Problém s IDE-SATA radičom

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
kuzmic
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2007
Bydliště: Praha 10

Problém s IDE-SATA radičom

Příspěvek od kuzmic »

Dobrý deň,
mám taký problém, urobil som upgrade PC, kúpil novú dosku, procesor, RAM, grafiku, zdroj. Na doske (MSI K9A Platinum) mám len jeden slot pre IDE zariadenia a mám 2 HDD a DVD vypalovačku. Riešením je buď kúpiť jedno nové zariadenie SATA, alebo radič-redukciu medzi SATA konektorom v doske a IDE zariadením. Zvolil som druhú variantu, lebo sa mi zdalo škoda vyhodiť plne funkčné zariadenie. Najprv som skúšal dať jeden HDD na SATA a druhý HDD+DVD na IDE kábel. Radič (Kouwell 5562 SATA dongle) ale ani ťuk, tak som ho odniesol na reklamáciu. Tú mi uznali, dostal som iný radič, ale ten je rovnako nepoužitelný. Pre skušku som HDD dal oba na IDE kábel a radič na DVD. Keď spustím PC, tak evidujem nejaký život, ale to je iba čisto napájanie. Tak sa chcem opýtať, aký problém by to mohol byť, či som niečo naprd zapojil, či treba niečo v Biose nastaviť (SATA kanály som povolil), alebo je znovu špatný radič? Fakt sa mi nechce sa s tým moc zabávať, skúsenosti s tým nemám žiadne, ale mi príde, že keď ho normálne zapojím, tak by mal niekde aspoň dať hlášku (Bios, alebo windows), že našiel nové zariadenie. Keď nebude iná možnosť, kúpim povedzme SATA DVD vypalovačku a bude pokoj. Ďakujem dopredu za odpovede a rady.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Hm, to vypadá na další reklamaci. :(
sysel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2007
Bydliště: v prdeli

Příspěvek od sysel »

nebo v nouzi se da puzit USB - IDE redukce bude to sice pomale ale..
DESKTOP: CPU: intel core 2 Q6600 ; Gigabyte N650SLI-DS4L ; A-Data Vitesta GS 4GB (kit 2x2GB) 800+ MHz ; Zotac 8800GTS 512MB ; WD 640GB SATA+WD 320GB SATA ; PSU fortron FSP400-60GLN; OS: Ubuntu LINUX 8.04 + Windows vista ultimate 64bit
NOTEBOOK: Asus EEE PC 4G surf
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Nagant »

Měl jsi nastavenou tu DVD mechaniku připojenou přes Kouwell redukci propojkou jako Master (nikoli Cable Select)?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
kuzmic
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2007
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od kuzmic »

Nagant píše:Měl jsi nastavenou tu DVD mechaniku připojenou přes Kouwell redukci propojkou jako Master (nikoli Cable Select)?
Ano, zkúsil som to aj pod master aj pod cable select a nič.
Daver
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daver »

Hmm ja bych to vůbec neřešil nijak složitě vzal bych to na reklamaci když to pak nepůjde budeš tam 3 krát se stejnou závadou a musí ti vrátit peníze :) nebo nabídnou jiné zařízení doporučiil bych ti PCI ata řadič ST-LAb A-150 vyjde tě na cca 436,- a budeš mít klid :-)
kuzmic
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2007
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od kuzmic »

Daver píše:Hmm ja bych to vůbec neřešil nijak složitě vzal bych to na reklamaci když to pak nepůjde budeš tam 3 krát se stejnou závadou a musí ti vrátit peníze :) nebo nabídnou jiné zařízení doporučiil bych ti PCI ata řadič ST-LAb A-150 vyjde tě na cca 436,- a budeš mít klid :-)
No vyriešil som to tak, že šla na druhú reklamáciu a ja som kúpil SATA DVD vypalovačku. Starú predám a ten dongle im vrátim a nech dajú prachy, nemám náladu kvoli nejakej prkotine byť 3 krát 30 dní (plus ten čas medzi reklamáciami) bez dvd-čka. :twisted:
Daver
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daver »

kuzmic píše:
Daver píše:Hmm ja bych to vůbec neřešil nijak složitě vzal bych to na reklamaci když to pak nepůjde budeš tam 3 krát se stejnou závadou a musí ti vrátit peníze :) nebo nabídnou jiné zařízení doporučiil bych ti PCI ata řadič ST-LAb A-150 vyjde tě na cca 436,- a budeš mít klid :-)
No vyriešil som to tak, že šla na druhú reklamáciu a ja som kúpil SATA DVD vypalovačku. Starú predám a ten dongle im vrátim a nech dajú prachy, nemám náladu kvoli nejakej prkotine byť 3 krát 30 dní (plus ten čas medzi reklamáciami) bez dvd-čka. :twisted:
Taky řešení ať tedy slouží :-D
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“