WDS bridge - nastavení

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

WDS bridge - nastavení

Příspěvek od Blue Storm »

Má někdo zkušenost s tvorbou WDS bridge? Už jsem v koncích... Mám dva routery, Asus RT-AC750 a TP-Link TL-WDR3500 a potřebuju je oba propojit ale tak, aby vše fungovalo.

Asus mám jako rootový router, TP-Link jako klientský v jiné místnosti. Nastavil jsem Asus klasicky jako běžný router, nastavil fixní kanály a toť vše. U TP-Linku jsem nastavil WiFi, deaktivoval DHCP, nastavil pevnou IP, aby to bylo v podsíti Asusu a aktivoval WDS. Zvolil jsem normálně ten Asus, nastavil WPA2-PSK, zadal heslo, uložil, restartoval a prd. TP-Link píše u WDS, že běží, ale prostě internet nefunguje.

Tušil by někdo, kde je problém?
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
MarekN
Nováček
Nováček
Registrován: 09. lis 2016

Re: WDS bridge - nastavení

Příspěvek od MarekN »

čus, hele řešil jsem úplně to samý a byl to děsnej vosr.. radši jsem pak koupil normál extender od Asusu. Každopádně co si tak pamatuju, tak jsem udělal to, že jsem na TP linku nastavil router jako AP + WDS, přiřadil tomu ip adresu co jsem měl jako gateway na tom asusu, ale pak jsem měl problém, že mi občas kolidovali IP adresy z důvodu duplicitních (asi to dělalo DHCP), pak to nějakým zázrakem zas šlo :D.


BTW: u toho asusu musíš u WDS najít tu Wifi, kterou vysílá ten TP Link a zároveň je propojit, jak na asusu tak i TP linku
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“