Pár lama dotazů k nastavení W8.1 (co ani google nenašel : ))

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Vorenus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Pár lama dotazů k nastavení W8.1 (co ani google nenašel : ))

Příspěvek od Vorenus »

Zdravím, už pár dní zápasím s nastavením Win 8.1 a spoustu věcí už se mi podařilo vyřešit víceméně k mé spokojenosti, nemůžu ale pohnout s dvěma problémy, tak se zkusím optat zde:

1. Vyjma systémového mám 2 pevné disky a po instalaci systému nemám problém dostat se k jakýmkoliv datům na nich až na složku "Music" na jednom z disků, vždycky klasická hláška Přístup odepřen a Ok/Jako správce, foobar2k mi hlásí error při synchronizaci s tou složkou, občas nejdou přetáhnout soubory do filefactory atd. Zkusil jsem postupovat podle návodu na stránkách microsoftu a nastavil jsem v zabezpečení oprávnění pro všechny a všechno (users/administrátor/system) zrovna pro celý disk - nepomohlo, tedy jsem převzal vlastnictví disku jakožto (xxxxxx@live.com), pod kterým jsem přihlášený na PC - taktéž bez výsledku - vždycky při při snaze otevřít složku musím odkliknout "jako správce", kde je prosím zakopaný pes? Jinak problém s foobarem jsem vyřešil tak, že zástupce otevírám jako správce, ale to je takové polo-řešení.

2. Používám aplikaci Placemint pro správu otevírání oken pokerového klienta, aby fungoval jak potřebuji, musím v nastavení zobrazení nastavit "Změnit velikost všech položek" na nejmenší, to je ale zase na prd čitelnost webu atd. Není to extra problém si to přenastavit jen před hraním, ale zajímalo by mně, jestli jde nějak aplikovat nastavení "nejmenší" jen pro určité programy a ostatní by se zobrazovaly podle globálního nastavení? Např. nějakým parametrem při spouštění? Tomuhle vůbec nerozumím.

Díky moc za tipy a info
CPU: i7-6700K, RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX Black 3200, GPU: GTX 1070 Gainward Phoenix GS, MB: Asus Z170 Pro Gaming, SSD: MX100 256GB+M4 128GB, HDD: 3TB Toshiba E300, zdroj: Seasonic X-660W Gold, Case : Define R4 Black, Monitor: Dell U2515H, Zvuk: USB DAC CARAT-Topaz Signature + Audio-Technica A900x
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“