Windows 8.1 a OneDrive

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Windows 8.1 a OneDrive

Příspěvek od Kalba222 »

Ahoj,

na svém W10Ent i W7Ent jsem zvyklej používat OneDrive jako Desktopovou aplikaci. Na obou systémech funguje perfektně.
Dostal se ke mě noťas s W8.1, který má OneDrive jakoby v defaultu a není to klasická desktopová aplikace ale aplikace již předinstalovaná ve W8.1.

Na notebooku s 8.1 mám 2 účty, jeden Microsoft - zde OneDrive jede, protože jsem přihlášen pod ms účtem. Ovšem pokud přepnu na doménový účet, který používám z 90% nemohu s OneDrive pracovat, jsem vyzván k tomu, abych se přihlásil pod MS účtem... Ale to já nechci.

Má otázka zní, lze provozovat OneDrive desktop pro W8.1 ? Když jsem spustil instalaci, vždy doběhne, ale nikdy se nezobrazí klasický okno (znám z 7 a 10), které mě vyzve k zadání loginu a poté k určení složek, které chci synchronizovat.

Dík !
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 8.1 a OneDrive

Příspěvek od zombux »

nevím jestli mi něco neuniká, ale jak chceš přesně používat OneDrive bez MS účtu?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Re: Windows 8.1 a OneDrive

Příspěvek od Kalba222 »

OneDrive účet mám.
Jde o to, že chci ve w8.1 použít desktopovou aplikaci pro OneDrive a né tu nativní, která je již předinstalována v 8.1, protože ta říká: pokud chceš OneDrive používat, přihlaš se pod profilem k Microsoft účtu. Pod doménovým to prostě nelze...
Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Re: Windows 8.1 a OneDrive

Příspěvek od Kalba222 »

jde o to, mít OneDrive na Windows 8.1 lokálním účtu
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 8.1 a OneDrive

Příspěvek od zombux »

asi leda nějakým toolem třetí strany, např. http://syncdriver.com/
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 8.1 a OneDrive

Příspěvek od killerek »

Nemuze za to nejake GPO z duvodu bezpecnosti? Me teda neprijde vubec bezpecne pod domenovym uctem synchronizovat "firemni" slozky na jakykoliv soukromy cloud.
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 8.1 a OneDrive

Příspěvek od Smith »

Kalba222 píše:OneDrive účet mám.
Jde o to, že chci ve w8.1 použít desktopovou aplikaci pro OneDrive a né tu nativní, která je již předinstalována v 8.1, protože ta říká: pokud chceš OneDrive používat, přihlaš se pod profilem k Microsoft účtu. Pod doménovým to prostě nelze...
Ale lze... pod doménový učet lze připojit Microsoft Account pro OneDrive.

Klasickou OneDrive aplikaci pod W8.1 nerozjedeš, to nejde.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“