Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
826102
Nováček
Nováček
Registrován: 11. srp 2011

Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od 826102 »

Zdarec lidi, nějak se mi rozbil telefon, tak přemýšlím že si koupím Iphone když jsou teď tak levný.. Otázka je jestli se ještě vyplatí koupit několik let starý model, nebo jestli koupit android v podobné nebo levnější cenové relaci, např Honor 9 nebo cokoliv jiného kvalitního (koupil jsem před rokem a půl Zenfone a ten je uplně na nic)..... Poraďte prosííím
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od racecar »

Ja by som vzal iPhone 7. 6S by som asi uz nekupoval a z obchodu uz vobec nie. Mozes kuknut bazar ked chces usetrit. Da sa obcas zohnat kde-co za dobre ceny.

Oznacenie lacne ajfony sa nevidi velmi casto. :-D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
826102
Nováček
Nováček
Registrován: 11. srp 2011

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od 826102 »

Tak když jsem se díval před půl rokem tak ta 6Ska byla zhruba za 19 000, teď je za 13-14k, tak je to trošku levnější :D.. Uvidím no, zítra pojedu na reklamaci protože mi nefunguje část displeje na mojem starém mobilu.. Tak uvidím jak dopadnu.. Každopádně bych se nové hračce nebránil :D
cormack
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: BRNO

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od cormack »

826102 píše:Zdarec lidi, nějak se mi rozbil telefon, tak přemýšlím že si koupím Iphone když jsou teď tak levný.. Otázka je jestli se ještě vyplatí koupit několik let starý model, nebo jestli koupit android v podobné nebo levnější cenové relaci, např Honor 9 nebo cokoliv jiného kvalitního (koupil jsem před rokem a půl Zenfone a ten je uplně na nic)..... Poraďte prosííím
Upřímně, proč chceš právě Iphone? Jaké v tom spatřuješ výhody oproti Androidím mobilu?

Mne by to dost zajímalo, protože bych chtěl Apple zkusit.
1. CPU: Ryzen 2600
2. THREADRIPPER 1900X
3. Ryzen 1200
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od Vesel »

cormack píše:
826102 píše:Zdarec lidi, nějak se mi rozbil telefon, tak přemýšlím že si koupím Iphone když jsou teď tak levný.. Otázka je jestli se ještě vyplatí koupit několik let starý model, nebo jestli koupit android v podobné nebo levnější cenové relaci, např Honor 9 nebo cokoliv jiného kvalitního (koupil jsem před rokem a půl Zenfone a ten je uplně na nic)..... Poraďte prosííím
Upřímně, proč chceš právě Iphone? Jaké v tom spatřuješ výhody oproti Androidím mobilu?

Mne by to dost zajímalo, protože bych chtěl Apple zkusit.
Ja do něj šel protože vše co je psáno že má tak funguje, ne jak android kde je napsaný že to má a nefunguje :)
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od Riku »

např. ? :D
PS5 | LG OLED CX55
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od godlike »

Ja bych dnes vzal jednoznacne sedmicku, jeste par let dobre poslouzi, protoze se na nej Apple nevysere s aktualizaci. Kdyz si dnes vezmes Honor9, dostane horkotezko Oreo a pak konec. Apple ma jeste vyhodu, ze si drzi cenu. Jinak ja mam i Apple comp, cili tohle je taky vyhoda..Nekdo ti vola a ty si zvednes hovor na Imacu. :)
Mac...
MrHackCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2012
Bydliště: Praha / Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od MrHackCZ »

Teď bych určitě vzal sedmičku za menší peníz, nebo 8ku za větší peníz. Sedmičku seženeš pár měsíců starou za zajímavou cenu. 2 měsíce zpátky jsem si pořídil první iP. Po androidech, a je vazne pravda, že funguje vše jak má. Sice jsem se ještě neodpoutal od Google apps, který na iOS naštěstí jsou z 80%. Přechod z Androidu na iOS je vyřešený velmi elegantně. Založíš apple id, na androidu stáhneš appku, zadáš kod co se ukáže na IP a zbytek už se pošéfuje sám. Nikdy jsem iphone nechtěl, ale po tom. Co mi odešel LG G Flex2 za cca 8k a hledal jsem jinej kvalitní, zajímavej android nic jsem v této cenové kategorii nenašel. Tak jsem sáhl po 2 měsících starém IP6S za 10k (16GB) - pozn. Rozhodně neber 16GB, je to fakt málo :D
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od Vesel »

Riku píše:např. ? :D
Takže máš androida pač by ses neptal. A rozpoutávat válku apple vs android nebudu pač je to marný :D prostě u applu funguje vše jak má podle vize a né že to tam dáme na oko aby někdo něco neřekl a nefunguje to tečka.

Jinak po pádu cen je jasný že jít do 7 z těhle dvou má to víc fičur jak 6s :)
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od Riku »

Mám svůj 6s (ještě před půl rokem jsem měl Xperii Z3) a firemní Huawei P9 a nikdy jsem si nevšiml ničeho, co by na androidu mělo fungovat a nefungovalo.. uveď mi jeden příklad.
PS5 | LG OLED CX55
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od godlike »

Uz od zacatku otazka zda koupit ci nekoupit Iphonu zavani rozpoutanim flamu. 100 lidi doporuci Android a 100 dalsich Apple. Ja mam i Apple comp, cili mam Iphone. Pokud otazka stoji jestli 6s a nebo 7, beru jednoznacne sedmicku, pokud 128GB 7 sezenu za 14-15K. Samozrejme za tuhle cenu jsou ale spickovy Androidy. A kdyz clovek kouka na maly kramy s telefonama z EU, maji treba S8 za 13k. Takze super cena.
Vyhoda Applu je optimalizace pro jeden procesor a dalsi vec, ze IOS pobezi na sedmicce i za tri roky, coz dnes nemas jistotu na dnesnich androidovych topmodelech. Me by se treba libil mobil s cistym androidem, treba ted Nokie a nebo Pixely, kdyz uz Android. Fakt zalezi na prioritach...
Mac...
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od Vesel »

Riku píše:Mám svůj 6s (ještě před půl rokem jsem měl Xperii Z3) a firemní Huawei P9 a nikdy jsem si nevšiml ničeho, co by na androidu mělo fungovat a nefungovalo.. uveď mi jeden příklad.
Touch ID na androidu dlouho bobnul FaceId oklames fotkou zo ze ses s tim nesetkal neznamena ze to tak neni. Muzu jmenovat dalsi veci ale ma to smysl?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od racecar »

Ale zase za cenu 7cky kupis S8 co je displejom uuuuplne inde. :wink:

Zase tam som si nevedel zvyknut na prehliadace oproti Safari. Rychlost a reakcie boli ok (noveho telefonu), kdezto iphone funguje ako na zaciatku aj po roku pouzivania (bez restartov). Ziadna plna ram, ziadne crashe aplikacii. To je najvacsia vyhoda. Proste stabilnost a funkcnost.

Touch, face, hesla, kody, sifry nepouzivam tak neviem posudit.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od godlike »

Uprime tahle honba za ultrajemnym rozlisem je u me totalni ulet. Uz ted to 2K na pidi malym displeji je silenost. Co chteji nabidnout dal? 4K? Ja osobne ani na 5,5" ve FHD nevidim bod a netouzim mit lepsi rozliseni. Dal me na S8 vadi ta podlouhla padlovitost. Jinak je to pekny telefon.
Mac...
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od racecar »

Myslel som OLED displej a o poznanie lepsie farbicky. To rozlisenie tiez nemusim a suhlasim s tym. Tiez nevidim pixle na ip6, 7+ kt. maju podpriemerne rozlisenia (oproti konkurencii) a to som pomerne citlivy na defekty v obraze. :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: Vyplatí se ještě koupit Iphone 6s nebo 7?

Příspěvek od godlike »

Hele vubec nechapu, proc androidi vyrobci serou na mensi vykonny mobily. Hodne lidi bych chtelo 4-4,5" mobil a nechce nosit velky padla. Apple ma treba SE.
Mac...
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“