Win10 - Obecná diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

Jaj to preto mi dnes vyskočilo centrum pripomienok, že sa mám pridať do Insider okruhu :D...
OK, diky, skusim.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

Bendrr píše:Njn, Mrkvosoft vyhodil testery, to se máme ještě na co těšit...
bohužel, oni už to dotáhli do sraček úplně. mobilní platformu dosrali jak se dalo a je to mrtvola, desktop vedou do hajzlu taky a úspěšně. W10 už nechce nikdo ani zadarmo :| QA oddělení fakticky zrušili, s tím že si to programátoři otestujou sami a k tomu mají 400 milionů betatesterů v insider programu. no, way to go, Microsofte. to teda jo :angry2:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Bendrr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2015
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Bendrr »

Přemýšlím že si asi koupím Win7, pro jistotu a dokud jsou. Mrkvosoft už je přestal distribuovat. Jestli to tak půjde dál, tak ten jarní Build co přijde, bude zase průser.
PC I mATX: RYZEN 7 7700X, MSI MAG B650M MORTAR WIFI, Kingston DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black 16GB, Solidigm P44 Pro NVMe 2TB, Kingston KC3000 NVMe 1TB, Palit GeForce RTX 4070 Dual, Seasonic Focus PX 750 Platinum, Cooler Master Silencio S400 TG, NZXT Kraken X53, 2560×1440 32" Philips
PC II mini-ITX: RYZEN 7 3700X, MSI B450I Gaming Plus AC, Corsair VENGEANCE RGB PRO Black 16GB 3200MHz@3600MHz CL 16, ASUS DUAL GeForce RTX 3070 V2 O8G, Samsung SSD 960 PRO NVMe 1TB, WD Blue 3D NAND SSD 500GB 2.5", Seasonic M12II EVO SS-620GM F3 620W, NZXT H200, 2560×1440 32" Philips
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

kupovat není třeba, AFAIK pořád je možnost koupit W10Pro a legálně provozovat downgrade na W7. snad se nemýlím a MS tuhle možnost nezařízl :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

Nikdo v okoli i praci si na problemy s Win 10 nestezuje. Ja sem instaloval Win 10 na dve PC doma, na PC u brachy i na PC u mati a zadne problemy nejsou.

Win 10 na mobilu mi take funguji, tak jak bych pro pracovni zarizeni predstavoval. Jen tam byl chvili neprijemny bug s RE/FW u mailu, ze to zahodilo veskery predesly text i prilohy, ale to uz je dlouho opraveno.
Bendrr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2015
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Bendrr »

PC I mATX: RYZEN 7 7700X, MSI MAG B650M MORTAR WIFI, Kingston DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black 16GB, Solidigm P44 Pro NVMe 2TB, Kingston KC3000 NVMe 1TB, Palit GeForce RTX 4070 Dual, Seasonic Focus PX 750 Platinum, Cooler Master Silencio S400 TG, NZXT Kraken X53, 2560×1440 32" Philips
PC II mini-ITX: RYZEN 7 3700X, MSI B450I Gaming Plus AC, Corsair VENGEANCE RGB PRO Black 16GB 3200MHz@3600MHz CL 16, ASUS DUAL GeForce RTX 3070 V2 O8G, Samsung SSD 960 PRO NVMe 1TB, WD Blue 3D NAND SSD 500GB 2.5", Seasonic M12II EVO SS-620GM F3 620W, NZXT H200, 2560×1440 32" Philips
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

killerek píše:Nikdo v okoli i praci si na problemy s Win 10 nestezuje. Ja sem instaloval Win 10 na dve PC doma, na PC u brachy i na PC u mati a zadne problemy nejsou.

Win 10 na mobilu mi take funguji, tak jak bych pro pracovni zarizeni predstavoval. Jen tam byl chvili neprijemny bug s RE/FW u mailu, ze to zahodilo veskery predesly text i prilohy, ale to uz je dlouho opraveno.
jo tak to jsi ty! :) všude se píše že aspoň jednomu člověku na světě to funguje jak má, konečně jsem ho potkal :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

:mrgreen: :mrgreen: asi tak :lol: :lol:

zombux si zabil
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Xnovic »

Tak já mám Windows 10 už nějakou dobu i s novými aktualizacemi a vše maká, jak má.. Systém stabilní, rychlý..
Co mě fungovalo pod Windows 7 šlape dobře i pod 10.. Asi mám kliku a nemám nainstalováno milion balastu okolo..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

zombux jsem druhy, muzes si me dat do black listu.
Nevim, proc se tak casto a jeste ne zcela presne vyjadrujes k OS ktery, zda se mi, k smrti nenavidis...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od junglist »

Xnovic: Tusim pichnuti do vosiho hnizda :D
I ja s W10 na trech PC nemam zadnej problem. Ale nekteri muzou mit pocit, ze W10 nikomu nefungujou, protoze na forech se ve vetsine pripadu resi problemy a ne to, jak nekomu vsechno funguje.. :)
Naposledy upravil(a) junglist dne pát 4. lis 2016, 15:07, celkem upraveno 1 x.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

:lol: ne, to fakt není o tom že bych ten bastl nenáviděl. jen mám mraky osobních i profesních zkušeností, abych si mohl dovolit prohlásit, že to je šmejd, toť vše :wink:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Xnovic

Příspěvek od Xnovic »

robuTEKK píše:.. Ale nekteri muzou mit pocit, ze W10 nikomu nefungujou, protoze na forech se ve vetsine pripadu resi problemy a ne to, jak nekomu vsechno funguje.. :)
Tak to je.. Nedávno mi přinesl znamej pc s Phenomem X4 a nadával na ty z@sraný widle, jak je to pomalý atd..
Jenže, když jsem viděl, co tam všechno má! Když něco instaluje z netu, tak moc nečte, co to po něm chce. Což mělo za následek, že měl asi 4 antiviry, milion doplňků v prohlížeči a těch blbostí, co se mu pouštělo zároveň se systémem..
A to ještě neberu v potaz, že měl 4 antiviry, ale toho malwaru.. Formát to vyřešil :-D

Ale teď vážně.. Na wokna (snad už id dob XP) nadávají buď lidi, kteří jsou podobný tomuto, nebo pak lidi na profi úrovni, kteří používají pc jinak, než zbylých 99% lidí..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od AllowedCry »

zombux píše::lol: ne, to fakt není o tom že bych ten bastl nenáviděl. jen mám mraky osobních i profesních zkušeností, abych si mohl dovolit prohlásit, že to je šmejd, toť vše :wink:
A proč se s námi nepodělíš? Aby sme případně věděli na co dát pozor. :roll:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

Je to šmejd, je to jisté..já mám třeba čistý instal se včema aktualizacema a všechny ovladače aktuální a podotýkám, že nějaké problémy byly i s použitím defaultních nebo starších driverů po anniversary shit update. Např. vytáhnu zde občasné jakoby "zamrznutí" PC na chviličku, netroufám si tvrdit na jak dlouho, či při procházení složek v tento počítač se to někdy taky zatuhne nebo co na chvilku, nebo se někdy sekne plocha.....dělalo mi to už dneska po čisté instalaci, prostě jsou to maličkosti a všechny si nevybavím, ale pořád se na desítkách něco děje, jak říkám, jsou to malé věci, ale člověka to někdy přesto dost vytočí :|

Zlaté období Win7 a XP, osmičky bez classic shell jsem nesnášel, desítky mi připomínají VISTY, furt se něco sere, je toho plný internet

Proste desítky nepovažuji za finální verzi OS, pořád mi přijde, že si z nás dělají prdel, jednu věc rozeserou a pak opraví a pořád dokola a nejlepší na tom je, že bez SW z třetí ruky, si OS posílá data ven, otravuje z reklamama, stahuje si sám balastí update jak chce a kdy se mu zachce apod. apod. Nikdo mi tu nebude tvrdit, že je to normální OS WINDOWS, ne, desítky jsou v tomto velice unikátní OS :mrgreen: Jo a naučte to běžné uživatele nastavit si kde a co je potřeba, když jsou zvyklí, zapnout počítač, pustit si hudbu (někteří ani to neumí), otevřít si explorer či nějaký prohlížeč, kde mají seznam a jsou happy
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

kotas píše:.... Např. vytáhnu zde občasné jakoby "zamrznutí" PC na chviličku, netroufám si tvrdit na jak dlouho, či při procházení složek v tento počítač se to někdy taky zatuhne nebo co na chvilku, nebo se někdy sekne plocha.....
taky mi to dělalo, pomohlo mi nastavit quick search na This PC (ovl. panely - personalise-možnosti složky) a od tý doby žádný zásek :=)
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od michal3d »

michal3d píše: Inak k Windows 10, nestalo sa niekomu že pri updatovaní na ver 1607 prestal fungovať internet? Ako sieť sa tvári že má pripojenie, aj pripojenie do internetu ale nenačíta to žiadnu stránku, ani programy sa na internet jednoducho nedostanú. Robí to jak cez LAN tak WiFi. Nevie niekto čo s tým? Stalo sa my to už na dvoch počítačoch, jeden som preinštaloval na čistú inštaláciu 1607 a to pomohlo, ale zaujímalo by ma, či není nejaké jednoduchšie riešenie. Inak drivery na LAN som preinštaloval, aj na inú verziu a to nepomohlo vôbec. Rovnako tak som skúšal reset siete, či jak sa to tam volá, ani to nepomohlo.
- ak by to náhodou niekomu pomohlo, tak som už prišiel na to, čím to je. Nejaký update pokazil ESET a ten potom nejak blokoval prístup na internet. Po preinštalovaní ESET-u internet zase ide vpohode. Takže ak by mal niekto podobný problém a používa nejaký antivírusový program, tak skúste ho odinštalovať, či to nepomôže a potom skúsiť znovu nainštalovať.
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od iOioo »

Neriešil niekto problém s mic boost? Akonáhle spustím viber tak sa mi deaktivuje mic boost vo win, pritom mám nastavený úplne iný mikrofón pre viber ako input aj iný output ako default zvukovku, robí to od AU a neviem čo s tým, je to celkom otravné, podľa mňa ten systém pre AU bol celkom ok, ale po ňom ...
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

Pepa1 píše:
kotas píše:.... Např. vytáhnu zde občasné jakoby "zamrznutí" PC na chviličku, netroufám si tvrdit na jak dlouho, či při procházení složek v tento počítač se to někdy taky zatuhne nebo co na chvilku, nebo se někdy sekne plocha.....
taky mi to dělalo, pomohlo mi nastavit quick search na This PC (ovl. panely - personalise-možnosti složky) a od tý doby žádný zásek :=)
Hmm a jak vyřeším občasné zamrznutí jakoby celého systému na dalším stroji (HTPC) na pár vteřin, když se třeba klikne na start, nebo se něco otevře? :D Všude to "něco" dělá, to "něco" mě už začíná pěkně štvát a kdyby měl někdo kecy, tak se jedná o čistou legální instalaci na mém domácím HTPC, na přehrávání filmů a seriálů, předtím tam byly legální sedmičky a žádné problémy :-( Čistá annivesary instalace + všechny aktualizace..

Všude to "něco" prostě "někdy" dělá, kdo říká že ne, kecá, nedělá to SW, všude jsou jiné programy, kde je co potřeba apod., na tom HTPC mám třebas k lite codec pack, kůli hw akcelaraci a tak, na PC nemám žádné kodeky, prostě jedno nesouvisí s druhým, desítky jsou prostě pořád zkušební, jak je vidno :!:
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od racecar »

Clovek aby vsetko poukladal a povypinal pred nutenym restartom. :?

Obrázek
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“