Dlouhé přihlašování do Win

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Scroll
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2004
Bydliště: Praha

Dlouhé přihlašování do Win

Příspěvek od Scroll »

Zdravim,

zničeho nic (alespoň si nejsem ničeho vědom) se mi někdy minulý týden začlo stávat, že po naběhnutí Win 8.1 a zadání hesla k příhlášení účtu do Win trvá klidně 2minuty než naběhne plocha. PC evidentně nic nedělá, mám SSD disk, který na logon obrazovku naběhne během pár vtěřin, ale po zadání hesla se nic neděje.
Zjistil jsem, že vlevo dole je ikonka (PC s kabelem) "Připojit k síti", kde když kliknu, tak vyjede postranní panel s info "Není žádně připojení k síti".
Když počkám cca 2min, tak naběhne plocha a internet běží uplně normálně i win se chová naprosto standartně. Vypadá to, že systém čeká na připojení k internetu.
Internet mám kabelem do wifi modemu.
Snažil jsem hledat důvod, ale nic jsem nenašel, nenapadá vás něco?
Účet mám Microsoft account, ne lokální....

Win 8.1 64bit FPP legal
maku
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2005
Bydliště: Okoli ČR

Re: Dlouhé přihlašování do Win

Příspěvek od maku »

Zkus UTP kabel dat rovnou do PC mimo WIFI modem. Jakeho mas poskytovatele internet. pripojeni mozna by jeste pomohl reset modemu od kabelovky popripade reset wifi modemu.
Notebook: ASUS X555LN-XX415N / 15.6" / i5 - 4210U - 1.70 GHz max az 2.70GHz / 8GB - DDR3 / HDD - 1TB / NVIDIA GeForce GT840 - 2GB / Microsoft 64bit
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Dlouhé přihlašování do Win

Příspěvek od zombux »

já bych ze všeho nejdřív ten počítač úplně odpojil ze sítě (odpojil kabel, vypnul wifi) a zkusil se přihlásit offline.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“