prestalo mi fugovat na IDE1 HDD+DVD-RW

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

prestalo mi fugovat na IDE1 HDD+DVD-RW

Příspěvek od van Bellen »

problem je taky ze: mam na IDE 1 starsi 20GB disk Quantum(master) a dvd-rw Pioneer 109(slave).ked zapnem komp ide najde len disk.ked odpojim disk tak najde dvd-rw.oba spolu na jednom kabli nejdu..je to divne lebo vcera to fungovalo ,instaloval som si linux.disk som potom zmazal v partition magic,rozdelil a viac s tym nic nerobil...ten disk pouzivam len v IDE RACKU ,prakticky ho mam stale vybraty z kompu...skusal som iny kabel aj prehodit na IDE 2 a stale to iste...kde by to mohlo byt zakopane?? :evil:
Jaitni
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: prestalo mi fugovat na IDE1 HDD+DVD-RW

Příspěvek od Jaitni »

van Bellen píše:problem je taky ze: mam na IDE 1 starsi 20GB disk Quantum(master) a dvd-rw Pioneer 109(slave).ked zapnem komp ide najde len disk.ked odpojim disk tak najde dvd-rw.oba spolu na jednom kabli nejdu..je to divne lebo vcera to fungovalo ,instaloval som si linux.disk som potom zmazal v partition magic,rozdelil a viac s tym nic nerobil...ten disk pouzivam len v IDE RACKU ,prakticky ho mam stale vybraty z kompu...skusal som iny kabel aj prehodit na IDE 2 a stale to iste...kde by to mohlo byt zakopane?? :evil:
Co zkusit nastavit MASTER, SLAVE ? :roll:
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Příspěvek od van Bellen »

ved disk je nastaveny na master a dvd na slave...vcera to islo dnes nie ,,,nechapem.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Příspěvek od van Bellen »

skusal som napojit disk priamo na kabel nie cez ide rack a nebehol.takze chyba bude zrejme v racku..ale ked tam disk necham tak nabehne disk ale dvd uz nie...
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“