vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

Zdravim,
uz par tydnu mam nove PC (Asus Z170-A, i5 6600k, Kingston HyperX Fury 2133 CL 14), vse funguje, zda se, jak ma, teploty i napeti ok, zadny BSOD, hry stabilni.
Muzu testovat v Prime95, OCCT, HyperPi hodiny a vse v poradku.
Jediny problem nastane, kdyz v testu stability systemu v Aida64 zaskrtnu stress memory. Behem chvile se PC totalne zpomali a +/- do 2 minut uplne zamrze ze ho musim natvrdo vypnout. Nevyprodukuje to ale zadne BSOD ani error. Zkousel jsem pridat pametim z 1.25 V na 1.3 V, ale nepomohlo.
Nesetkal jste se nekdo s tim?
Zkousel jsem to pred odchodem do prace, takze az vecer schvalne zkusim dat pameti na defaultni XMP hodnoty na 2133 MHz CL 14, jinak to mam uz tydny na 2666 CL 14 a krome Aidy to slape.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hele, jestli to projde linepacked s AVX v OCCT mělo by to bejt OK. Přímo tvou zkušenost nemam ale zkušenosti s bugama diagnostic softu obecně ano.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

diky za reakci. linpack s avx sem v OCCT nezkousel, jen klasicky CPU a PSU test stability. az dorazim domu, mrknu na to.
taky me napadlo, ze bych mohl vyzkouset jinou verzi aidy, pripadne sledovat vyuziti pameti, jestli to neni nejakej memory leak.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

Tak spatnou verzi Aida to neni, nejnovejsi primo ze stranek vyrobce dela to stejne.
Co pomohlo je dat pameti na defaultnich 2133 MHz a system nezamrzl celych 7 minut, coz je oproti max. 2. minutam pokrok. Dyl jsem to zatim bezet nenechal. Jen me zarazi, ze Aida ma tak "narocnej" test na pameti, ze to chcipne do 2 minut vs hodiny bez problemu v programech jinych :/.

edit: 2400 cl 14 cr 1 to taky zda se funguje, tak to nejak poladim a dam vedet.

edit2: a co tak ctu na netu, tak to chce asi aspon 1,35 V abych to s cl 14 dal na 2666 MHz.

edit3: toz s vypnutym winampem to funguje lepe :)). 1,28 V a vse zda se v poradku. zatim to tak necham bejt a spustim to treba pres noc, zda to doopravdy chcipne bo ne.

Hmm, tak zmena, i na 1,35 V to asi po 20ti minutach spadne a dokonce to hodi BSOD.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

chjo, zamrzne i na default nastaveni, tzn. zadne OC na pametech ani na CPU.
Btw ve stress testu mam zaskrtle CPU,FPU,cache,memory.
Kdyz jsem sledoval vyuziti pameti, tak je to porad vicemene 99%. Netusim zda to tak ma byt, ale hadam ze ano :)
S aidou jsem skoncil, vracim puvodni OC a jdu to prubnout v OCCT linepack a podobne, mam na to vikend :)
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od morke »

Zkus normální Memtest86 nebo přímo z Windows: https://technet.microsoft.com/en-us/mag ... 00221.aspx.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

morke píše:Zkus normální Memtest86 nebo přímo z Windows: https://technet.microsoft.com/en-us/mag ... 00221.aspx.
dik, spustim to pres noc.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

Tak windows memory diagnostic, standartni test, 8 pruchodu a v poradku.
Jenomze, rozsireny test zustal viset na 21% po 3 hodinach. Ukoncit to slo, ale stejne to asi neni dobry.
Co si ted mam o tom myslet? :/.
Google mi radi at v nasteveni memtestu dam cache "ON" a ne na default, ze to pak ukazuje spravneji. A hlavne to je prej bezna vec, ze to dlouho visi na +/- 21%. Ale 3,5 hodiny mi uz prislo moc...
Dneska v noci spustim z flashky memtest86, pro jistotu :)
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od morke »

U toho rozšířeného testu se mi stalo to stejné, přesně 21%, tak to bude problém toho programu. Ale už ten standard vypovídá, že paměti nemají problém.

Nejnovější Memtest86+ (auto instalace pro flash disk: http://www.memtest.org/download/5.01/me ... taller.zip). Ten je jistota na otestování RAM.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

Nakonec jsem zvolil memtest86 bez plus, nejnovejsi verzi. 5 pruchodu, nejakych 10 hodin to bezelo a bez chybicky. Takze pameti jsou evidentne v poradku.
Jinak jsem take zkousel OCCT cpu linepack se zaskrtnutym avx, ale vzhledem k tomu, ze teploty litaly az k 86 °C, tak jsem to radeji po 10ti minutach vypnul. Bez avx to muze bezet hodiny, stejne jako ostatni stress testy.
Zatim jsem aspon klidnejsi, ze zadny problem s HW nejspis nebude. Necham to bejt a uvidime casem.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od chrochtadlo »

format disku a cista instalace win 8.1 a Aida64 slape jak ma. Je hned poznat kdyz sleduju vyuziti pameti, ze to je +/- mezi 92 - 96%, predtim to bylo furt 99%.
Takze to byla bud nejaka chyba win 10 a nebo kdo vi co :).
RulezZzOr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. úno 2008

Re: vytuhnuti systemu po chvilce memory stress test v Aida64

Příspěvek od RulezZzOr »

muzes zkusit 1.35 3000 15/15/15/35
Odpovědět

Zpět na „DDR3“