Seagate Desktop SSHD

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od carda19 »

Ahoj,

Jaký je váš názor na tento pevný disk ?

Já jen že si chci koupit nový HDD ale přemýšlím že bych zkusil právě SSHD. Nedávno jsem si koupil HDD WD Black 2TB ale ten byl poněkud hlučný a taky se mi zdál pomalý oproti mému WD Caviar Black 1TB tak jsem ho vrátil a vátili mi peníze tak právě přemýšlím jestli jenom HDD 2TB a nebo právě to SSHD taky 2TB. Budu Vděčný za každou radu popřípadě mi můžete sem dát třeba i odkaz na disk který by jste mi doporučily.

Díky
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od cameroncz »

Zdravim, já důrazně SSHD nedoporučuji. Jejich SSD část je příliš malá než aby se vyplatila za ten příplatek, navíc je to ten největší lowend a odpad, který neprošel testy na to aby se dostal do plnohodnotného SSD. Pro notebooky možná, ale do PC opravdu ne. Lepší bude koupit si WD RED - oproti black je mnohem tižší, ale zároveń o něco pomalejší. Rychlost by však neměla vadit pokud se koupí zároveň plnohodnotné SSD.

Takže za mě trochu připlatit a koupit SSD + HDD, např.

http://www.czc.cz/samsung-ssd-840-evo-1 ... 76/produkt
+
http://www.czc.cz/wd-red-2tb/111718/produkt

Ten příplatek se 100% vyplatí, na takových věcech bych nešetřil. Pokud i přesto bys požadoval pouze HDD, tak za mě WD Blue, ten je dělaný na rozdíl od Blacku na Systém.
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od carda19 »

Díky ale na youtube jsou i videa kde na živo dělaly test na HDD, SSD, SSHD a tam ten disk byl o něco málo pomalejší jak to SSD tak nevím. Jo a WD Blue se nedělá ve větším jak 1 TB aspoň já jsem ho nenašel.
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od cameroncz »

Tak ještě můžeš počkat na názor někoho jinýho, třeba můj názor vyvrátí. Ta SSD část je ze začátku rychlá, ale příliš malá na to aby si něco výrazně zpozoroval a její životnost taky není nejlepší, plus se rychle zpomalí tím jak se zaplní. Třeba se ale mýlím, a SSHD za tu dobu udělali nějaký větší pokrok dopředu.
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od carda19 »

Třeba jo počkám kdyby náhodou jestě se někdo do tématu přidal jinak děkuju za radu jo a co si myslíš o tomhle disku http://www.czc.cz/seagate-barracuda-720 ... r2000-2999

Ale zase bych se bál že bych dostal tu verzi na kterou lidi nadavají prý jsou dvě jedna s 2x1TB a ta druha 3x666GB co myslíš?
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od cameroncz »

Barracudy nejsou špatné HDD, spousta lidí je bere, ale jen zřídka někdo kupuje 2TB verzi. Zda-li to bude 2x1TB nebo 3x666 ti nedokážu říct, v datasheetu jsem to nenašel. Já místo Barracudy doporučuji spíše zmíněný Western Digital, Barracuda má statisticky větší poruchovost a celkově se mi zdá že u ní máš větší šanci chytit chybný kus.
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od Nagant »

Mám v provozu 3 roky Seagate Desktop ST1000DX001, ale posledních pár měsíců je velice hlučný (chvilkové vibrace).
Máte někdo podobnou zkušenost?

Myslel jsem, že to dělá ventilátor na CPU, před pár měsíci tedy měněn BOX za celkem kvalitní AKASA, ale nyní si kolegyně zas stěžuje na hluk.
Možná se na tom podílí i celkem špatná skříň BITFENIX Merc Beta.
https://www.tsbohemia.cz/bitfenix-case- ... 40880.html

Objednal jsem SCYTHE Himuro, dám do 5.25" pozice, a uvidím.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od Nagant »

Mohla by haprující SSD část způsobovat zamykání přístupu při zadávání hesla do MS Outlook 2007 (MS Exchange klient)?
Tedy že často nevezme zaručeně správné heslo.
Aniž by se to projevilo jinak?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od Spring »

Nemohla, protože disk je plně autonomní a systém (jádro operačního systému), nebo diskový řadič nemají do této oblasti přístup. SSD funguje jako predikce - interní logika řadiče, který do cache ukládá a načítá data pro okamžité použití. Predikovat data se učí postupně. Systém (ani diskový řadič) neovlivní data zapsaná/načtená do/v cache. Tyto děje jsou v plné režii interního řadiče. Samozřejmě existují možnosti, jak se do SSD části dostat přímo, ale standardně přístup chybí.

Systém, přes diskový řadič, může komunikovat s diskem výhradně pomocí sekvenčních ATA commands, nikoliv řešit zámky apod., protože informace o skutečném obsahu, uložení a struktuře nejsou pro systém dostupné. Interní řadič se rozhoduje sám a dynamicky linkuje výstupní parametry topologie, kterou předá systému.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od zombux »

hlavně mám dojem, že ta SSD část je u SSHD kritická, protože v mém okolí se množí případy, kdy SSHD podivným způsobem chcíplo a nedá se z toho za žádnou cenu dostat data :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od Spring »

Data z mechanické části dostaneš, ale budou ve stejném stavu, jako kdyby jsi odpájel NAND čipy a USB přes programátor řešil připojení obvodu na procesorový modul a pokusil se načíst jejich obsah. Samozřejmě za předpokladu, že dokáže sehnat alespoň dokumentaci pro dekódovací tabulku. Nebude to k ničemu, protože neznáš organizační strukturu, neboť sektory jsou 512/4096 + 27 bajtů dodatečných topologických informací a položek klíčů pro asociaci linkeru. Pokud bys data načetl (z mechanické části), budeš potřebovat celou organizační strukturu v permanentním úložišti (NAND = SSD části), metadata a klíče pro rozklíčování stránek. Žádným jiným způsobem data nespáruješ a bude z toho jedna velká hromada nepoužitelných dat. O data přijdeš, chytřejší (čti ten co už o data přišel) obnoví ze zálohy :-)

Takže vlastně se z toho data dostat dají, alespoň teoreticky, dlouhým týdnem v laboratoři a velkou dávkou štestí :mrgreen:
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od zombux »

což to z SSD taky, žejo :) tudíž to stejně je jen jedno velký SSD s většinou prostoru na plotnách. good. ještě že to nikde nemám :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Desktop SSHD

Příspěvek od Spring »

Jedno malé, kterému se přidala další vrstva cache a adresace navíc. Tajemství oddělení černé magie výrobců, ale transparentní disky s na míru ušitým FS pro flash storage jsou s námi 12 let. Obejdou se bez zázračných řadičů, slepování a jsou plně transparentní. Běžná praxe v průmyslových a embedded platformách (Samsung, Stec, Wintec a další).

Všichni velcí hráči už podporu dávno mají Linux, FreeBSD, Oracle (Solaris), Samsung a poslední větší přírůstek přidal Apple. Pokroku tradičně brání Microsoft.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“