Win10 - Obecná diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od junglist »

je to podobny..
http://forums.windowscentral.com/ask-qu ... -10-a.html

Kód: Vybrat vše

So if you using Radeons as VGA card, try to change the configuration into standard, or just click reset icon on CCC. 
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od logingame »

mam rx 470, ale nastavení mám defaultne od nich a nikdy jsem nemenil nastaveni, ani netaktoval. Zkousel jsem resetovat vsechny nastaveni a zadna zmena.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Hladis »

Windows 10 to get a Game Mode for Improved Performance
http://www.guru3d.com/news-story/window ... mance.html
Obrázek
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Eddward »

Via info ku Game Mode
http://www.windowscentral.com/windows-10-game-mode

Uvidime som zvedavy ako to bude v praxi. Ono ked si system bude vediet lepsie optimalizovat zdroje na pozadi pocas hry tak v principe to nemusi byt zle.
The goal behind Game Mode is consistency, rather than flat performance boosts (although it will bring some of that too). Game Mode will prevent system tasks from stealing resources from your games, making frame rates and performance generally more consistent.
...Game Mode will dynamically disable itself when you minimize or set your game into the background, giving your system full access to your hardware while you begin multi-tasking.
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od iOioo »

Presne toto ma napadlo pri game mode:
As an example, I asked if Game Mode would be able to support an activity like streaming. Would it intelligently balance the performance of my game without sacrificing the performance of OBS?

"That's something we should probably save for longer-term roadmap discussion, but yeah, there are scenarios like you talked about where we want to be very thoughtful about what else is running in the background," Gammill said. "That's certainly top of mind."
Zdroj
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od durod »

Nevite, jak je to s legalnosti klicu win 10 z aukra?
Treba klic win 7 + upgrade za 159, nebo primo key na win 10 za 200
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

to je pořád dokola jak u blbejch. když ti někdo zkouší nabídnout lehce ojetej mercedes z loňskýho roku za sto papouchů, tak taky budeš pochybovat jestli to je legální nebo ne?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Leon_ »

legálne to nieje, ale win s tym aktivujes normálne :P
.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od durod »

Pred chvili jeste MS rozdaval win 10 zadara. Nesleduji to, tak myslel zda to nejsou nejake special licence. Ale je zvlastni, ze aukro aukce neblokuje, byli na to v minulosti dost citlivi.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

Leon_ píše:legálne to nieje, ale win s tym aktivujes normálne :P
jo, technicky lze ledacos, i s crackem jde aktivovat normálně - pak nemá smysl za to vůbec platit ;-) ale to jsme trochu jinde.

MS rozdával zadara Win10, ale insiderům, nebo těm co upgradovali z Win7/8/8.1 - tuším že nikdy to nebylo tak, že by prostě řekli "tady máte Win10 zadara, jen tak".
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od durod »

Ale snad na aukre neprodavaji crackle verze nebo s aktivatorem, kdyz k tomu davaji fakturu. Nebudou to levne klice z nejakeho tretiho sveta nebo co. V minulosti se ofic. klice na myslim win 7 dali koupit za cca 400 a byly zcela legalni
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od junglist »

Napis si tu otazku do googlu. Diskuzi na tohle tema je spousta. Aby jsi si byl na 100% jistej legalitou, tak se zeptej Microsoftu. Ty ti pravdepodobne reknou, ze to jejich podminky nesplnuje. Lidi v diskuzich se ohanej nejakym rozhodnutim evropskyho soudu, ze to legalni je. A proto bych rekl, ze to Aukro neblokuje..
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

Win 7 + upgrade nebude legalni ani dle vykladu evropskeho soudu. Preprodej pouzite licence po odinstalaci z puvodniho PC mozny je. A tyhle levne licence dle me nekdo opisuje asi z firemnich PC, kde se pak pouzije multilicence, ale novy majitel ji pak po odprodeji PC muze pouzit a budes nejspise bez licence. Pochybuji, ze ted by to bral z vyrazenych PC, na to nejsou Win 10 tak dlouho v obehu.

Durod: Fakturu na vymyslenou osobu nebo nahodnou firmu z obchodniho rejstriku ti klidne udelam i ja ...
luke777
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od luke777 »

No neni jednodusi koupit licenci win 7 a prejit na windows pomoci tohoto?
https://www.microsoft.com/cs-cz/accessi ... s10upgrade
Osobne sem koupil licenci win 7, dostal stitek a instal cd a pc mam akorat nazvany dell :-D
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od racecar »

Nieje. Naco instalovat w7 a prechadzat ked mozes kupit w10 kluc. Na ebayi je ich milion za par drobnych. Kopu znamych nakupilo a bezproblemov. :wink:

PS: ja mam doma originalne a legalne ziskane kluce ale platit 100+ len tak za ten nedorobok by sa mi teda nechcelo.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

racecar píše:platit 100+ len tak za ten nedorobok by sa mi teda nechcelo.
souhlasím, ale o to tady nejde :wink:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

Tak už tady máme RTM Creators Update:
http://www.zive.cz/clanky/aktualizacni- ... fault.aspx
nebo rovnou čistá instalace:
http://www.zive.cz/bleskovky/z-webu-mic ... fault.aspx

nicméně zde: https://www.cnews.cz/na-windows-10-crea ... nedelejte/
to zatím nedoporučují.

Takže vyzkoušel jsem čistou instalaci, vše proběhlo v pořádku a opravdu to vypadá na koncovou RTM verzi.

Postřeh č. 1:
Nemám zatím vyzkoušeny hry, ale chtěl jsem aspoň kvůli srovnání pustit 3dmark11 a ten mi nešel vůbec spustit (chyba dx9 v eventlogu).

Postřeh č. 2:
Ikony na ploše mají v defaultním nastavení divné uchycení, nemohu je srovnat k spodnímu okraji taskbaru, vždy se vrátí do 3/4 obrazovky...

Tak uvidím až dnes vyzkouším hry, pokud bude vše ok, tak tam Creators nechám, pokud ne tak se vrátím k Anniversary...
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

Takže dojmy z Creators Update zatím veskrze pozitivní, vyzkoušel jsem krátce hry (COD MW remastered a Hitman) a zdá se, že běhají jak mají..... Jelikož zatím není od Nvidie ofic. ovladač, tak si myslím že po jeho vydání bude ještě další vylepšení výkonu a kompatability (viz. výše problém s 3dmarkem11).

Problém se zarovnáním ikon jsem vyřešil zrušením automatického zarovnání ikon k mřížce. Jinak se mi vcelku líbilo, že v případě control panelu už to není ten kočkopes a sjednotili to do nového prostředí (i když jsem měl spočátku problém najít některé volby na které jsem zvyklý). No a po nastavení (vymazání nechtěného balastu a zrušení odesílání všeho možného) vcelku spokojenost.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od durod »

Vytaci mne jedna vec....Co mi windows kurva stale loaduje(tocici semodry krouzek), je to kazdou chvili. Ze zacatku myslel, ze po instalaci stale neco taha, upravuje , atd, ale dela to stale??
Obcas se to objevi i pri hrani her :!:
Nejake reseni ? :evil:
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

me to taky u desitek obcas dela, pripomina mi to steam, ktery se skoro po kazdem zapnuti porad aktualizuje jak pič*s. Kamosovi to dela stejne..to je vlastnost desitek bych rekl, nejlepsi je ti po zapnuti, zapina se jak z praku vsecko rychle a nekdy i kdyz mam zakazane aktualizace se zapina jak kok*t

U sedmicek ani osmicek se mi tohle nestavalo
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“