android & sshd

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

android & sshd

Příspěvek od NeMeM9aA »

Zdravim,

dosluhuje mi telefon s androidem/cyanogenmod. Pokukuju po novem -- mozna nexus 5x. Nemam moc zajem tam davat alternativni romku a proto nexus, kde by melo byt minimum bloatwaru (?).

Ale co musi telefon mit je sshd a rsync. Je to dostupne na stock androidu a nebo musi byt alternativni rom?
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: android & sshd

Příspěvek od CageJ »

co je SSHD v Androide?
Tuto skratku poznam v inom zmysle.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

Re: android & sshd

Příspěvek od NeMeM9aA »

ssh daemon -- nejlepe openssh daemon, jako ma cyanogenmod.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: android & sshd

Příspěvek od CageJ »

Neviem aby to bolo standardne.... Nikdy som sa s tym nestretol.. bude to musiet byt custom rom..

https://play.google.com/store/apps/deta ... rver&hl=sk
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

Re: android & sshd

Příspěvek od NeMeM9aA »

Konkretnu tuhle appku jsem si nainstaloval na stavajici telefon v ramci hledani alternativ a moc se mi nezdala -- tusim ze tam vyskakovala nejaka reklama, nevidel jsem tam moznost, aby se to samo nastartovalo pri bootu a v trayi ikonka, kterou povazuju za zbytecnou a nenasel jsem moznost jak i odstranit.

Tedy lovim z pameti a tech apps jsem zkousel vice, ale kazdopadne nic co by se mi libilo.
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

Re: android & sshd

Příspěvek od NeMeM9aA »

Tak tedy moje poznatky:
Vyse linkovany ssh server je problematicky z duvodu pouziti dss sifrovani, ktere je zastarale a musi se implicitne povolit pri pripojovani pres klasicke ssh.
Pouzitelnou alternativou je SSHDroid, ktery po zakoupeni plne verze -- cca 40Kc -- podporuje i wifi whitelisting (server je spusteni pouze pri pripojeni ke zvolene wifi siti) a podporu klicu.
Bez rootu je samozrejme omezeny pristup na filesystem, ale sd karta je dostupna.
A pozor na to, ze v defaultni konfiguraci je vicemene nezabezpeceny.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“