Win10 - Obecná diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od werygood »

Mělo by to jít vypnout přes plánovač úloh. Každopádně je to dost dementní, hlavně mi přijde, že aktualizace jsou téměř každý týden.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

desítky jsou nejdebilnější OS, ale jsem nucen je používat, kvůli lepší plynulosti her a nových SW, kdyby se dneska pořád skoro denně vše neaktualizovalo, tak by vše fungovalo :mrgreen: zlaté nejlepší časy XP a sedmiček :| kdy byla jedna verze xx měsíců a vše fungovalo, dnes něco vyjde a zítra 4 dalších oprav a pořád dokola, to je jak ovladače od grafik, to je psycho jak na nás dělají pořád testy :mrgreen:
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od HentaiRush »

Mám takovej problémek.
Stáhnul jsem si soubor, kterej funguje uplně v pohodě, ale když ho chci přesunout, tak to nekonečně dlouho dělá "vypočítávám" a 0%.
Nepoužívá to žádný program, není to blokovaný. W10 se tváří, že to fakt počítá, ale 5Gb sobor nepočítá přeci nekonečně (ani po hodině se to nehne).
Řekl jsem si, nasrat, stáhnu to znova. A nejde to ani smazat. Stejný případ.
Viz. screen.

Co s tím? (zkoušel jsem smazat i celou složku s tím, ale problém přetrvává - ještě zkusím nouzák, ale nevím nevím)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Wannabe dickface... :]
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od junglist »

Napada me par veci. Restart PC jsi asi zkousel.. Potom, nemuze se do toho motat nejakej antivir? Zkusil bych ho cvicne na tu chvili vypnout. Pokud ani to nepomuze, tak jsi si jistej, ze medium na ktety to kopirujes je v poradku?
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od HentaiRush »

Restart nepomohl, antivir nepřekáží, nic soubor nepoužívalo, medium je v pořádku.

Dokázal jsem se toho zbavit tak, že jsem vlez do nouzáku. Smazat to stále nešlo.
Udělal jsem složku ve složce..a znova a znova znova. A pak šlo. :D Asi nějákej vtipnej bug. :)

Ale jako jo, vadný medium to velmi připomínalo.

edit: Stáhnul jsem soubor podruhé, a spíše to vypadá na vadnej soubor, s kterým si W10 neumí poradit. Bohužel. :(
Wannabe dickface... :]
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

To mi občas taky "udělalo", to je jeden z těch ukázových příkladů, kdy hapruje a chová se podivně "explorer.exe" :| samo od sebe to zmizelo a stane se to teď max. jednou týdně. Kdo lže a tvrdí že mu desítky jedou od začátku bez jediného problému ať hodí kamenem :!:
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Nagant »

Nagant píše:U Windows 10 Home 64bit v.1511 (Build 10586.589) mi zničehonic nejde odebírat USB disky z ikony na spodní liště (HDD i flashdisky).
Připojené disky sice vidím, ale jediná možnost tam reagující je "Zobrazit panel Zařízení a tiskárny". :shock:

Edit: Tak po (automatické) aktualizaci na verzi 1607 (Build 14393.187) odebírání disků funguje.
Tak už to zase nejde, ikona na liště je zcela nefunkční (po kliknutí na ni, je jedno jakým tlačítkem myši, se vůbec nic neděje).
Funguje jen "Vysunout" z kontextové nabídky v Počítač.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

Tak mě prozměnu nefunguje:
Obrázek
"zobrazovat nedávno použité soubory v rychlém přístupu"

Udělala to nějaká z posledních aktualizací, předtím po zapnutí to zůstalo. Když to zatrhnu a dám použít, ani když provedu celý proces stejně a sputím to jako správce, prostě se to neuloží a nejede to :mrgreen: Upozorňuji že je vše po čisté instalaci, včetně OFFICE, STEAMu a pár SW + CLASSIC SHELL, nepoužívám žádný další program z třetí ruky :| **Windows 10 FoReVeR**
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

A zkusil si bez toho Classic Shell? A jak muzes rict, ze jsou to ciste Windows, kdyz tam mas nainstalovano neco na na upravu systemu.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

bez classic shell to zkouset nebudu, kdyz to s nim predtim fungovalo :-) tam chyba nebude... :idea:
Kašlu na to, jede to, sem tam se hryzne OS při načítání složek, stupidní systém, už nic neřeším, protože desítky foreveř a druhému to zase funguje, protože v NB to jede a je povoleno, LooooL
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

já sem to nějak nepobral co že Tě vlastně nejde, jako že si nepamatuje to nastavení "rychlý přístup"? Já naopak mám zvoleno "Tento PC" jelikož s nastavením "rychlý přístup" byly problémy , lagoval průzkumník viz. např. :
https://www.reddit.com/r/Windows10/comm ... w_to_load/
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

Pepa1 píše:já sem to nějak nepobral co že Tě vlastně nejde, jako že si nepamatuje to nastavení "rychlý přístup"? Já naopak mám zvoleno "Tento PC" jelikož s nastavením "rychlý přístup" byly problémy , lagoval průzkumník viz. např. :
https://www.reddit.com/r/Windows10/comm ... w_to_load/
Neřeš, na desítkách se furt něco se*e, každou chvíli je to "něco", všichni kolem mají minimálně jeden problém, nebo měli, to je jedno, já už to taky neřeším a beru to tak, jak to je a můj život je šťastnější :)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

kotas píše:bez classic shell to zkouset nebudu, kdyz to s nim predtim fungovalo :-) tam chyba nebude... :idea:
Ale to neznamena, ze si to od nejake aktualizace s classic shell jiz nemusi rozumet. Mas tam program, ktery evidentne upravuje system, a to to pak muze dopadnout vselijak.

Uz sem to tu psal a nemam v okoli lidi s problemy na Win 10.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

Uz sem to tu psal a nemam v okoli lidi s problemy na Win 10.

TAK TOHLE TI bohužel NEVĚŘÍM.. Dělám servisy, cca 2-4 zařízení týdně, jinak jsem v přímém kontaktu se zákazníky, každý druhý stroj měl nějaký problém s desítkama, i HP na určitých NB radí raději nechávat původní Win8 a nepřecházet na desítky, že jsou problémové apod. :|
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od karf »

Nainstaloval jsem 10ky do tabletu - Acer iconia w501. Na 32GB disku je jich docela dost :-D ale zajímalo by mě, jestli se dá nějak kočírovat, co windows stahujou a průběžně to promazávat. Po instalaci jsem měl cca 8.2GB volnýho místa, během pár hodin to spadlo na 7.2GB, odinstaloval jsem nějaký kraviny jako facebook, twitter, netflix a podobný. Zbytek z toho 1GB jsou aktualizace. Když už teda nejdou vypnout a sami se stahují, tak by se mohli nainstalovat a neotravovat zálohou pro případ odinstalace...jdou nějak uklidit?
instaloval jsem na starší win 8.1 z internetu, takže flešku pro případ nějaké očisty nebo reinstalu nemám.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

kotas: Vetsinu problemu, co sem zahledl, byly spojene s ovladaci ruznych zarizeni, ruznymi tuning aplikacemi nebo upgradem ze stareho zpraseneho Win, kdy to cista instalace resila.

karf: Vypni si pro uvoleni mista vytvareni bodu obnoveni, rucne si nastav swap soubor. Ve vlastnostech disku najdes cisteni souboru a to i vcetne systemovych.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

killerek píše:karf: Vypni si pro uvoleni mista vytvareni bodu obnoveni, rucne si nastav swap soubor. Ve vlastnostech disku najdes cisteni souboru a to i vcetne systemovych.
jj, zlatý slova, to by se mělo zarámovat.... ještě doporučím OO shutUp a máš svatej pokoj :)
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od iOioo »

Microsoft pozastavil program Insider: připravuje se na novou distribuci updatů vidim to tak ze sa vratim na win8.1, tieto ich pokusy a cakat kedy sa co rozbije ma prestavaju bavit, silne pochybujem, ze to bude fungovat hned a korektne
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

Ja teda nevim, ale me to prijde jako pozitivni, ze ty patche budou mensi. Maji to otestovane z mobilu, pak to otestuji na odvazlivcich v Insider programu nez to vypusti na zbytek.
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od logingame »

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Nechal jsem bratra hrát na PC, mačkal všechno možný ve windows 10 a dneska mě zaskočilo pár věci. U minimalizace místo X tam mám prostě čtverec(nefunguje to jako maximalizovat, ale jako zavřít)
Obrázek
Pravý myš na ploše se to objevuje taky, ale tam zase funguje jako další...
Obrázek
Jsou to prkotiny, ale neskutečně mě to štve. Prosil bych o rady děkuji :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“