DDR3 rychlé

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

Ahoj, vybírám paměti, chci je pak zkusit potaktovat ke 3000Mhz, nejlépe ať mám v základu frekvenci co nejvýše ať se mám od čeho odrazit:

mám tu dva kandidáty:

http://www.totalni-vyprodej.eu/a-data-d ... 0w8g11-dmv

http://www.k24.cz/product/161626/G_SKIL ... 6GTX_.html

myslím oboje poměrně výhodné, hlavně ty A-data, kdyby někdo chtěl lepší šop tak na alze mají a-data 2400Mhz za 3000 což taky není špatné. Co myslíte které se budou líp taktovat? Zatím i kvůli ceně vyhrávají A-data tak jsem zvědav jestli mi to někdo rozmluví.
Rady jako kup si 7700K a DDR4 neberu, podívejte se do podpisu co mám za cpu a na jaké frekvenci.
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

ty g skill by mělý být dual ranked, u A-data jsem to nenašel, takže asi ne e
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Michal86 »

Nejde jen o paměti, ale také o to, co na to taktování základní deska, na to pozor, aby jsi nevyhodil peníze z okna

Tak deska by měla umět až 3200 mhz, což zní zajímavě. Ty GSKILL mají lepší časování. Shopu se neboj. Také jsem tam objednal paměti a vše ok.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

vemu ty g-skill protože jsou dual rank, ale bojim se že moc taktovat nepudou, byla tu recenze že přes 2600 se jim nechtělo, doufám že s CL13 na 2800 pojedou..
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od danco »

A tie čo máš skusiť trochu OC ?
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

Ty už jsou ocnute, jsou to 1600 mhz, a trochu jsem mel pocit že to není ono protože v bf to skipovalo vic než je zdrávo.
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od danco »

Ktoré sú to presne pamete, čo máš? A akú voltáž im dávaš?
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od danco »

Aké máš nastavené V na doske? Komplet časovanie ram? Máš dual channel či jednu? Na také V musí íst tá ram viac.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

těch 2133 bylo ještě na desce GB Z97 HD3, ted mam rangera tak to budu zkoušet znovu, ale nejprve ladím cpu, jsou to dva moduly dual channel, tak si řikám raději začnu s jinýmy a odrazim se od 2400Mhz než zkoušet taktovat 1600Mhz "obyčejné" s nic moc chlazením
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od danco »

Tak 1.65V na ten chladič je moc. Ale na 2133 by mali íst aj na menej, okolo 1.55V, treba nastaviť časovanie a pohrať sa z voltážou na doske.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

zatím takhle, napětí 1,55V, na 2400Mhz (stejné časování) už jsem nenabootoval :( vypadá to že s těmihle pamětmi se už dál nedostanu, nebo mám zvýšit časování?
Obrázek
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od PKBO »

Krom benchmarků nemá moc smysl s tím laborovat, v praxi nepoznáš velký rozdíl, haswell neni skylake, nestojí to za utrácení větších peněz..

Jinak comand rate dej na 1, tFAW a tWR je vysokono, Ref Cycle by také mohl jít níž, tRAS taky, tWRRD se zdá rovněž zbytečně vysoko, no hodně zábavy ..

Krom XTU a SPI s tím ale nemá moc smysl ztrácet čas :)
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

s příchodem skylaku a ddr4 hry začali škálovat s rychlostí ram, a platí to i "zpětně" pro DDR3

http://wccftech.com/fallout-4-performan ... to-report/

CR 1 je jasné už ho tam mám, spolu s 2200Mhz a 1,56V ale jednou mi spadnul XTU benchmark, jinak jsem na tom hrál asi půl hodky a ostatní benche v pohodě. 2400Mhz 13-13-13-35 nebylo stabilní ani na 1,62V, takže tam už je strop.

A i v BF 1 mám mnohem lepší frametime při 1600Mhz vs 2200Mhz
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Mr_Trollfan »

S prichodom Skylake-u urcite nie. S prichodom W10 a noveho WDDM
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Chief4 »

ok díky za opravu, prostě nějak tou dobou.. já mám ale win 8.1 :o
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od chrochtadlo »

Ne, win 10 s tim nesouvisi, anebo jsem o tom nikde necetl.
Pointa je v tom, ze pokud ma clovek highend grafiku, k tomu slabej procak a rychle pameti, tak to dokaze procpat vyrazne vice dat do grafiky a tudiz znatelne zvysit FPS. Za beznych okolnosti je prinos/skalovani prakticky nulovy. Vyjimkou muze byt napr. Fallout 4, Just Cause 3 a dalsi, kde ten engine proste dokaze rychle pameti vyuzit, ale opet jedine kdyz nebrzdi grafika.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Predstav si ze mas grafiku A. Ma 8GB vram k tomu beries do uvahy priepustnost XYZ ktoru maju Vram. Plus nove WDDM ti zalokuje napr. +2GB RAM na priepustnosti XYZ ako VIRTUAL MEMORY. Proste sa ti zvacsi akokeby celkova priepustnost karty a kapacita vram o to, co to berie z prostriedkov ram - VIRTUAL MEMORY. Cim rychlejsie pamate, tym vyssia priepustnost, tym viac WDDM z toho dokaze vytlacit a niekde sa ti to ukaze ten efekt logicky ako OC vram koli vyssej priepustnosti.

Nijako logicky sa ten FPS increase tam zjavit nemoze. Ram ti neurychlia vykon cpu.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od PKBO »

Teorie je to zajímavá, v podstatě i funkční, jenže lze jí aplikovat jen ke kartám s malou vram, nokoliv na Titan XP, kterému VRAM nedojde, přesto má Titan v kobinaci s i3 a rychlou pamětí vyšší výkon než s pomalou pamětí, takže vliv to má.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: DDR3 rychlé

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Takze tvoja teoria je ze virtualna ram z WDDM sa vyuziva len ked zaplnis VRAM GK? :roll: :) Nie, takto to nefunguje, uz viackrat to bolo testovane. Kedysi aj ja po release Win 10 som si to sam testoval, vo WD1 na W7 som sa dostal na 4gb vram uz v 2k. Na Win 9 kleslo vram usage v 4k, nie 2k na rovne 3gb. Takze urcite sa to nevyuziva len ked je vram gk zaplnena.
Odpovědět

Zpět na „DDR3“