silentmax a wd raptor x

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
ciba
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2003
Bydliště: mlada boleslav

silentmax a wd raptor x

Příspěvek od ciba »

ahoj , koupil jsem si dnes hdd WD raptor x 150gb sata a zaroven take chladic na hdd silentmax ( i kdyz puvodne na hitachi , viz muj podpis) , ale ted jak jsem zjistil teploty toho raptora , ktere jsou jeste o neco vyssi nez hitachi , tak bych ho chtel dat spise na ten disk od WD , otazka tedy zni , zda si myslite jestli to je mozne a jestli poripade mate nekdo zkusenosti s timto chladicem v nasazeni s raptory . predem diky za rady a nazory .
CPU:Core i7 3930k (@4.9Ghz), Memory: Patriot 16GB(4x4GB KIT)DDR3 1866MHz , Sound: DAC Audioaero CAPITOLE REFERENCE SE + SPL Phonitor ,Grado PS 1000, Board:Rampage IV Extreme, HDD: 2x WD Velociraptor 150GB RAID 0 , SSD Corsair Performance 3, WESTERN DIGITAL Caviar Black 2000GB 64MB cache SATA III 6G,Power: CORSAIR HX1000,CoolerMaster HAF X,GTX 680 ,27" NEC MultiSync PA271W.
Mr. Dirk
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: World of METAL

Příspěvek od Mr. Dirk »

Kolik má ten raptor stupňů? Je celkem logické, že se víc zahřívá, když točí 10k. :)
Hän tuli minulle eräänä aamuna, Yksi yksinäinen sunnuntaiaamuna, Hänen pitkät hiukset virtaava, Kun keskitalvi tuuli, En tiedä, miten hän löysi minut, Saat pimeässä olin kävely, Ja tuhoaminen antaa noin minulle, Luota taistelua en voinut voittaa...
ciba
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2003
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od ciba »

Mr. Dirk
v idle ukazuje hd tuning ( speed fan ) 43° v zatezi to roste az k 47° , pritom to je ofukovane 120 prednim vetrakem z case , dal uz jsem to nepokousel a vypnul defragmentaci ..
CPU:Core i7 3930k (@4.9Ghz), Memory: Patriot 16GB(4x4GB KIT)DDR3 1866MHz , Sound: DAC Audioaero CAPITOLE REFERENCE SE + SPL Phonitor ,Grado PS 1000, Board:Rampage IV Extreme, HDD: 2x WD Velociraptor 150GB RAID 0 , SSD Corsair Performance 3, WESTERN DIGITAL Caviar Black 2000GB 64MB cache SATA III 6G,Power: CORSAIR HX1000,CoolerMaster HAF X,GTX 680 ,27" NEC MultiSync PA271W.
Mr. Dirk
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: World of METAL

Příspěvek od Mr. Dirk »

No raptory sem viděl běhat bezproblémově i při 55°C, ale tohle bych spíš viděl na trochu špatné čidlo, protože já mám teď doma půčeného raptora a má podle speedfanu 38°C v zátěži. :)
Hän tuli minulle eräänä aamuna, Yksi yksinäinen sunnuntaiaamuna, Hänen pitkät hiukset virtaava, Kun keskitalvi tuuli, En tiedä, miten hän löysi minut, Saat pimeässä olin kävely, Ja tuhoaminen antaa noin minulle, Luota taistelua en voinut voittaa...
ciba
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2003
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od ciba »

Mr. Dirk
je to mozne to s tim cidlem i kdyz jeste jsem volal kamaradovi z obchodu , kde jsem ho kupoval a ten mi tvrdil , ze pro tento typ ( raptor x) jsou to normalni teploty , takze kdyz uz ten silentmaxx mam tak ho zkusim s tim wd , (hitachi bohuzel nelze kombinovat s chladicem , protoze ma ma strane ktera je pak tesne izolovana teplovodivou hmotou otvor pro vyrovnavani tlaku a ten musi byt vzdy volny..
CPU:Core i7 3930k (@4.9Ghz), Memory: Patriot 16GB(4x4GB KIT)DDR3 1866MHz , Sound: DAC Audioaero CAPITOLE REFERENCE SE + SPL Phonitor ,Grado PS 1000, Board:Rampage IV Extreme, HDD: 2x WD Velociraptor 150GB RAID 0 , SSD Corsair Performance 3, WESTERN DIGITAL Caviar Black 2000GB 64MB cache SATA III 6G,Power: CORSAIR HX1000,CoolerMaster HAF X,GTX 680 ,27" NEC MultiSync PA271W.
ciba
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2003
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od ciba »

dalsi poznatky - chladic silentmaxx nelze pouzit se skrini thermaltake eureka , neb k upevneni mechanik do 3.5 pozic pouziva kolejnicky , ktere jsou pak na silentmaxxu ve spatne poloze vuci case . dale ten raptor x sice topi (max jsem zatim mel 48° c pri defragmentaci) ale pak uz teplota nestoupa a je stabilni , v klidu pak ma 45° . takze pokud nekdo ma zajem o ten silentmaxx tak at se mi ozve do posty (sz) .. 500kc
CPU:Core i7 3930k (@4.9Ghz), Memory: Patriot 16GB(4x4GB KIT)DDR3 1866MHz , Sound: DAC Audioaero CAPITOLE REFERENCE SE + SPL Phonitor ,Grado PS 1000, Board:Rampage IV Extreme, HDD: 2x WD Velociraptor 150GB RAID 0 , SSD Corsair Performance 3, WESTERN DIGITAL Caviar Black 2000GB 64MB cache SATA III 6G,Power: CORSAIR HX1000,CoolerMaster HAF X,GTX 680 ,27" NEC MultiSync PA271W.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“