Windows 8.1 basic, systém nedetekuje monitor

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Vorenus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Windows 8.1 basic, systém nedetekuje monitor

Příspěvek od Vorenus »

Zdravím,

nainstaloval jsem dneska nové windows 8.1 (originál), instalaci jsem prováděl na starém FHD TN monitoru připojeném přes DVI, protože na novém se mi občas špatně zobrazuje bios, když byly následně připojené oba, tak taky nebyl problém, ale když jsem starý monitor odpojil a nechal jen nový QHD zapojený přes displayport, tak mi windows najede v 640x480 rozlišení s nějakým základním ovladačem pro monitory nepodporující PnP, drivery z CD od monitoru taky nainstalovat nejdou, pač nevidí monitor, stejně jako Catalyst. Když připojím oba, tak po zapnutí jedou oba normálně, preventivně nainstaluju drivery ... no a po odpojení starého monitoru nový opět naběhne v 640x480 a systém ho nevidí....

Nevíte pls jak to vyřešit? Na Windows 7 se mi to nikdy nestalo a dva monitory tu mít stále nemůžu : ) Díky moc za tipy a info
CPU: i7-6700K, RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX Black 3200, GPU: GTX 1070 Gainward Phoenix GS, MB: Asus Z170 Pro Gaming, SSD: MX100 256GB+M4 128GB, HDD: 3TB Toshiba E300, zdroj: Seasonic X-660W Gold, Case : Define R4 Black, Monitor: Dell U2515H, Zvuk: USB DAC CARAT-Topaz Signature + Audio-Technica A900x
Vorenus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Windows 8.1 basic, systém nedetekuje monitor

Příspěvek od Vorenus »

Tak jsem nakonec po delším googlení našel příčinu: stává se to při připojení více monitorů na AMD kartě, resp. na těch připojených přes mDP. Asi se to potentovalo, když jsem měl při instalaci připojený druhý monitor přes DVI. Windows 8.1 při instalaci nainstaloval nějaké starší catalysty a ty to asi nějak dodrbaly, resp. zbytky z nich. Řešením tedy bylo odinstalace amd ovladačů, vyčištění driver sweeperem v nouzovém režimu a instalace nových ovladačů při odpojeném monitoru s DP, po rebootu s připojeným jen novým monitorem přes DP to již jede normálně, takže jsem rád že se to vyřešilo.

Otázka je, proč občas blbne i zobrazení v biosu při připojení přes DP, tam by snad verze ovladače neměla mít vliv, asi tedy nějaký bug na straně amd mDP výstupu, či na straně MSI UEFI biosu.
CPU: i7-6700K, RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX Black 3200, GPU: GTX 1070 Gainward Phoenix GS, MB: Asus Z170 Pro Gaming, SSD: MX100 256GB+M4 128GB, HDD: 3TB Toshiba E300, zdroj: Seasonic X-660W Gold, Case : Define R4 Black, Monitor: Dell U2515H, Zvuk: USB DAC CARAT-Topaz Signature + Audio-Technica A900x
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“