start tlačítko pro windows 8

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

Nevím jak by, ale prostě si nemůžu zvyknout na život bez start tlačítka, něco mi tam vlevo dole prostě chybí,třeba všechny instalované aplikace, to je mám hledat v program files? Nic takového, kašlu na to a zkouším instalovat nějakou aplikačku na start tlačítko.

tak jsem nainstaloval: http://lee-soft.com/vistart/

- nefunguje fičura kdy si chytnete ikonku aplikace a přesunute do rychleho spuštění (určitě z tohohle popisu nebude nikdo chytry, ale je z toho aspoň vidět že se to nechova uplně stejně jako ve win7). Tohle asi neumi ani stardock, a to je placeny.
- ten zmetek si nainstaloval updater, a ten mi hned podstrčil update u ktereho bylo napsano že mi přinese další themes pro ten novy start ale byla to lež, misto toho mi přinesl novou kontextovou nabidku při pravem mišitku na spuštene aplikace. Sranda je že po instalaci blikala start lišta asi jak se tenhle zmetek chtěl spustit.
- smazal jsem updater a kontext nabidku, startu dám ještě šanci

- po rebootu:nenajede desktop a tlačítko se mě znova ptá jestli se má zapnout.

Je více takovych programu, jaky používáte vy? nějaké poznatky? Co se stane po reboot windows?

Zkoušel někdo tento? http://www.stardock.com/products/start8/
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Brázda.l »

Už se těším, až se tyhle nízko-úrovňový srajdy pořádně rozlezou mezi BFU komunitu a začnou se chrlit dotazy proč mi padá explorer, proč nefunguje toto a tamto, fakt se na to těším.

Já to mám takhle, když používat Windows 8, tak se všemi jeho výhodami i nevýhodami. Já třeba nejsem schopen překousnout Metro, ač jde různě obejít, nelíbí se mi to a jednoduše jsem zůstal u Windows 7, kde vůbec nepociťuji že by mi něco chybělo, právě naopak. Osobně jsem měl z Vist lepší pocit než z žůžo-cool 8ček.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

No jsem celkem rád že se do styku s BFU nějak moc nedostávám. Kamarád to bude mít zajímavější :D

Ono osmičky moc cool nejsou, spíš naopak. Ale v tomhle směru mám rád novinky a windows7 měly stejně skončenou msdnaa licenci tak co bych nešel do osmiček ;)

K tématu.

smazal jsem tu blbost jménem vistart a rozhodl si koupit stardock, je provedený v gui win8 start tak vypadá hezky, jede o hodně rychleji a neinstaluje žádný balast navíc, takže za těch 100kč jsem spokojen :)
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
Muad'Dib
Červená karta
Červená karta
Registrován: 19. črc 2004
Bydliště: Sobôtka 98/6, Rimavská Sobota, 97901, Slovenská republika, EÚ

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Muad'Dib »

<big>lamo, mohl jsi to mít i zdarma, a navíc ještě něco lepšího:
http://classicshell.sourceforge.net/

Vistart je ošklivá blbost, už jenom proto, že je pouze 32bitová, což je u spouštěče procesů dost závažné (upřednostňuje 32bitové verze).
To, co sis od Stardocku draze zakoupil, je bordel, který se navíc prý nesnáší s virtualizací (ve virtuálních strojích).

Pokud si u Classic Shellu odškrtneš instalaci blbostí jako „Classic Explorer“ a „Classic IE9“ (a případně ještě „Classic Shell Update“), tak budeš mít opravdu pouze to, co potřebuješ, tedy tlačítko „Start“.

Vypni si službu „Classic Shell Service“ a dej si ClassicStartMenu.exe spouštět přes Plánovač úloh při přihlášení; odůvodnění viz třeba zde (anglicky):
http://sourceforge.net/p/classicshell/d ... /b4af9c0e/ .
Pak budeš mít systém nejenom bez balastu, ale také bez dalšího k :blee:listického bordelu!
<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

uf, tak to jsem rad že jsem si ten start8 zatim nekoupil, protože mi nefungovala platební karta a nešlo mi to koupit, tak mam trial.

classic shell jsem okoukával, ale nelíbí se mi ten design, ten start8 funguje zatím dobře, je rychlý a má pěkný vzhled.
Virtualizace mě nijak netrápí.

Ale každopádně díky za reakci, zkusím asi ten classicshell abych nemusel kupovat start8 :)
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od spajdr »

Pouzivam toto a jsem spokojen
http://www.msfn.org/board/topic/158666- ... ack-beta-3

no ale koukam, ze to taky bude placene, hnus ...

Tak snad pak jeste je tu
http://www.startbutton8.com/index.html
Maňo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Maňo »

však menu štart tam stále je, prejdeš dole do ľavého rohu myšou a zobrazí sa ti alebo použiješ klávesu štartu. Neviem prečo sa ľudom nepáči takéto menu štart alebo metro či ako sa tomu nedáva. Pre mňa je to stále menu štart s tým rozdielom že tu u win 8 sa mi to páči práveže viac ako napr. u 7. Viem si tam spraviť pekný prehľad, jedine nechápem to prečo win štartuje do neho a nie na plochu ale aj to som už vyriešil cez jeden program
CPU: Intel Corei7-4930K + Noctua NH-D14 SE2011, MB: Asus P9X79 PRO, GPU: EVGA GeForce GTX 1070 Ti SC GAMING, RAM: Corsair Vengeance 4x4GB DDR3 1600 , SSD/HDD: Samsung 950PRO M2-PCI-E 256GB, Seagate BarraCuda - 4TB, WD Caviar Black 640GB, PSU: Enermax REVOLUTION87+ 650W, Sound: Asus Xonar DX, Case: Corsair Carbridge 500R-black,Headphones: Audio-Technica ATH-T500, Mouse: Logitech G400, Keybord: Logitech K520, Wheel: Logitech Driving Force™ GT, BLU-ray: Plextor PX-LB950UE, LCD: 24" BenQ BL2400PTd
DSLR: Nikon D3100+Tamron 18-270mm
<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od <big>lama »

nojo ale metro se rozvalí přes celou obrazovku, a než bych tam zajel myší do pravé části obrazovky na fullHD monitoru tak by mě asi střelilo, takže pidi start menu ala win 7 je pak jasná volba :)
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od dexterav »

nj metro
načo tam je ked ťa aj tak nakoniec šupne do desktopu :|
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Maňo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Maňo »

mne sa ten štart(metro) páči, vyhovuje mi to viac ako staré menu štart ktoré boli vo windowsoch doteraz. Dnes som ale odinštaloval speedfan a ikona z neho mi ostala v metre a neviem ju odstrániť ako nato?
CPU: Intel Corei7-4930K + Noctua NH-D14 SE2011, MB: Asus P9X79 PRO, GPU: EVGA GeForce GTX 1070 Ti SC GAMING, RAM: Corsair Vengeance 4x4GB DDR3 1600 , SSD/HDD: Samsung 950PRO M2-PCI-E 256GB, Seagate BarraCuda - 4TB, WD Caviar Black 640GB, PSU: Enermax REVOLUTION87+ 650W, Sound: Asus Xonar DX, Case: Corsair Carbridge 500R-black,Headphones: Audio-Technica ATH-T500, Mouse: Logitech G400, Keybord: Logitech K520, Wheel: Logitech Driving Force™ GT, BLU-ray: Plextor PX-LB950UE, LCD: 24" BenQ BL2400PTd
DSLR: Nikon D3100+Tamron 18-270mm
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Flegy »

njn... metrosexual :lol: . tohle ad si nechaj na posahanejch telefonech a tabletech. do pracovni sfery, vlastne i do domaci, tohle nesmi. to je pro dementni amiky, ktery kliknou na fejsbuk, shop a nebo si ctou nejaky srac*ozni bulvary. nic pro rozumne lidi
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Caderom »

Flegy: odsuzuji odsuzování

Někdo si koupí motorku, jiný kabriolet, další velkého sedana, jeho soused SUV. Někdo má rád malé zrzky, jiný vysoké blondýny, dalšímu stačí dobrý charakter. Někdo chce byt, jiný preferuje řadovku a další samostatný RD. Někdo si domů pořídí kočku, jiný psa a další rybičky do akvárka. Někdo si vybere povolání elektrikáře, jiný pekaře a další strojvůdce. Někdo preferuje dovolenou u Máchova jezera, jiný si vybere Egypt a další by raději do Thajska.
Někdo v devadesátých letech adoruje nabídku Start, jiný v devadesátých letech adoruje nabídku Start, další v devadesátých letech adoruje nabídku Start. Někdo po příchodu iPhone zbožňuje dotykové ovládání, jiný po příchodu iPhone zbožňuje dotykové ovládání, další po příchodu iPhone zbožňuje dotykové ovládání. Někdo se po příchodu Windows 8 zamiluje do Metra, jiný se po příchodu Windows 8 zamiluje do Metra, další se po příchodu Windows 8 zamiluje do Metra. ... tady evidentně nějak něco nesedí, řekl bych ... není to tak, že neexistuje jedno obecně správné řešení a neexistuje obecně jedno špatné řešení? ... lidé jsou různí a mají různé preference, bohužel to mnoho velkých firem nechce slyšet a nejraději by za zákazníky snad miliardu stejných robotů s funkcí kupuj, miluj, vychvaluj ... aneb dnes je cool bílá, zítra bude zelená, cítíš-li to jinak, jsi vyvrhel?
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Kyselinka »

Flegy píše:tohle ad si nechaj na posahanejch telefonech a tabletech. do pracovni sfery, vlastne i do domaci, tohle nesmi. to je pro dementni amiky, ktery kliknou na fejsbuk, shop a nebo si ctou nejaky srac*ozni bulvary. nic pro rozumne lidi
+1 :up:
...u mna v PC osmicka nevydrzala viac ako 2 hodiny a to som jej daval asi 3x moznost napravy :-D ...no aj tak ma nepresvecila :twisted:
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od zombux »

Flegy píše:tohle ad si nechaj na posahanejch telefonech a tabletech. do pracovni sfery, vlastne i do domaci, tohle nesmi. to je pro dementni amiky, ktery kliknou na fejsbuk, shop a nebo si ctou nejaky srac*ozni bulvary. nic pro rozumne lidi
moje zkušenost a názor je úplně stejnej.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Maňo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Maňo »

njn neviem čo tak riešite nejaké metro, v podstate win 8 používam rovnako ako win 7, 99,9% mám aj tak vždy plochu. Ani vo win 7 som štart veľmi nepoužíval a v 8 ho používam rovnako. A štartujem rovno na plochu, to je fakt blbosť že to štartuje do štartu. 8 mám len týždeň ale že by mi na ňom niečo prekážalo no neviem. V podstate je to kúsok inak vypadajúci win 7. JJ jedna vec síce to štartuje celkom rýchlo ale vypínanie je podstatne pomalšie ako u win 7. Ešte by mi vadil samotný systém vypínania že človek musí ísť do pravého horného alebo dolného rohu počkať kým sa vysunie ten panel a potom to dať vypnúť, ale takto si pc nevypínam vždy tlačidlom na skrini.
Tá ikona s speedfanu mi už zo štartu zmizla.
CPU: Intel Corei7-4930K + Noctua NH-D14 SE2011, MB: Asus P9X79 PRO, GPU: EVGA GeForce GTX 1070 Ti SC GAMING, RAM: Corsair Vengeance 4x4GB DDR3 1600 , SSD/HDD: Samsung 950PRO M2-PCI-E 256GB, Seagate BarraCuda - 4TB, WD Caviar Black 640GB, PSU: Enermax REVOLUTION87+ 650W, Sound: Asus Xonar DX, Case: Corsair Carbridge 500R-black,Headphones: Audio-Technica ATH-T500, Mouse: Logitech G400, Keybord: Logitech K520, Wheel: Logitech Driving Force™ GT, BLU-ray: Plextor PX-LB950UE, LCD: 24" BenQ BL2400PTd
DSLR: Nikon D3100+Tamron 18-270mm
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od dexterav »

ja som si na to metro relatívne navykol...
boot a šup do desktopu :lol:
fakt je to čistá pi..vina :x
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Kyselinka »

Mno ja neviem, ale kazdy pise a hovori, ze 8 startuje rychlesie ako 7, no u mna je to prave naopak. Sice pri SSD su to asi 3 sekundy, ale ide to skratka pomalsie. Mozem tweakovat akokolvek chcem, aj tak nic :roll:
Co sa tyka metra, tak ako dexter pise, pi*ovina jak voda v kosi. Sice existuju ficurky, ktore hned po starte vyhodia plochu, ale to sku*vene metro tam vzdy preblikne :-D
Neni dovod prechadzat zo 7 na 8, tot moj nazor...a kebyze to mam kupovat, tak uz duplom :twisted:

P.S: tlacitko start, aspon u mna, vo windowse byt musi, pouzivam ho casto...
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od dexterav »

aj MS tvrdí že desktop je stále priorita
čo tam potom robí Metro by som chcel vedieť :love:
a hlavne nieje evidentne žiaden problém aby metro ako také bolo minimálne viditeľné
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od Jackal »

Koupil jsem si od Stardocku 2 aplikace a to Decor8™ na nastavení Metra a Start8™ což je pro mě nepostradatelná aplikace, vrací spolehlivě tlačítko Start, tam kam patří a nespočet nastavení se hodí. Obě aplikace jsou bezproblémové, jak instalace, tak samotný chod aplikací. Doporučuji. :wink:

Obě aplikace za 10 koláčků, více než přiznivá cena.
Acer Nitro 17 AN17-41-R8FE Gaming Notebook
AMD Ryzen 7 7840HS 5.10 GHz, 32 GB DDR5 SDRAM 5600 MHz, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, Samsung 1000 GB (PCI-E 4.0 x4), (17.3") QHD (2560 x 1440) 16:9 IPS 165 Hz, 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: start tlačítko pro windows 8

Příspěvek od iOioo »

takže ty si si kúpil "draho" software ktorý ti nevyhovuje a na to si si kúpil software od inej firmy ktorý ti tento nedostatok zamaskuje ? no lol ...
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“