HDD z multimediálního centra

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
rubens3
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2017

HDD z multimediálního centra

Příspěvek od rubens3 »

Ahoj, prosím o radu jak se dostat k datům na HDD (WD1TB) vyndaného z MMC Evolve Blade. Krabice odešla a na disk se nemohu dostat. Po jeho připojení ho vidím, dostane přidělený název (G), ale když chci jít do něj, požaduje formátování. Nevím proč, už jednou jsem odchod MMC řešil a disk z něj se soubory *ts jsem normálně připojil přez dok a otevřel v počítači. Možná je nějak SW poškozen, ale testdisk chybu nenašel. Je nějaká možnost se do něj dostat a zachránit data?
Díky za každou radu.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: HDD z multimediálního centra

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nebo je zašifrovaný. Jakej je to vlastně filesystem? Některá multimediální centra data šifrujou tak aby se pak nedaly jinde přehrát, ala aby se to nedalo použít jako nástor ke kopírování filmů.
rubens3
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2017

Re: HDD z multimediálního centra

Příspěvek od rubens3 »

To právě nevím, podle návodu podporuje MMC prakticky všechny formáty HDD. Disk vypadá vpoho, žádná fyzická chyba, jen ho wokna nepoznávaj a nenačtou ani jeho velikost. Vzhledem k tomu co mi vyhodil testdisk je na něm velký NTFS oddíl a něco malého z Linuxu. Nevím, možná si to při naformátování po vložení HDD do MMC vytváří dva oddíly, jeden pro nahraná či vložená data a druhý pro systém. Ten běží určitě na Linuxu. Ví bůh jak to je. Windows prostě na disk nevleze, hlásí neplatný formát. Formátovat ho zatím nebudu, třeba rozchodím "umřelé" MMC. Možná to fakt šifruje, ale že by to úplně znemožnilo přístup na disk?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: HDD z multimediálního centra

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Většinou je šifrovanej komplet, právě že ani nenaběhne partition. Hele jestli je tam ňákej linux blok, zkoušel už jsi ten disk v linuxu? Zkus ňákou bootovatelnou flashku, třeba tam bude filesystem co win nerozpoznaj ale linux ano. Pokud bude zašifrovanej tak jsi ihmo v koncích a data z toho nedostaneš.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: HDD z multimediálního centra

Příspěvek od Nagant »

Shodou okolností tu mám 80GB IDE HDD, pravděpodobně z nějakého satelitního set-top-boxu.

Po připojení (přes IDE/USB převodník) k Windows 7 Pro 64 bit vidím jen disk ve správci disků, ale k datům přístup nemám, nezobrazí se jednotka ve Windows.
Po připojení k Ubuntu 14.04 LTS obsah disku normálně vidím a mohu přehrávat filmy - jsou v TS, většinou nahrané z HBO.

Ale u tebe to bude asi trochu jiný případ.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
rubens3
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2017

Re: HDD z multimediálního centra

Příspěvek od rubens3 »

Díky za názory a pomoc, podařilo se mi rozchodit MMC a v něm je vše OK, disk je v pohodě :D . Ještě že jsem ho nezformátoval :wink: Tak uvidím jak dlouho to bude makat. Ten Linux mě taky napadl, ale nemám ho kam nainstalovat a navíc s ním nemám vůbec žádné zkušenosti. K sat. STB mám připojen exterák a ten je úplně normálně čitelnej i po připojení k NB, ví bůh proč to Evolve kóduje, ale musí to být tím.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: HDD z multimediálního centra

Příspěvek od nou »

Linux nemusis nikam instalovat. Staci mat 2GB usb flasku, stiahnut ISO pouzit nastroj na tvorbu bootovacieho USB a nastartovat to.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“