Koupit 2.5"hdd v ramecku nebo zvlast ramecek a hdd?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Koupit 2.5"hdd v ramecku nebo zvlast ramecek a hdd?

Příspěvek od joXerus »

tak jak? popr mate nejaky tip? chtel bych neco kolem 12Ogb - muj 6O gb v ntb nejak nesplnuje moje naroky na kapacitu
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
oyza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. úno 2007
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

sry, nechapu otazku....
AMD X6 1090T cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 6G OCZ XTC Platinum, Toxic HD6870, SSD, Asus Xonar D1 - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by EIZO 22" + 19" Dell.
pikoto
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2007
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

..

Příspěvek od pikoto »

Určitě levnější varianta je ta že si koupíš HDD a rámeček zvlášt, než koupit jako celek. už zabudovaný v rámečku..Kdykoliv můžeš totiž disk vyměnit.
Notas...))
Brogg
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2003
Bydliště: Brno, Zlín

Příspěvek od Brogg »

Hm, až na to, že řešení od WD (My Book) má pokěkud propracovanější správu (vč. té energetické) než levné rámečky. Ne vždy je dobré vybírat jen dle ceny... Je jen škoda, že má pomalejší zápis.
Wandering*Walking*Drifting with the tide
Browsing*Searching*Finding our way through life
(The Gathering - Box)
george5545
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. zář 2005

Příspěvek od george5545 »

Určitě bych koupil zvlášť rámeček a disk, hlavně proto že jsem pochopil že ten nový disk chceš dát do NTB a starý do rámečku, no některé komplety nejsou moc dobře rozebiratelné a navíc v drtivé většině tam cpou Pata disky a ty stejně potřebuješ Sata a můžeš si vybrat jaký disk chceš, doporučuju Seagate 5400.3 ( celkem bych nedoporučoval Toshiby cpe je hlavně Acer a mě se jeví jako nejpomalejší 2,5" disky co běžně koupíš, je jasné že když někdo přechází z 20GB 4200ot na nový tak se mu bude zdát že frčí, jsou petfektně tiché ale zdechlé.

Já o tom taky uvažuju akorát nějak nemám problém že by mě nestačila ta šedesátka. Mám Hitachi řadu 5K100 60GB Sata 5400ot 8MB a musím říct že jsem překvapen rychlostí, počítal jsem že bude zdechlejší, jsem spokojen.
HP Pavilion dv3600ec 13.3"LED T6400 3GB 320GB 9300M GS 512MB,DO,HDMI,eSata.Logitech V550 nano. HP 6735s Sempron SI40 2GHz, 2x1GB DDR2 800MHz, 250GB Sata Samsung HM250JI, Optiarc AD-7561S, AMD780G, Ati HD3200.Mirosoft bluetooth notebook mouse 5000.
Brogg
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2003
Bydliště: Brno, Zlín

Příspěvek od Brogg »

george5545 píše:...hlavně proto že jsem pochopil že ten nový disk chceš dát do NTB a starý do rámečku,...
A toto jsi odvodil z čeho?

Já opravdu nechci zbytečně rýt, ale ty vaše rámečky taky samy vypínají po určité době nepoužívání? Já mám MyBook na zálohu a podmínka bylo, aby disk nebyl slyšet, když ho nepoužívám (=neběžel), během noci disk udělal rozdílovou zálohu a sám se zase vypnul. Toto obyčejný levný rámeček neumí. Pokud Ti ale poběží ten disk stále a pc vypínáš na noc (což u ntb asi ano), tak tyto výhody nevyužiješ...
Wandering*Walking*Drifting with the tide
Browsing*Searching*Finding our way through life
(The Gathering - Box)
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od joXerus »

no jeste nevim jeslti koupit wd passport 12O (nebo neco jinyho) nebo si koupit novou satu, tu do ntb a starou satu do sata ramecku

nejak prekombinovano :lol:
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“