Upgrade DDR3 paměti

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
Koubi_DK
Nováček
Nováček
Registrován: 07. pro 2015

Upgrade DDR3 paměti

Příspěvek od Koubi_DK »

Dobrý den, vlastním 5 let starý počítač. Počítač mi stavěl kamarád doma - komponenty byly vybírány za účelem hraní her 50%/normální použití 50%. Před 5ti lety byl počítač na dobré úrovni.

Komponenty počítače:

Základní deska: Gigabyte 970A-D3
Procesor: AMD Phenom II X4 840 95W (osazen chlazením Arctic Cooler Freezer 7 Pro)
Grafická karta: Gigabyte N550OC-1GI
Pevný disk: WESTERN DIGITAL Caviar Blue 320 GB 16MB cache
Paměť: 4GB DDR3 1333 MHz CL9 KINGSTON
Zdroj: LC POWER LC6600 GP, 600W ATX 2.2, aktivní PFC, 4x SATA, 120mm ventilátor

Můj dotaz zní:

1. Vyplatí se investovat a rozšířit paměť DDR3 - např. https://www.alza.cz/kingston-8gb-ddr3-1 ... d=18849305

2. Je možné osadit paměť DDR3 o jiné frekvenci než 1333 MHz? V manuálu od základní desky jsem se dočetl, že podporuje i vyšší frekvence než 1333 MHz, avšak u procesoru (na internetu) jsem se dočetl, že podporuje pouze PC3-10600 - tzn. frekvenci 1333MHz.

3. Při hraní některých her dosahuji téměř plného využití paměti, bohužel používám 32bit operační systém Win7, tzn. reálně dostupných mám 3,25 GB paměti. Otázka zní - pocítím nárůst výkonu při použití DDR3 paměti - např. výše zmiňované 1333 MHz 8 GB od Kingstonu?

4. Vyplatí se vůbec investovat do upgradu? Popř. není lepší zkusit přetaktování procesoru/grafické karty/paměti - když už záruka dávno vypršela - a pokusit se tak docílit vyššího výkonu? Na některých forech jsem četl, že přetaktování u tohoto procesoru přibližně na 3,6 GHz je stále bezpečné a stabilní.

Předem bych se chtěl omluvit pokud se ptám na nějaké prkotiny apod. Trochu se v pc vyznám, avšak stále se považuji za laika. Budu rád za jakékoliv rady a připomínky. Děkuji!
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Upgrade DDR3 paměti

Příspěvek od kesi »

Koubi_DK píše:Dobrý den, vlastním 5 let starý počítač..
4. Vyplatí se vůbec investovat do upgradu?
Můj osobní názor je, že další investice se nevyplatí.
http://www.svethardware.cz/doporucene-p ... 2015/39854
Koubi_DK
Nováček
Nováček
Registrován: 07. pro 2015

Re: Upgrade DDR3 paměti

Příspěvek od Koubi_DK »

Díky za názor. Čekal jsem, že dostanu více odpovědí/názorů. Ale jak se říká .. lepší než nic. :wink:
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade DDR3 paměti

Příspěvek od Zivan »

Ceho chces dosahnout? Nestaci ti vykon ve hrach? Nebo ti to PC staci, jen premyslis, za co utratit volne penize?

Ja bych zkotroloval zdroj uvnitr, aby nemel polovinu kondenzatoru uz na ceste :)

ad3) na 32b Wn urcite ne, ona ta skoro zabrana pamet muze byt plna nacachovanych veci, ktere se v pripade potreby uvolni. Kolik zabira ta samotna hra?

Jestli nevis kam s penezi...co SSD?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „DDR3“