Obecná Diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Obecná Diskuze

Příspěvek od CZDaywalker »

Copak nám to zase pečou v tom Redmontu? :)

http://www.microsoft.com/presspass/default.mspx

Názory? Poznatky? Líbí, nelíbí? :)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Windows 8

Příspěvek od Flegy »

Doufam ze u pc verze se nedostanem na posahany menu ala chytry dotykovy telefon... to by me zabilo. podle me totalne neprehledne. o zapatlanym monitoru a natahovani rukou ani nemluvim :roll:
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 8

Příspěvek od Smith »

Sotva vyhodí Aero a nechají jen tohle. Prostě tohle bude prostředí pro tablety, ne pro desktopy ... jestli to navíc nebude jen nádstavba ala Media Center.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Windows 8

Příspěvek od Flegy »

btw by me zajimalo, kdy se zastavi velikost systemu... kdyz si vemu srovnani win vs. linux, kde oboji je na jednovrstve dvd ale linux ma v distribucich x tisic aplikaci...
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Windows 8

Příspěvek od Maranov »

Windows tam má zas x tisíc driverů. :-D Upřímně, dneska mi těch 20GB systému na tom TB disku tak nevadí. Vyžiju i na 60GB SSD, nakonec.

K tématu: přijde mi to jako celkem dobrý koncept, hlavně pro různé netbook/tablet klony - je to zároveň všefunkční netbook i zábavný tablet. Kompatibilita s různými populárními technologiemi a evidentně i s Phone přinese hromadu použitelného SW. Na té virtuální klávesnici pro palce jde vidět, že přemýšlejí i nad ergonomií, což je dobře.

Rozšíření Ribbonu beru jako plus, za mně může klidně nahradit většinu menu a ikon.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 8

Příspěvek od zombux »

mě se to líbí. a taky jsem toho názoru, že tohle bude jen nadstavba určená pro dotykové obrazovky, přesně jako Media Center. pod tím je úplně normální win-GUI, pokud vím tak bude ve třech provedeních - Aero Lite, Aero (?) a Wind (?)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Windows 8

Příspěvek od Pepa1 »

zombux píše:mě se to líbí. a taky jsem toho názoru, že tohle bude jen nadstavba určená pro dotykové obrazovky, přesně jako Media Center. pod tím je úplně normální win-GUI, pokud vím tak bude ve třech provedeních - Aero Lite, Aero (?) a Wind (?)
takže doufám, že si tam budu moci zase dát klasický vzhled ala win95 :-D
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 8

Příspěvek od zombux »

na to zapomeň, Aero Lite bude mít blízko spíš k Metru http://blog.neuronaltraining.net/?p=22465
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Windows 8

Příspěvek od CZDaywalker »

Pepa1 píše:takže doufám, že si tam budu moci zase dát klasický vzhled ala win95 :-D
Já todle pořád nepochopím. Jak se někdo může vracet k něčemu tak předpotoptnímu? A funkce by měly být stejné, jako u W95? :)

Ne, neříkejte mi, že pokud byste stáli u škodovky z roku 2010 a škodovky z roku 95, tak dáte přednost té starší verzi.

Ano, díly asi seženete, z nostalgického důvodu ho pořád máte rádi, ale budete tak pozadu oproti všemu ostatnímu, že brzo skočíte... no nic :)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Windows 8

Příspěvek od Pepa1 »

CZDaywalker píše:
Pepa1 píše:takže doufám, že si tam budu moci zase dát klasický vzhled ala win95 :-D
Já todle pořád nepochopím. Jak se někdo může vracet k něčemu tak předpotoptnímu? A funkce by měly být stejné, jako u W95? :)
Ne, neříkejte mi, že pokud byste stáli u škodovky z roku 2010 a škodovky z roku 95, tak dáte přednost té starší verzi.
Ano, díly asi seženete, z nostalgického důvodu ho pořád máte rádi, ale budete tak pozadu oproti všemu ostatnímu, že brzo skočíte... no nic :)
njn... mám k tomu svůj důvod. Tady přece nejde o nové funkce, ty samozřejmě vítám, ale některý věci týkající se grafického vzhledu jsou pro mně úplně zbytečný.. Hlavním důvodem a nejsem sám, je to, že mi z ClearType bolí oči. Takže proto klasický vzhled bez clear type (+ k tomu používám utilitu NoSegoe). Comp využívám , zejména k hraní her, takže další důvod proč nepotřebuji aero. Přiznám se, že mám rád jednoduché, čisté prostředí, bez gadgetů a všech možných kravin. Nepoužívám ani tapetu ale mám plnou barvu (zelená klasika). Nikomu to nenutím, prostě mi to vyhovuje . Takže jestli bude Win8 bez klasického zobrazení tak tam holt nahodim styl typu aero basic "metro" a nějak pořeším clear type..... :evil:
Oriwen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 8

Příspěvek od Oriwen »

PC neni telefon ... hnus totok. Pokud nenechaji aero (nebo neco dost podobneho) nemam duvod prechazet na tenhle budouci nepodarek.
Dell Precision M6600 - Core i7 2720QM, Quadro 3000M, 16GB DDR3, 120GB SSD + 2x320GB HDD.
Acer Iconia A700 - RootBox Android 4.2.2
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 8

Příspěvek od Smith »

Oriwen: co třeba číst? to prostředí je pro tablety ... Aero tam samozřejmě bude.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Windows 8

Příspěvek od CZDaywalker »

Z toho, co bylo videt, tak to bude jen "nastavba" ve stylu aero.
V te nahravce je videt, ze to bezi na klasickem "Windows" engine pro aplikace typu word, excel apod.
Tak moc bych se toho nedesil.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 8

Příspěvek od killerek »

Prijde mi to zajimave a vidim k tom dost moznosti budouciho vyuziti. Ale vice nez na tohle sem zvedavej na nejake nove funkce Win 8.
Oriwen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 8

Příspěvek od Oriwen »

Smith píše:Oriwen: co třeba číst? to prostředí je pro tablety ... Aero tam samozřejmě bude.
Ja si to precetl, ale MS je schopny vseho (zvlaste zmen k horsimu). Radsi od nich nic dobreho necekam a jsem pak rad ze od nich neco dobreho prislo.
Dell Precision M6600 - Core i7 2720QM, Quadro 3000M, 16GB DDR3, 120GB SSD + 2x320GB HDD.
Acer Iconia A700 - RootBox Android 4.2.2
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Windows 8

Příspěvek od CZDaywalker »

Ale taková averze :) Ale chápu, raději se nezklamat, než být natěšený.
Nicméně mohlo by to být něco, co posune UI dál...a taky spousta věcí se stejně testuje a spolupracují na tom milióny testerům, vývojářů i domácích uživatelů....kteří chtějí.
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Windows 8

Příspěvek od Wuuduu »

nove Applacke OSX UI je podla mna uz uplna katastrofa... velky iPhone OS

//CZDaywalker - bavíme se o W8 :) Udělej si na to kdyžtak vlastní thread :)
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
Oriwen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 8

Příspěvek od Oriwen »

CZDaywalker píše:Ale taková averze :) Ale chápu, raději se nezklamat, než být natěšený.
Nicméně mohlo by to být něco, co posune UI dál...a taky spousta věcí se stejně testuje a spolupracují na tom milióny testerům, vývojářů i domácích uživatelů....kteří chtějí.
V zivote i v software hlasuji pro evoluci a ne pro stvoreni z niceho - tj upravu stavajiciho na zaklade pozadavku uzivatelu misto vytvoru sileneho designera.
Jo , je to pomale, vypada to ze se vyvoj temer nehybe, ale lidi jsou an to zvykli a jsou s tim spokojeni. lepsi nez aby se co rok,dva ucili ovladat uplne novy paskvil.

jinak jestli bude W8 beta jako byla se sedmickama rad si to prohlidnu.
Dell Precision M6600 - Core i7 2720QM, Quadro 3000M, 16GB DDR3, 120GB SSD + 2x320GB HDD.
Acer Iconia A700 - RootBox Android 4.2.2
eLPeCKo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2010
Bydliště: Brno

Re: Windows 8

Příspěvek od eLPeCKo »

CPU: Core i9 7900X + Be quiet Dark Rock PRO 4, MB: ASUS ROG RAMPAGE VI APEX, RAM: Corsair 3200MHz 4x8 GB, GPU: ASUS RoG STRIX 1080Ti,
PSU:
Seasonic Prime 850W, Case: Be quiet! Dark Base 700, HDD: Samsung 960 PRO 1TB NVMe + Samsung 850 PRO 512GB,
LCD: Dell U2515H, Zvuk: Creative X7 + Creative EMU XM7
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Windows 8

Příspěvek od kotas »

Pečou na nás další "kurvítko" :razz: :P
Obrázek

Teď vážně, nejsem vůbec na nové windows zvědavý, na sedmičkách mi funguje vše na výbornou, na druhou stranu, by mohli přinést lepší optimalizace..taky se už těším na výběr v režimech kompatibility - od win xp po osmičky :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“