Asus Z170 PRO Gaming / AURA (1151, Z170)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Kama »

Dnes jsem flešnul bios na poslední verzi 1904. Přecházel jsem z verze 1206. POZOR, flešnutí probíhalo ve dvou krocích, po prvním fleši a restartu to chtělo znovu soubor s biosem a načítalo to ještě zhruba do čtvrtiny posuvníku, takže flešku z usb nevytahovat dokud to nebude celé!
Nastavil jsem stejné hodnoty jako s verzí 1206 a zdá se to stabilní, takže snad OK :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
hafca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2003

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od hafca »

A proč to děláš přes flešku? Nový BIOS nakopíruji na pevný disk a pak do BIOSu a přes EZ Flasch utility udělám aktualizaci. Určitě je to bezpečnější než fleška.
ASUS Z170 pro Gaming, Intel Core i5-6500 3.2GHz, SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4, SSD Kingston HyperX Savage - 480GB, Kingston 16GB KIT DDR4 2666MHz CL15, Western Digital WD6400AAKS - 640GB SATA II, Western Digital WD1002FAEX 1000GB sataIII, Plextor PX-L890SA, Mionix Naos 7000, MSI R9 380 Gaming 4G, BenQ GW2320, Enermax MODU82+ 525W.
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Kama »

Asi ze zvyku. Ani mě nenapadlo ho načítat z disku, i když v EZ Flash disky jsou vidět. Příště to udělám z disku, jj je to určitě pohodlnější a bezpečnější. :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Patrikpx
Nováček
Nováček
Registrován: 27. říj 2007

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Patrikpx »

Zdravím mám tuto desku teprve dva dny a mám problém jak už tu někdo psal , počítač zapnu a najede po logo Win a vypne se zničeho nic jak ho zapnu podruhé vždy najede a vše funguje jak má . Prostě pouze první spuštění takhle blbne , bios mám aktualizováno na poslední verzi , deadmon tols také nepomohl když jsem odinstaloval jak už tu někdo psal , vše mám na základní taktky , nevíte prosím co stim ? Jinak jsem zatím vyzkoušel co tu bylo napsáno , klávesnice jsem vyzkoušel několik i myš vše zapojeno jen do USB 2 pak jsem vyzkoušel i jiné USB . Jinak mám Win 10 ,procesor Intel Core i7-6700K , rám Kingston HyperX Savage Black DDR4 16GB(8gb x 2) , a ještě jeden problém v BIOSu i ve Win mi ukazuje že mám připojených více dvě až čtyři klávesnice podle toho jakou mám právě zapojenou klávesnici ale pozor vzdy je zapojena jen jedna klávesnice . Všem díky za jakoukoliv radu .
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od alienGT »

Nevim, zdali mi nekdo dokaze odpovedet, ale zkusim to.
Resi se tady Pro Gaming a vzhledem k monozstvi stranek tohoto vlakna bych rekl, ze je tato deska celkem problemova. Vyskytuji se tyto neduhy i u verze Z170-A. Rozhoduju se mezi temito dvema a co tu ctu, tak mi prijde Pro Gaming, jako dost neodlazena popr. pockat si na novou vezi Pro Gaming?
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Kama »

Patrikpx píše:Zdravím mám tuto desku teprve dva dny a mám problém...
To mi dělá taky, ale trošku jinak. Pokud je pc vypnuté nějaký čas od sitě, tak při zapnutí se asi po 1 vteřině vypne, 2-3 vteřiny nic a pak se znovu samo zapne a normálně postuje.
Pokud nebylo odpojené od sítě, tak nabíhá hned. To ale myslím bude vlastnost desky ne vada.
Dělalo to tak od začátku s každým biosem.
Že se ti vypíná při nabíhání win to není dobrý, zkusil bych to asi pozorněji přeinstalovat, nejdřív systém, pak postupně ovladače (nejdříve chipset, mei a pak další) a jestli to bude dělat pořád, tak asi disk nebo reklamace desky.. Zkoušel jsi měnit v biosu volby bootování, fastboot, uefi nebo to máš na defaultu..?
Klávesnici a myš (MS Sidewinder, Logitech G400) mám zapojenou do usb k tomu určených hned nahoře a v postu mi deska ukazuje dvě klávesnice, ale vše normálně funguje, tak to neřeším. Akorát musím vždy na klávesnici zapínat NumLock, nabíhá to vždy s vypnutým. Volba xhci hand-off enabled, disabled - je to pořád stejný.
DaemoTools nainstalovanej mám, dokonce nějakou starou verzi 4.45 a vše mi normálně funguje. Mám ale virtuální jednotku jen DT a ne SCSI. Pokud si DT odinstaloval, tak se podívej do Windows\System32\Drivers a smaž sptd.sys, ten dělá ve win10 problémy nebo teda jeho stará verze.
alienGT píše:Resi se tady Pro Gaming a vzhledem k monozstvi stranek tohoto vlakna bych rekl, ze je tato deska celkem problemova...
To si nemyslím, s deskou jsem žádné problémy až na svojí počáteční neznalost nových komponent neměl, od koupě vše funguje jak má, přetaktování stabilní. Já jsem s ní spokojen. A takový malý kravinky, jakože v biosu vidím dvě klávesnice místo klávesnice a myši apod., mi nevadí.. :D
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Patrikpx
Nováček
Nováček
Registrován: 27. říj 2007

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Patrikpx »

Tak klávesnice mi taky nevadí že jich ukazuje více jen jsem spojoval že v tom může být ta chyba v najíždění . Už jsem našel kde byl zakopaný pes :) stačilo zvednou o 0.20 v napětí na paměti a zatím to pokaždé najede jak má , asi jsem zrovna koupil nějaký horší kusy tak potřebujou trošku více šťávy . Jinak deska je suprovni dá se hodně doladit v BIOSu k obrazu svému , za mě velká spokojenost i přetaktováním 4.6 GHz úplně v klidu :) jinak děkuji za radu Kama :)
Heldens
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2016

Recenze na Z170 Pro-gaming + Overclock

Příspěvek od Heldens »

Zdravím,rád bych zde napsal recenzi na Asus Z170 Pro- Gaming.Desku používám více jak půl roku,takže si myslím že ji mohu objektivně posoudit.

V balení jsou klasické věci : Manuál,DVD,Samolepka na skříň (bohužel modrá,což se k červené desce nehodí.) Krytka zadních konektorů obsahuje prachový filtr a je bez ostrých částí.Dále je zde plastová pomůcka na instalaci cpu,šroubek k M.2 slotu,4x Sata kabely,samolepky na sata kabely.

Deska nabízí "nadstandartní" zadní konektory.Ze Z170 desek do 5000,- dokonce nejvíce. 4x USB 3.0,2x USB 2.0,2x USB 3.1 (A,C).Dále také 4x vga výstup,takže lze připojit jak starší monitory,tak nejnovější. Dále PS2 a audio.

Deska má 8-pinové napájení procesoru. Napájecí kaskáda procesoru má deset fází a je plně digitální.

Další věc co každý uživatel ocení (jak amatér,tak expert) je Q-LED.Tyto LED diody se při problému s Grafickou kartou,Ram moduly,Procesore nebo Bootovacím médiem rozsvítí,takže lze lehce detekovat případný problém.

Dále je zde detail na spodní část desky. Nad šedým (hlavním) PCI-E slotem je první LED osvětlení.Jedná se o pět červených LED diod,které osvětují název desky.Druhé LED Diody jsou ve žlutém pruhu,jedná se oddělovací pruh kvůli "izolaci"(Jelikož používám Hyper X cloud 2 přes USB zvukovou kartu,tak stejně zvukovou kartu nevyužiju.)Tyto diody se dají nastavit na celkem čtyři režimy.Vypnuté diody,zapnuté (permanentně svítící),pulsování(breathing mode). Poslední režim je u Audio Sekce "proudění".Pokud nastavíte na obě dvě sekce na "breathing mode" tak pulsují synchronizovaně.

Na desce se dále nachází 4 DIMM sloty,4 SATA 6GB/s porty,SATA express,prostě klasika co na ostatních deskách.To by ale nebyl Asus,kdyby k desce nebylo možné přidat nějakou specialitu,něco,co si fanoušek koupí.K desce lze zakoupitROG front base a Asus Fan Extension Card.(druhou kartu zakoupit nelze,jelikož se samostatně neprodává,já sám jsem jí koupil z druhé ruky.

Instalace desky byla jednoduchá,nainstaloval jsem jí do skříně,osadil procesor,nanesl pastu,přimontoval chladič,zapojil ventilátory,zapínání,reset,připojil SSD disk a kabely od zdroje.
Počítač po startu naběhl do biosu,kde jsem zvolil boot z Flash disku a nainstaloval jsem windows 10.První co mě zajímalo,byla AI suite 3.

První co osobně doporučuji je jít do Fan Expert + a zapnout "fan tuning" který zjistí minimální a maximální otáčky ventilátoru a poté je umožní řídit v rozmezí +-10%
Víc k AI suite zatím nenapíšu,plánuji samostatný článek.

Bios je hezky přehledný,dá se v něm nastavit opravdu všechno.

A tědka k té nejzajímavější části,na kterou většina vás pravděpodobně čeká.Můj procesor k této desce je 6700K. Chlazení jsem použil Cooler Master Hyper 103,které bohužel procesor začínalo limitovat. Nejlepší výsledek na který jsem pyšný je 4,8 GHz (Validace zde)

Brzy doplním odstavce o AI suite,Frontbasu a Fan extension kartě :)

Tomáš "Heldens" Jirásek
FrantisekKre
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2016

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od FrantisekKre »

Nazdar
V listopadu minulého roku jsem si postavil nové PC (včetně windows 10)
Hned a jediné co jsem nastavoval bylo zapnout XMP a takt na 46, manual napeti na 1.345
Test v OCCT bez chyby (asi 15min. tak jsem to vypl)
Zapnu Battlefield 4 a asi po 30min. PC natvrdo zamrzlo (otresne zvuky, malem jsem se potentoval) a nesel dat ani restart. Jedine natvrdo vypnout.
To same u ostatnich her napr. Assetto corsa,rFactor2,Warframe,Wildstar,Killingfloor2. Vzdycky Natrvrdo zamrzlo.
Tak jsem bios hodil do default se stejným výsledkem. Doufal jsem ze to update biosu vyřeší, tak jsem updatoval ale bez výsledku, pořád stejné. Napadlo mě nejdříve vyzkoušet Ramky, tak jsem tam jednu nechal a valilo to asi 2 týdny (při taktu na 46) ale potom zase zámrz ale samo se mi restartovalo PC.
Tak jsem tam prdnul tu druhou rámku do stejného slotu a ono to zamrzlo skoro hnedka ale zase natvrdo. Tak jsem vzal zase tu jinou Ramku (relativně stabilnější) a dal ji do uplně jiného slotu (do toho černého na vnějšku od procáku) a jelo to asi měsíc a půl vpoho jenže už mi nešel procák taktnout na 46 ale jenom na 44 .. když to hodím na 46 tak mi OCCT (asi po 1 min + -)vyhodí error a zruší test. Nebo zamrzne a modrá obrazovka CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. To mi psalo uz parkrat predtím nekdy od brezna nevim jestli to ma souvislost s novym biosem v te dobe... Zkousel jsem uz drive memtest na ramky asi 30 hodin bez erroru. Tak ted nevim jeslti je to RAMkama nebo procakem nebo základkou .. už v tom mám taky guláš že ani nevím co mám zkusit dále a hlavně co teda poslat na reklamačku. Jeslti ty Ramky nebo procák nebo základku... Taky nechápu proč mi OCCT předtím jelo vpoho na 46 a ted ne :/ ... Taky me napadlo jestli třeba není problém v moc utaženém chladiči.. Mám Scythe SCNJ Ninja 4. Taky jsem to měl na diagnostiku v Asupportu v ostravě a tam jsem vyhodil z okna 400kč a že prej tam mám spamy :D... na čistém novém windows.. to už mě fakt dožralo.. tím končím se servisem... jedině to poslat na reklamačku ale nevím teda co nejdřív.. Jinač jsem taky zkoušel různa nastavení v biosu co tu píšete (LLC,Power Phase atd.) bez rozdílu... Každopádně vím, že Pevným diskem, zdrojem a grafikou to není protož jsem zkoušel jiné.. Předem mockrát děkuju za každou radu.

(teploty procáku v rozmezí od 62c do 70c)

S těma RAMkama je to fakt divné.
Mám Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport Dual Ranked (název na faktůře)
Na obalu je označení BLS2C8G4D240FSA, které v seznamu kompatibilních RAM není!!!
Ale na samotné nálepce co je přímo na RAMce je označení BLS8G4D240FSA, které v seznamu kompatibilních RAM je!!!
Ale zase se v seznamu udává časování 16.16.16.40 a na nálepce přímo na RAMce je 16.16.16.39… na stránkách výrobce se udává 16.16.16.unbuffered.
Na té druhé RAMce žádná nálepka není. Tak teď fakt nevím
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Hladis »

No ted jsem se sral s Gigabyte a 2600K a mel podobny problememy a slo o kombinaci nastaveni napajeni CPU při OC a nastaveni pameti. CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT je zcela jasne nestabilni OC/nastaveni CPU. Rikas ze i na defaultu bez jakéhokoliv OC ci XMP ti to blblo taky ?
Obrázek
FrantisekKre
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2016

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od FrantisekKre »

Ano
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Hladis »

Tak bych vyzkousel vylucovaci metodu, pokud mas nejak moznost vyzkoušet jinou RAM. To je nejistejsi způsob najit problem. Pod CPU bych se podival na piny, zda tam není nejaky ohly. Pokud nemas moznost jinou RAM, zkus si u svy RAM pohrat s casovanim a dej ji pripadne trochu stavy navíc. Pokud to nebude stabilni ani s horsim casovanim, nebo pridanim voltaze, tak chyba bude spis v desce nebo CPU.
Obrázek
FrantisekKre
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2016

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od FrantisekKre »

Díky
Vyzkouším
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Kama »

FrantisekKre píše:Nazdar
V listopadu minulého roku jsem si postavil nové PC (včetně windows 10)
Hned a jediné co jsem nastavoval bylo zapnout XMP a takt na 46, manual napeti na 1.345...
To jsi začal dost zhusta teda... :D Já bych začal pomalu přidávat násobič nejprve na 43, napětí manual, postupně ho snižovat co to jde a testovat stabilitu, třeba několik dní v testech, ve hrách a pak zase přidat na 44, zvýšit o trochu napětí pokud by to bylo potřeba a zase testovat atd. Takhle to dělám já a výsledkem je stabilní hardware, nejde to uspěchat. Každej cpu je jinej a nemůžeš podle diskuzí určit, kolik na daný frekvenci potřebuje voltáž, je potřeba to vyzkoušet.
A hlavně, nejdřív přetaktovat a stabilizovat cpu a pak jít na ramky, protože jinak se dostaneš do toho stavu v jakým jsi, že ti to padá a důvodů proč je mnoho...

Ramky mám podle listu taky nekompatibilní a od začátku mi fungují bez problémů. Podle toho se neřiď.
Svoje takty mi nezvládaly, občas mi to zamrzlo, je potřeba mírně zvýšit napětí do paměťovýho řadiče v cpu (VCCIO), tahle deska dává při vyšších frekvencích na AUTO asi málo, mě to pomohlo, moh jsem navíc ještě dost utáhnout časování oproti SPD.
Na týhle desce podle manuálu při dvou modulech mají být ve druhém a čtvrtém slotu, počítáno od patice.

Začni od začátku, paměti nech na default co nastaví deska, žádný XMP, a začni s procesorem od malých frekvencí, napětí nastav pro začátek na 1.25V, core ratio 43, cache ratio 40, vypni Multicore Enhancement, všechno ostatní na AUTO. Testuj a zvyšuj core ratio, případně zvyšuj mírně napětí, kdyby to mrzlo nebo bsod.
Musíš to vyladit, nic na tom není. Ale nejde to za den. :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Hladis »

Pruser je pokud říká, ze mu to blbne i na defaultu, tedy bez XMP a OC. Jinak samozrejme s OC se musí postupne.
Obrázek
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od flanker »

tuhle hlášku jsem měl už také, při stavbě nějakého Skylake PC...Teď si nevzpomenu, bylo to buď právě nízkým CPU napětím (nastav si LLC5) a nebo driver grafiky a obecně grafické karty, díky které to celé padalo.

Určitě ideální nainstalovat Win+všechn aktualizace, nezapomenout nahodit IMEI soft, neinstalovat (dočasně) žádný Asus software jako AI SUite, nicméně drivery k chipsetu a grafické kartě ano a pořádně přetestovat. Jakmile nahraješ XMP, zkontroluj poté po restartu, kolik ti jde do VCCSA a IO. BIOS to píše hned nalevo od nastavení "auto"
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
FrantisekKre
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2016

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od FrantisekKre »

Předem říkám, že v softwaru problém na 1000% není.
Co jsem zatím vyzkoušel od 9.10 co jsem to tu psal.
Znova jsem dal obě RAMky do dualu, tak jak to patří.
1. DRAM Voltage je v základu 1.2V zvedl jsem na 1.3V a System Agent z default 1.0V na 1.2V
Výsledek - po dvou dnech zámrz.
2. Zvedl jsem DRAM V. z 1.3V na 1.37V(více jsem nechtěl riskovat, protože čísla svítily červeně, když jsem přidal), ale informace o DRAM V. ukazuje 1.384V. Zatím asi 5 dnů a drží to. Uvidím až budu teď přes víkend pořádně hrát...
Jinak další informace o Voltage. Všechno na auto
CPU VCCIO - 0.9V
PCH CORE V. - 1.0V
CPU Standby - 1.0V
Předem díky za rady...
Jo a před čtvrt rokem mi tu někdo na forum radil hodit DRAM V. na 1.6V to jsem samozřejmě nedělal, protože bych to asi odvařil ne?
FrantisekKre
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2016

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od FrantisekKre »

Jo a procák mám: i5-6600k a RAMky: Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport Dual Ranked
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Hladis »

Pokud tem pamětem nepomuze ani vyssi voltaz a to třeba ani při pouziti jednoho modulu, tak vada je nejspis jinde.

flanker:
Pokud jsi tou hlaskou myslel CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, tak to opravdu nedela graficka karta, ale CPU.


Tak deska doma. Je trochu prohnuta, ale asi jako desky bezny byvaji. Zítra snad zapojim.
Obrázek
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Asus Z170 PRO Gaming (1151, Z170)

Příspěvek od Kama »

FrantisekKre píše: CPU VCCIO - 0.9V
PCH CORE V. - 1.0V
CPU Standby - 1.0V
To VCCIO bych možná ještě malinko zvednul kdyby ti to mrzlo, sice mám jinej procesor, ale to bude podobný, já mám 1.16V (podle HWInfo), ale v biosu nastaveno 1.135. Desetinku bych s klidem přidal.
Napětí 1.384 do DDR4 je úplně v pohodě, to klidně nech, čísla v biosu sice jsou červený, ale paměti to snesou a ani se nazahřejí. 1.6V už je dost, to bych nedával.
SystemAgent mám na AUTO a deska dává podle HWInfo 1.216V. PCHCore mám taky na AUTO a deska dává podle HWInfo 0.984V. Jo a LLC mám na hodnotě 4.
Tak uvidíš no.. :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Odpovědět

Zpět na „Asus“