka Start je pro mě dnes již naprosto k ničemu, to už je přežitek, takže jestli jsou to dlaždice jako ve W8 nebo ten hybrid v 10, je vlastně uplně jedno, jsem zjistil po letech užívání obou OS... nejhorší je, že vyvolat nabídku Start v 10 je horor i na nejrychlejších sestavách, to je tak strašně pomalé, tak odezva... to je hrůza....
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od mr.qeg »

Ano, win8.1 byly z pohledu rychlosti best. Chtěli to cílit na mobilní zařízení, tak mnoho komponent systémových komponent tenkrát přepsali z .NETu zpět do C++. No jediný přešlap asi byl ten celoobrazovkový Start, ale tak s tím se daleko přežít a skoro tam nechodit.
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Lojza »

No, mě by zajímala jedna věc.... Na práci máme všude Windows 10, Windows 8.1 jen v HTPC, ale co takhle 8.1 dnes používat jak hlavní OS, máte to někdo ještě? Dá se s tím žít? Tady v okolí už to nikdo nemá...
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“