Nový router

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
bk2601
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2009
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Nový router

Příspěvek od bk2601 »

Zdravím, potřeboval bych do bytu nový router. Starý nějak vypovídá službu.

K routeru se bude připojovat:

2x mobilní telefon
IP Telefon
Televize Sony Bravia
Sitový Disk WD My Cloud.
Druhý router jako AP, kde bude kabelem připojený PC.

Všechna zařízení by měla podporovat normu 802.11n

Připojení mám od o2 s rychlosti cca 20mbit.

Se starým routerem se mi na pc značně zvýší ping, když je puštěná TV a přehrává se v ní film ze sítového disku.

Mám ještě dotaz, pokud router nastavím do režimu b/g/n mixed a připojím tam jedno zařízení, které jede v géčku, tak se mi zpomalí celá sít, a ostatní zařízení pojedou maximálně s rychlosti g, nebo ne?

Například pokud budu mít v síti 4 zařízení n ,pojedou všechny mezi sebou rychlostí 300mbit, ale jakmile připojím jedno g, pojedou již jen 54 ?

Jde mi to abych se mohl dívat na TV a zároveň na PC nemít 300ping a taky na ten sítový disk kopírovat data rychleji než 3mb.

Vybral jsem něco takového:
http://www.czc.cz/asus-rt-n12vd/123402/ ... 7=s802.11n
NTB: Dell Inspiron 7559 - CPU: Core i5 6300HQ ; RAM: 16 GB DDR4; GPU : GTX 960M 4GB; SSD: Samsung EVO 850 120GB
Phone: Samsung Galaxy Note9
Watch: Garmin Fenix 5
Crusad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. črc 2008
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový router

Příspěvek od Crusad »

To připojení máš VDSL že? Tak za ten modem připoj jeden switch, do něj dej PC, síťový disk a televizi (kabelem), aby ti tenhle provoz šel mimo modem.
Do druhé díry v modemu si dej ten router a z něj můžeš mít wifi, kterou ti už pak budou brát jen telefony, můžeš k tomu přidat ten IP telefon. Tak bys měl oddělit provoz v místní síti a do internetu.
Z tvého popisu není úplně jasné, co jde kabelem a co wifinou, ale je dost dobře možné, že ti prostě jen něco nestíhá a přitom by to vyřešilo správné zapojení.
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“