Záchrana dat - záchrana disku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Sorry, ne, tohle je konec.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Octopuss »

Je kaput. Tolik sektorů je prostě smrt.
P_V
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2006

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od P_V »

Dej mu plný test povrchu, formát, plný test povrchu a uvidíš, jestli zmizly všechny Pending sektory. Ale ani tak bych mu už nevěřil.
hellmaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2008
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od hellmaster »

takže sem s nim vypodložil skříň dík za rady. :P
PC under construction
Marsjo
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2012

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Marsjo »

Dobrý den, snažil jsem se hledat, ale neúspěšně, napišu to tedy sem, potřebuji pomoct.
Jde o tohle - ráno jsem počítač normálně zapnul, začal jsem mazat nějaké dokumenty, obrázky, prostě blbosti, koš nevymazával. poté jsem začal vymazávat staré hry - přes ovládací panely. Hotovo, vymazáno. Chtěl jsem zkontrolovat složku, jestli v ní nezůstaly ještě nějaké zbytkové dokumenty - savy, atp. Jenže složka neexistuje, aniž bych něco udělal, tak se prostě vypařila - se vším co jsem v ní měl, všechny aplikace. Zůstaly mi jen zástupci na ploše - ale zbytečně, ani jeden nefunguje, protože zdroje jsou fuč. Zároveň se mi na disku uvolnilo asi 100GB -což by odpovídalo. Zkusil jsem tedy obnovit systém. Jediná změna co po obnovení byla je to, že složka je zpět, jsou v ní exe soubory všech aplikací, které mi chybí, ale to je vše. Ostatní soubory prostě zmizely - na nic jsem neklikal, ani třeba nedopatřením, missclick, nic takového.
Nevíte co by mohlo pomoci? Může to být virem? A jestli ano, jak se postarat o jeho zastavení? Mám v pc avast a windows deffender, nic hlášeno nebylo.
Zatím zkouším recuvu, jestli něco nenajde. Projel jsem i ostatní fóra, ale ve většině případů se to týká externích disků a zmizení všech souborů z něj - mě zmizela jen jedna složka (největší co se týče dat). Disk je od září nový, v dobrém stavu, jedná se o WDC WD10S21X-24R1BT0-SSHD-8GB 1000 GB, formátován je systémem NTFS.
Předem děkuji za jakékoliv rady a tipy!
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“