nečitelný externí disk

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

nečitelný externí disk

Příspěvek od jarda.otta »

Dobrý den. Mám externí disk na zálohování souborů ADATA 1TB. Zálohoval jsem na něj cca 900gb souborů a dat. Po zálohách ho vždy softwarově vypnu odebrat hardware. Dnes po připojení se systém zeptal že je potřeba kontrola disku na chyby. Povolil jsem a po chvíli napsal že nelze opravit atd. Na disku je jedna složka FOUND.000 a v ní stovky souborů File(různá čísla).chk. Nevím co mám dělat. Mám tam moc důležité soubory.Poraďte mě prosím jestli je nějaká naděje. Děkuji.
jaris
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od Zivan »

Pokud je na nem jen zaloha souboru, tak mas porad originalni, ne? Tak staci ty puvodni znovu zalohovat.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od jarda.otta »

Většinu souborů už nemám, protože mě odcházel dle testu hd a tak jsem zakoupil ten externí a následně po záloze hd odešel na věčnost.P.S. Prosím neraďte mě jak,kolikrát a kdy mám zálohovat.Vím také že jedna záloha není záloha.Čekám jen odpověď na mojí aktuální otáku. Děkuji vám.
jaris
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od Xnovic »

A co ti ukazuje HDTune? (případně Crystal disk info)..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od jarda.otta »

To je screen z CrystalDiskInfo a u HD Tune dávám Error scan a teprve jede. To je na hodně hodin. Ale je ve čtvrtině a už jsou tam roztroušeny 3 červené čtverečky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jarda.otta dne úte 6. čer 2017, 17:08, celkem upraveno 1 x.
jaris
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od shorty25 »

Sežeň si GetDataBack od http://runtime.org tím bys to mohl obnovit.
Vždy prodávám i jinde.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od Srandista »

196 podozrivych sektorov... To si si skoro vsimol, ze mas nejaky problem...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od shorty25 »

On má všechny disky v ko stavu...
Vždy prodávám i jinde.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od Srandista »

O tom ani nehovorim...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od Xnovic »

Teď jde o to, jestli jsou to opravdu disky. Nemůže to být třeba řadič?
Tolik K.O. disků :? ?
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od jarda.otta »

O čem to proboha mluvíte? O kolika discích? Jasně píšu že u jednoho compu mě hlasil CrystaldiskInfo že začíná být poškozen a je zcela pochopitelné když byl několik let v provozu.Tak jsem zazálohoval veškerá data na ext disk Adata 1TB o kterém je řeč. Pracuji na novém compu s diskem Western Digital 4TB, 3,5'', SATAIII, 64MB, WD40EFRX ke kterému jsem právě připojil ten Adata 1TB a když jsem ho zapojil tak systém mě žádal o kontrolu disku. Když jí dokončil tak napsal že nelze opravit a když jsem do něj nakoknul tak tam nebyla žádná struktura složek jen jedna a to FOUND.000 a v ní stovky CHK souborů. Tak nevím proč řešíte "Tolik disků v háji :? ".
jaris
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od Srandista »

Pretoze si sem postol screenashot, kde je nieco zle na 3 z 4 diskov, ktore mas v PC. A s takouto ukrivdenou naladou sa veru velkej pomoci nedockas, nikto nie je povinny ti tu odpovedat na tvoje otazky...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: nečitelný externí disk

Příspěvek od jarda.otta »

Sorry. To byl špatný screen když jsem testoval staré disky.
jaris
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“