start tlačítko pro windows 8

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

ale stejně je to prostě OT, ten tvuj příspěvěk.
Každopádně tak jak je v článku od OBRa na pct, osmičky jsou fajn, a když mám originálku zadarmo a sedmičky se mi stejně už sypaly (musel jsem vyměnit špatný hdd a nakonec reinstalnout sedmičky přes sebe), tak jsem si rovnou nainstaloval osmičky, ale to metro na desktopu je prostě nanic, jinak jsou osmičky lepší než sedmičky.

A očividně jsi osmičky na živo nikdy neviděl, protože ostré hrany mají, ale to se mi líbí, ale mají průhlednost, která se dá nastavit, včetně barev záhlaví oken, takže jsou to vylepšené sedmičky, které se bohužel moc neujmou protože v korporátní sféře je kvůli metru nebudou nasazovat.

A tablet od apple je náhodou super, ios funguje přesně tak jak se očekává, s tím že celý systém působí uceleným dojmem (windows phone je v tomhle ještě dále, ale není na tabletech), je jednoduchý a rychlý, a na to abych si tam 4x za rok nahrál pár dílů seriálů na dovolenou a přečetl články na netu, případně skripta do školy je to super a ntb se na tohle nechytají. Android mi sice nabídne to samé, ale v době kdy jsem pořizoval ipad 1 nebyly na takové úrovni ;)
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
cabman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2005
Bydliště: Prčice

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od cabman »

Podle mého názoru je metro vhodné na domácí pc kde se přepíná nezi facebookem a internetem.

Mám je nainstalované a po dvou dnech bádání jsem musel nainstalovat "Classic Shell" který metro šoupl do pozadí a pc se chová podobně jako Windows7. Neříkám, že metro nepoužívám, nechal jsem si ho jako alternativu protože se mi líbí třeba aplikace zprávy, počasí a ta travel ... .

Ale na mojí práci to neni.
Řeknu první a nepřekonatelný problém proč jsem metro zrušil - Microsoft Outlook. Prostě se mi nepovedlo vytvořit a nebo sehnat aktivní dlaždici která by alspoň ukazovala nové zprávy. Problém je v tom, že když je puštěné metro tak prostě neni vidět co přišlo protože ikonka s obálkou je dole v klasickém desktopu. Jasně, někdo řekne že mám použít WindowsMail, ale já používám s kolegy kalendář a mám v outlooku spoustu pravidel a certifikát. A další věc je, že při hodně složkách je WindowsMail nepřehledný. A kdo ví, jestli bych ho vůbec nastavil protože používám kerio exchange protokol na specifickém portu. Tak že abych každých deset minut přepínal z metra na desktop jen pro kontrolu emajlů - nelze.

A pak další firemní aplikace co se běžně používají. Máme různéadministrační nástroje, grafický program, programy prot tvorbu webových stránek a dokonce něco v dosu. Naprosto vše se pouští na klasickém desktopu.

A co kostrbatý přístup do dokumentů? Na desktopu kliknu na dokumenty a mám co potřebuji na jedno kliknutí. V metru? ... no neni to tak snadný a přehledný.

Tak že jsem přišel do práce, pustil pc, klikl na úvodní obrazovku a a po přihlášení okamžitě metro vypínal. Po úpravě pomocí "Classic Shell" po problému.


Slíchám, jak lidi instalují Windows8 a jak jim nová nabídka start vyhovuje. Podle mě ho--o, lidem co pc nepoužívaji se jen líbí aktivní dlaždice s počasím.
Jsem pro přesměrování pctuning na google. Na co forum? Když se člověk na něco zeptá tak mu nějakej "inteligent" odpoví že si to má najít v google. V google je všechno a konečná odpověď na vše je google.
cabman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2005
Bydliště: Prčice

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od cabman »

zombux píše:ani já ne. zřejmě je to jen módní Apple-like vlna, kdy kdo nekupuje aplikace, je div ne sociálně vyloučen. doufejme že tenhle model nebude úspěšný a MS se opět vrátí k serióznímu produktivnímu softwaru :|
Zřejmě to máš a apple trochu popletené. Právě apple je firma, která zachovává ověřená a funkční řešení. Aple používá na počítačích systém pro desktopy a na mobilních zařízeních pro mobilní zařízení. A rozhodně se nedá říct, že uživatelé počítačů od apple by byli na nějaké "Apple-like" vlně (když už si musíme zvedat sebevědomí cizím slovem). Ovšem jiná věc je mobilní divize, kde malé aplikace pro iPhone a iPad(y) vládnou, ale to samé je android.

Tato fakta jsou naprostý opak proti microsoftu, který udělal hybrida pro všechno a nikoho.
Jsem pro přesměrování pctuning na google. Na co forum? Když se člověk na něco zeptá tak mu nějakej "inteligent" odpoví že si to má najít v google. V google je všechno a konečná odpověď na vše je google.
Enigma
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2007

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Enigma »

K původnímu tématu.
Pokud ještě někteří tu stále zápasí s totálně překopanou obsluhou Windows 8/8.1, je tu ještě jedno vracedlo Start nabídky.
Program se nazývá StartW8, http://www.areaguard.cz/StartW8 . Vypadá tak, že dělá jen to, co má dělat.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“