start tlačítko pro windows 8

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od zombux »

iOioo píše:takže ty si si kúpil "draho" software ktorý ti nevyhovuje a na to si si kúpil software od inej firmy ktorý ti tento nedostatok zamaskuje ? no lol ...
ale vždyť v tom je ten hlavní smysl cpaní Metra kam se dá - rýžovat mikroplatby za aplikace, případně se na tom ještě můžou přiživit další firmy, prodávající tyhle "alternativní start menu". samozřejmě že MS do desktop systému nemusel Metro cpát, protože snad i oni si uvědomujou, že to je kontraproduktivní, ale přece jen to udělali kvůli Metro store, z kterého přece jen nějaký bakšiš kápne. o tom to celé je ;-)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od iOioo »

tomu ja rozumiem len nerozumiem tým užívateľom ktorí to podporujú ;)
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od zombux »

ani já ne. zřejmě je to jen módní Apple-like vlna, kdy kdo nekupuje aplikace, je div ne sociálně vyloučen. doufejme že tenhle model nebude úspěšný a MS se opět vrátí k serióznímu produktivnímu softwaru :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Butch »

No nejvetsi pruser bude az i na pracovni firemni nb budou vyrobci cpat Win8.
Dost se toho desim az mi budou chodit Thinkpady T430, T530 s W8.
Doufam ze to jeste chvili nebude.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Suke001 »

Ještě, že jsem dostal licenci na upgrade zdarma, jinak bych za to nedal ani 100 Kč 8)
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Jackal »

iOioo: moc jsem nepochopi tvůj příspěvěk, ale napravím to, jestli jsem to nenapsal, tak aby jsi pochopil. Zakoupil jsem levně systém, který mi ve všech směrech vyhovuje, ale není dokonalý a občas něco chybí, proto jsem koupil externí program který nedostatek doladí, co je na tom divného. Systém umí spoustu věcí a přeci jen kupujeme jiný externí software, který je pro nás přijatelnější i když to systém zvládá. Opravdu jsem nepochopil tvůj příspěvek, vlastně mu nerozumím. :o

Vlastně moc nechápu od mého příspěvku tuto duchaplnou debatu. To, že se software kupuje, to je Vám snad jasné a proč se kupuje, je Vám také jasné, tak proč tu debatujete o jednom programu co napraví malou hrubku v jinak super systému. Vždyť to stojí na Win 7 a ten je bezesporu kvalitní a že MS má nějakou cestu a směr, který Vám nevyhovuje, nemusíte ho používat. Aplikace za stovku a tady je to rozdražděné, jako kdyby já nevím co. Že vadí Vám neznamená, že je to špatná cesta, jsou představte si i lidé, kterým to vyhovuje a ve spojení s WP8 je to dobrá cesta. :)

Teď si připadám jako blb, když něco koupím, abych si ulehčil práci, vždyď někdo tlačítko Start nepotřebuje. Většinou, tak jak píšete Vy, píšou lidi co to napraví wárezem, protože proč by něco platili, když se jim něco chybí v systému, či jiné aplikaci. Když si něco koupíte, nebudete jiní, je to v pořádku, tak je to správné, nebojte se toho. :)

Sakra, koupil jsem i antivirus od avast!, to jsem ale trdlo, vždyť MS to umí zadarmo ! Opravdu duchaplná diskuse.
Acer Nitro 17 AN17-41-R8FE Gaming Notebook
AMD Ryzen 7 7840HS 5.10 GHz, 32 GB DDR5 SDRAM 5600 MHz, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, Samsung 1000 GB (PCI-E 4.0 x4), (17.3") QHD (2560 x 1440) 16:9 IPS 165 Hz, 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od iOioo »

Jackal píše: kupujeme jiný externí software, který je pro nás přijatelnější i když to systém zvládá.
bohužiaľ to ten systém nezvláda keď si si musel kúpiť externý software nie ?
to že si to nepochopil, neviem čo k tomu dodať ... myslím že to tu pochopili všetci resp. väčšina čo som tým chcel povedať

neoznačuj ľudí za warezákov keď o nich nič nevieš lebo možno majú viac legálneho softwaru ako ty len rozmýšľajú inak a nekúpia si software aby si naň museli kúpiť ďalší aby fungoval tak ako chcú
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Jackal »

Ty jsi koukám míle vzdálený něco pochopit. To že existují externí programy je zcela normální, někdy nahrazují nedostatky systému, co je na tom divného. MS ti nenapíše něco, aby byli všichni spokojení, to prostě nelze a znovu musím napsat, že mě tlačítko Start chybí, proto jsem ho napravil, ale je to vlastnost systému, ne chyba, to připadá možná tak tobě. Chytáš se stébla slámy, ale tak to nefunguje. Někdo je rád, že je vlastností systému odstraněné tlačítko Start, někdo si ho nahradí. Chtělo by to používat hlavu, než vykřikovat do tmy.

Já jsem nenazval nikoho konkrétního wárezákem, jen jsem psal, že takhle wárezáci myslí a uvažují a koukám, že jsem se trefil. Mám dost let, na to abych si na software vydělal a ne slintal nad nedokonalostí jakéhokoliv softwaru. Ty jsi velitel wárezáků, že za ně mluvíš, oho tak to sorry. :-D
Acer Nitro 17 AN17-41-R8FE Gaming Notebook
AMD Ryzen 7 7840HS 5.10 GHz, 32 GB DDR5 SDRAM 5600 MHz, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, Samsung 1000 GB (PCI-E 4.0 x4), (17.3") QHD (2560 x 1440) 16:9 IPS 165 Hz, 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od iOioo »

tak to zhrnieme najskôr to ten systém neviem potom to zvláda a nakoniec je to nedostatok

ja rozumiem čo sa mi ty snažíš povedať ale ty ako sám píšeš nerozumieš tomu čo sa snažím ja povedať
každopádne som rád že tebe tvoje riešenie vyhovuje

nemám za potreby riešiť warez to ozaj nie a práve si ma warezákom nazval ? oháňaš sa tu vekom ale asi len na papieri

done.
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

mno zatím mám taky start8, jsem líný zkusit něco jiného, ale to mě donutí až dojede trial, tak zkusím něco jiného ale beztak se vrátím k start8 a za těch paru šupu si ho koupím :)

Ikdyž ještě uvidime ...
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od killerek »

Butch píše:No nejvetsi pruser bude az i na pracovni firemni nb budou vyrobci cpat Win8.
Dost se toho desim az mi budou chodit Thinkpady T430, T530 s W8.
Doufam ze to jeste chvili nebude.
OT: Me u tech novejch Thinkpadu stve uz ta predelana klavesnice. Jinak system na nich je mi putna, protoze na to stejne pujdou Win7. Nez tu schvali instalaci Win 8, tak vyjdou Win 9 (Visty se take preskocili) :-D

Ta valka o start tlacitko je usmevna. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Ja ve start menu pouzivam jen hledani a vypnuti. Nejpouzivanejsi programy mam na liste nebo na plose.

Z firemniho hlediska bych spis chtel vyzkouset to navraceni systemu do defaultu, co maji Win 8 umet. To by mohlo usetrit praci s reinstalacema.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od dexterav »

u mňa ten návrat trval daleko dlhšie ako inštalácia nového os
a dokonca dlhšie ako obnova komplet os z acronis zálohy :|
všeobecna ma nemá zálohovanie vo win rado a trvá neskutočne dlho
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Butch »

No tak jsem asi 20 sekund googlil a narazil jsem na pomerne schopny program, ktery je navic free:

http://windows8startbutton.com/

Rekl bych ze je to naprosto dostacujici, v ramce to bere asi jen jedno mega.

Sbohem Metro.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od zombux »

potíž je v tom, že to nic moc neřeší. doma si to nahodíš na svoje PC, jenže pak přijdeš kamkoli jinam kde to nebude a budou tam jen Win8 se standardním Pexesem. a budeš stejně v háji a nadávat jak špaček...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

Butch:
program co ma na strankach napsane tohle

Kód: Vybrat vše

Win8 StartButton also includes these great optional free programs
, moc věrohodně nevypadá, sic může být ;)
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Butch »

No pokud budou Lenovo dodavat nb s timto treba uz po novym roce, tak jeste mrknu jak je to s licencema aby to slo pouzit i do firemni sfery(muzeme standardne pouzivat free softy, ale jenom ty co jsou i pro komercni pouziti free), ale co jsem v rychlosti cetl tak by to melo jit.

Je jen zakazana uprava kodu a prodej, nebo pripadne sireni stylem tim ze to bude clovek vydavat za svuj produkt.

Hlavni co je ve firme, ostatni lidi neresim jak si poradi a v rodine pripadne behem par sekund to nainstaluji a je to.

Jinak ty free programy jsem nedaval instalovat, to mas takto se vsim skoro co uz dneska instalujes, musis davat pozor co je defaultne zaskrtany(Java, PDF creator, D-tools...vsude je uz verbes pokud to nechas nainstalovat default)
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

anebo najdeš oficial stranky programu (aspoň myslím že to tak je): http://classicshell.sourceforge.net/

Už jsem to viděl, jen se mi nelíbí že je levy sloupec tak uzky, bo tam mam vysledky hledani běžně, ale teď jsou vysledky hledani vpravo, což je trochu nezvyklé :P
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Butch »

Treba se Microsoft chyti za hlavu s s pristim service packem prida moznost volby vratit nabidku start aby se to nemuselo resit alternativne jako ted.
Ze vseho v systemu je hrozne citit ze to primarne delali na tablety. Stejny jako u her co byly pro konzole a pak je predelali na pc.

Treba se u nich nekdo probudi a pochopi ze metro style nevyhovuje vsem az zjisti ze korporatni velkoodberatele tj. firemnich nb budou po nich chtit downgrady na W7 v zakladu, ne aby si to museli delat oni. Mozna to nechaji na vyrobcich nb/pc, buhvi.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od zombux »

nebuď blázen, MS teď na tomhle nesmyslu postavil celou korporátní strategii a image, už z toho nemůžou couvnout.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Azmodan
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2012

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Azmodan »

dexterav píše:aj MS tvrdí že desktop je stále priorita
čo tam potom robí Metro by som chcel vedieť :love:
a hlavne nieje evidentne žiaden problém aby metro ako také bolo minimálne viditeľné
Mne sa tiež metro nejako nepáči(Mám deskop s Win 7), ale musíš pochopiť, že teraz sú dosť obľúbené aj tablety a MS chce samozrejme zarábať aj v tejto sfére.Čo sa týka Win 8 pod deskopom alebo na noťasi som zásadne proti ale taký tabletík s Win 8 by som bral, pretože v tabletoch je potom jedinou alternatívou android.
A aby to nebolo OT tak k téme - A prečo cheš vlastne Win 8 bez metra?Keď odtiaľ to metro odstrániš zostanú ti len také hnusné sedmičky s ostrými nepriesvitnými hranami
\\Edit: Ano a ešte som pri tých tabletoch zabudol predražené ipady, kde väčšinu ceny platíte za "nakúsnuté jablko" na zadnom kryte.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“