Instalace - problemy, dotazy - VSE kolem

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od van Bellen »

ak mam byt uprimny,nemyslim si,zeby v tom bola chyba.fungujem na tomto oc nastaveni uz rok..ale dik za rady.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od dexterav »

lenže win8 tam asik rok nemáš mno :D
pokiaľ si nevieš rady treba skúsiť všetko
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od van Bellen »

teoreticky..prestavim frekvencie na default..nabehne disk v poriadku. potom nastavim oc a pojde/nepojde? :) teda odporuca sa instalovat windows na defaulte,na to som akosi pozabudol..neviem mozno zajtra odpojim disky,dam default a nainstalujem znova..posledna sanca pre win8 :)
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od dexterav »

btw ak by na OC mašine neprešla inštalácia to OC je nestabilné
ak padá hra po OC je to zase nestabilné , memyslím že sú nejaké výnimky
proste ak máš OC nesmie to nikde prudiť resp musí sa to chovaž ako by to bol default žiadne pády, záseky, problémy z HDD :mrgreen:
samozrejme ak to prudí aj na default je treba hladať problém inde v tvojom prípade by to boli tie W8
btw umňa prešiel upgrade ako po masle
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od van Bellen »

tak ale ja som stiahol instalacku z netu.boh vie,co som stiahol..kazdopadne instalacia prebehla bez problemov...uvidim zajtra po reinstalacii.
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od OndraSter »

Pokud stahuju instalačku z neznámého zdroje, tak po stažení ověřím sha1 hash vůči tomu z TechNetu (veřejně přístupné).
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od van Bellen »

nastavil som default frekvenciu cpu, instaloval win8 x64 (mam taku instalaciu kde je na vyber win 8,pro,enterprise x86 x64)..a nepomohlo.usb kluce funguju..som v koncoch.

//este ma napadla jedna vec.neinstaloval som ziadne ovladace k doske po instalacii.zeby to bolo tym?
(Intel Management Engine Driver a Intel Chipset Driver)
mazuji007
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2012

Re: Windows 8 Instalace problem

Příspěvek od mazuji007 »

Zkus ještě jednou cely system naistalovat i s formatem disku
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: win8 nevidi disk...

Příspěvek od Maranov »

Chipset určitě nainstaluj.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Yawasaki
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. črc 2012

Re: Instalace - problemy, dotazy - VSE kolem

Příspěvek od Yawasaki »

Mám problém.
Mám na jednom HDD Win XP.
Nainstaloval jsem korektně zkušební 3 měsíční W8 na jiný nový HDD ten jsem připojil místo původního s XP. W8 chodí - zápasím s nastavením a ovládáním.
Po fyzickém odpojení HDD s W8 jsem fyzicky připojil zpět HDD s Win XP. Ty jedou, Ovšem nenaběhne připojení k internetu. Modem ukazuje že je připojen, ovšem vyskočí hláška, že není připojen síťový kabel. Na modemu nesvítí ani LAN kontrolka. Zkoušel jsem jiný starší modem, původně s XP užívaný a "ničevó".
Kde je zakopaná čuba ?!?!? :o :sad: :twisted:
Yawasaki
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. črc 2012

Re: Instalace - problemy, dotazy - VSE kolem

Příspěvek od Yawasaki »

Tak se"to opravilo samo". Nevím jak netuším, ale dnes jsem vypnul Win 8 a modem zůstal naběhnutý i s LAN. Tak jsem "potichu" abych ho snad nevyplašil přehodil HDD a strčil tam tn s WIN XP a světe div se ono to jede. Teda zatím abych to nezakřikl. Asi to byl nějaký "zmňat" v ovladačích při instalasi W8 které asi zablokovali modem když jsem je vypínal, tak naběhla jakási hláška o nějaké instalaci, ale tu jsem nestihl přečíst, protože jsem byl pryč od komplu.
Už sem myslem, že se od dob DOS 6.22 a následných WIN něco změnilo, ale vypadá to, že "vokla stále padaj" a zase se sami opravují. Prostě nic nového pod sluncem. 8)

Jinak ale hodnotím W8 dost kladně , zakoupil jsem CHIP specíál vydaný k W8. Je tam DVD s utilitama i na změnu plochy start. Já si vybral klasika. Jako starší pán jsem zvyklý. a ty dlaždice mě dost iritují. Ale kdyby tam přidali tlačítko "zpět" a nebo křížek na uzavření okna byl bych s nima dost spokojený.
dark.wolf
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2008
Bydliště: Liberec 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace - problemy, dotazy - VSE kolem

Příspěvek od dark.wolf »

zdravím,chtěl bych se zeptat jestli někdo nema problem, pripadne jak vyresil istalaci net framework 3.5 ve win8 pro 64b .. nemuzu zadnym zpusobem naistalovat .. pokazdy mi to napise, ze nemam pripojeny pc k internetu, nebo tak nejak a kdyz jsem zkousel rucne zapnout v ovladacich panelech, tak to hodi chybu .. diky za kazdou radu ..
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Instalace - problemy, dotazy - VSE kolem

Příspěvek od webwalker »

dark.wolf: A jsi k internetu připojen?
http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/hh506443.aspx
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Pešek
Nováček
Nováček
Registrován: 15. pro 2012

upgrade na W8 na notebooku

Příspěvek od Pešek »

Dobrý den,
pořídil jsem notebook samsung 900x s windows 7 a následně jsem využil možnosti upgradu na W8 za 15 eur, instalace proběhla bezproblémově. Po spuštění jsem ze stránek samsungu doinstaloval ovladače, plus to nainstalovalo i nějaký balast kolem kterého se nejspíš brzo zbavím. Co mi ovšem vadí je, že nefunguje klávesová zkratka pro vypnutí wifi, fn + f12, další věc je, že tento notebook mám 128 gb ssd disk, po instalaci w8 na něm zbylo asi 40 gb místa, což je žalostně málo - zatím jsem nenainstaloval žádné aplikace typu ms office apod. - nejpsíše je tam ještě někde ukrytý oddíl pro obnovení w7 z tovární konfigurace.
Nejsem v této problematice zběhlý, tak potřebuji vaši pomoc, děkuji. ;-)

PS: ještě jsem nejspíše přišel o možnost zapnout tzv. tichý režim, a také přepínání napájecích profilů pomocí klávesy F6 - dá se toto nějak vyřešit?
Ka.Stan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2008
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

WIN 8 -> WIN 7

Příspěvek od Ka.Stan »

Zdravím,
mám v plánu udělat downgrade z WIN 8 na WIN 7 ... ale zajímá mě, jak je to s turbo boostem a přepínámím grafik ... budu muset stahovat nějaké programy a nebo to WIN pozná sám?
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WIN 8 -> WIN 7

Příspěvek od X-COM »

Napiš, o jaký počítač se jedná.
Ka.Stan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2008
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: WIN 8 -> WIN 7

Příspěvek od Ka.Stan »

Jedná se o notebook Acer
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WIN 8 -> WIN 7

Příspěvek od X-COM »

Pokud počítačům rozumíš takhle, tak si to nech udělat v servisu a radši se do toho sám nepouštěj.
Ka.Stan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2008
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: WIN 8 -> WIN 7

Příspěvek od Ka.Stan »

Já PC celkem rozumím, jde mi jen o to, jestli je s tím nějaká drbačka a jestli se musejí dodatečně stahovat nějaké programy a nebo se to přitom downgrade provede samo ...
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: WIN 8 -> WIN 7

Příspěvek od Bez_n1ck »

Tak když na dotaz co je to zač odpovíš "notebook Acer", tak tomu asi moc nerozumíš. Záleží na tom, jestli se GPU přepíná ručně,v BIOSu nebo automaticky. Turbo boost by snad měl fungovat na HW úrovni. Každopádně další obslužný software (pro multimediální tlačítka, nastavování jasu a hlasitosti pomocí klávesnice, atp) třeba vůbec nemusí pro W7 existovat. Vše záleží na konkrétním stroji.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“