Externí disk se připojí, ale neukáže

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
atalas
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2010

Externí disk se připojí, ale neukáže

Příspěvek od atalas »

Potřebuji helpnout s externím diskem ADATA NH92 300GB, přes rok jsem ho používal a šlapal v pohodě.

Teď když ho ke svému PC připojím tak se ozve zvuk připojení disk se i rozsvítí, ale nevidím ho v PC, nikde ani v průzkmníku, nebo total comanderu, ani ve správci disků kam mě nejčastěji zaváděl google, není tam vidět ani jako prázdný disk bez písmena atp... jediný kde ho vidím tak je správce zařízení s malým modrým otazníkem viz obrázek a ještě píše že pracuje správně.
A ještě takovej paradox, kdekoliv jinde ext. disk připojím, třeba v práci na všech PC tak funguje normálně, vidím ho v tento počítač, můžu na něj kopírovat atp...

Zkoušel jsem reinstalovat ovladače, nastavit mu písmeno na pevno v jiném PC, nepomohlo a usb konektory na svém PC mám v pořádku, třeba flashka jede v pohodě.

A používám Wydle 8.1 64.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Aklaskal
Nováček
Nováček
Registrován: 17. srp 2017

Re: Externí disk se připojí, ale neukáže

Příspěvek od Aklaskal »

Tak čistý OS, evidentně je něco rozj.. v něm.
atalas
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2010

Re: Externí disk se připojí, ale neukáže

Příspěvek od atalas »

No tak toho jsem se obával... :(
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Externí disk se připojí, ale neukáže

Příspěvek od Alfajk »

jestli chces data, tak rozebrat a pripojit ho primo pres sata, mozna ma problem jen ten usb adapter
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Externí disk se připojí, ale neukáže

Příspěvek od Nagant »

A co když dáš v tom Správci zařízení na "A-Data NH92 SCSI Disk Device" Odinstalovat, restartuješ PC a disk znovu připojíš?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
atalas
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2010

Re: Externí disk se připojí, ale neukáže

Příspěvek od atalas »

2 Nagant: udělá to samý co před tím, připojí se ale není vidět, ale jak jsem psal na všech ostatních kompech běhá ten disk v pohodě.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Externí disk se připojí, ale neukáže

Příspěvek od zsdx »

Ted si nejsem jisty, zda bude fungovat trik se smazanim infcache.1, ktery v XP fungoval na 100%.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“