microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Paměťové karty všech druhů a čtečky interní i externí.
Odpovědět
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od robocop »

Zdravím.
Koupil jsem na netu ADATA MicroSD kartu 16GB (SDHC) Class10.
zde:
http://www.pckasa.cz/pckasa-cz/eshop/1- ... 6GCL10-RM3

Potrebuju rychlou kartu do fotoaparatu (pro sériové snímání a proto i velmi rychlé ukládání dat), proto jsem zakoupil Class 10.
Min. rychlost zapisu 10MB/s a až 23 MB/s pro čtení.
Ovšem fotoaparat ktery mam, čte klasicke SD karty.
Tuto microSD kartu tedy zapojim pres redukci.
Ale prodejce na netu (kde jsem kartu zakoupil), me upozornil, že pokud zapojim tuto microSD kartu Class10 pres redukci, tak je udajne dost mozne, že karta nebude poskytovat rychlosti řady clas10, ale řádově nižší.
Nějak se mi tomu nechce věřit.
Je to opravdu možné? A proč.
Vždyt redukce pro microSD kartu by mela obsahovat naprosto vsechnykontakty a spojeni by mělo prece fungovat v plne ryhlosti.
Nebo to funguje jinak než si predstavuji.
Poučte mě prosím.
Díky.
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od izerS18 »

Cokoliv přidáš na kontakt navíc, tak už to není přímý spoj mezi kartou a sběrníci, ale už je něco mezi.
Ano, je to kompatibilní, ale neznamená to, že je to úplně stejné.

Pokud to tak zapojíš, může a nemusí to mít vliv na zápis. Každopádně kdykoliv jsem něco takto zapojil, tak jsem rozdíl nepoznal.

Prostě jak cokoliv nějak nastavuješ, upravuješ, měníš oproti původnímu stavu, musíš počítat s tím, že se něco může pokazit. Samozřejmě většinou tomu tak není
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od robocop »

izerS18 píše:Cokoliv přidáš na kontakt navíc, tak už to není přímý spoj mezi kartou a sběrníci, ale už je něco mezi.
Ano, je to kompatibilní, ale neznamená to, že je to úplně stejné.

Pokud to tak zapojíš, může a nemusí to mít vliv na zápis. Každopádně kdykoliv jsem něco takto zapojil, tak jsem rozdíl nepoznal.

Prostě jak cokoliv nějak nastavuješ, upravuješ, měníš oproti původnímu stavu, musíš počítat s tím, že se něco může pokazit. Samozřejmě většinou tomu tak není
hmm,...
takže prostě uvidím jak to pofrčí.
Ale jen tak když se zamyslim, tak mi to připadne nelogicke, když je tam i na redukci stejny počet kontaktu a žadny kontakt tam tedy nechybi, tak proč by rychlost měla být nižší...nechapu.
no jak to bude, tak to bude.
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od Michael24 »

Ta teoretická ztráta rychlosti by mohla vzninout právě v kontaktu mezi kartou a redukcí, v tom spoji :) Může tam vznikat nějaký přechodový odpor, který vzníká například vůlí v kontaktu atd.. Prostě není to "pevný" spoj jako například pájení :)

Ovšem neříkám že to tak bude, podle mě to nebude mít vliv a rychlosti budou nezměněné, vůbec bych se toho nebál :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od izerS18 »

Michael24 píše:...
Přesně tak, jak píšeš. Je tam přechodová část.

Ale jestli bude mít vliv na zápis 100-200kB/s tak možná moc. Samozřejmě záleží také na kvailtě redukce. Ta zde je rozhodující :!:
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od robocop »

Michael24 píše:Ta teoretická ztráta rychlosti by mohla vzninout právě v kontaktu mezi kartou a redukcí, v tom spoji :) Může tam vznikat nějaký přechodový odpor, který vzníká například vůlí v kontaktu atd.. Prostě není to "pevný" spoj jako například pájení :)

Ovšem neříkám že to tak bude, podle mě to nebude mít vliv a rychlosti budou nezměněné, vůbec bych se toho nebál :)
No Já jsem se dotazoval prodejce teto karty, zda neprodavaji i redukci (protože jsem ji na ejich internetoveem obchode nenasel).
Odpovedel mi že samotne reduikce bohužel v prodeji nemají.
A dále jsem mu napsal, že si ji musim koupit nekde jinde v klasickem obchode.
A prodejce mi odepsal, že je to s redukcemi ne vždy na 100%, že tam muže projevovat rychlostní omezení a že ne každá redukce muže vyhovovat.
No samotneho by me to fakt nenapadlo, protože v redukci je toho kovu opravdu velmi male mnozstvi a nejaky odpor bych tam ani nejak nevnimal.
No ale nebudem se hadat. Uvidim, jak to bude slapat.
Ale urcite by ta class10 mela valit mnohem rychleji než class4, ktere neustale pouzivam.
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od izerS18 »

Už i má CLASS6 jede oproti c4 mnohem lépe. Ta 10 bude fakt znát :!:
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od robocop »

No vsak ono by to melo fungovat takhle?
Rating Read Write Class
6× 7.2
10× 12.0
13× 16.0 16 2 min. rychlost 2MB/s
26× 32.0 32 4 min. rychlost 4MB/s
32× 38.4 40
40× 48.0 48 6 min. rychlost 6MB/s
66× 80.0 80 10 min. rychlost 10MB/s až 23 MB/s čtení, až 18 MB/s zápis
100× 120.0 120 16 min. rychlost 16MB/s
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: microSD 16GB class 10 - muže dosahovat i nižší rychlosti?

Příspěvek od Michael24 »

Však v pohodě, vždyť já také píšu, že si v žádném případě nemyslím, že to bude mít vliv, já jsem jenom napsal, že teoreticky tam ta možnost sice je, ale i kdyby se to mělo projevit, tak jak napsal izer, budou to velmi malé hodnoty :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Odpovědět

Zpět na „Paměťové karty a čtečky“