Win10 - Obecná diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

V souvislosti s diskusí výše mi to furt "nedá" s těma ikonama na ploše, nemůže to nějak souviset s tím, že v CU je prý nějak předělaný DPI scaling zobrazování plochy?? Kurňa vždyť od dob XP mám ikony na jednom místě dole u taksbaru a teď po letech mi to CU tlačí někam k prostředku. To jsou v MS tak tupý, že to nevidí??? (nedělá to jen mně - viz. výše).
edit: vyřešeno- pomohlo změnit toto:
[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics]
"IconVerticalSpacing"="-800"

A druhý dotaz ohledně Game mode. Stačí když mám Game mode globálně zapnutý v nastavení (ale game bar mám deaktivovaný), nebo musím mít game bar zapnutý a u každé hry ho vyvolat a hru manuálně povolit?
Naposledy upravil(a) Pepa1 dne čtv 13. dub 2017, 15:44, celkem upraveno 1 x.
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od H2SO4 »

K tomu druhemu dotazu,musis u kazde hry vyvolat a nastavit,bohuzel vetsina her ve fullscreenu toto "game mode" menu nezobrazi,musim hru prepnout do full screen window.Je videt ze to je primarne delane na hry z MS storu.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

H2SO4 píše:K tomu druhemu dotazu,musis u kazde hry vyvolat a nastavit,bohuzel vetsina her ve fullscreenu toto "game mode" menu nezobrazi,musim hru prepnout do full screen window.Je videt ze to je primarne delane na hry z MS storu.
díky za info, tak to potom jo...... to absolvovat asi nebudu... :sad:
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kotas »

Na jednom HTPC přestala fungovat po čistné instalaci USB TV karta, respektive dodávána byla s BLAZE MEDIA 6 a ten nefunguje, zatím nebyl čas řešit to s jiným SW, ovladače zdají se OK. Ani nastavení kompatibility nepomohlo

A ten "herní mód" je k ničemu :) Už mám u sebe deaktivován, tak jako další zbytečný blasat v OS
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od junglist »

Nahodou by nekdo nemel tip, jak vyresit ten problem s DVB-T kartou, kterej jsem popisoval tady http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... start=1067
Zadnej novejsi ovladac uz neexistuje, ted se mi ani na internetu nedari najit ovladac, kterej jsem si kdysi nastesti ulozil na HDD. Vim, ze to s nim po intalaci aniversary updatu jelo v pohode, ale po cisty instalaci win je nekde chyba.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

junglist píše:Nahodou by nekdo nemel tip, jak vyresit ten problem s DVB-T kartou, kterej jsem popisoval tady http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... start=1067
Zadnej novejsi ovladac uz neexistuje, ted se mi ani na internetu nedari najit ovladac, kterej jsem si kdysi nastesti ulozil na HDD. Vim, ze to s nim po intalaci aniversary updatu jelo v pohode, ale po cisty instalaci win je nekde chyba.
Zkoušel jsi ovladač 4.6?
https://assets0.technisat.com/assetsFS/ ... I_deed.zip
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zigo »

kotas píše: A ten "herní mód" je k ničemu :)...
Není to docela pravda. Moje zkušenost s tím je pozitivní.
Ve Forze Horizon 3 přinesl viditelné zlepšení, při nastavení na Ultra (1080p) už propady FPS ani zdaleka nejsou tak drastické jak předtím. Ve starém OS bez game modu v Surfer's Paradise se vším na Ultra byly propady pod 50FPS. Teď s game modem to spadne nejníž na 55FPS.
V GTA V je i když ne tak velký jak ve Forze, taky mírný nárůst výkonu, a hlavně to jde vidět ve vysoce zatravněných částech.
Další postřeh je, že při použití ALT+TAB vždy po návratu do hry před game modem hra stutterovala, teď jede plynule. Předtím se vždycky musela vypnout hra a restartovat PC, aby zase jelo všechno hladce.
Každopádně je tam vidět přínos, ale nejvíce je postřehnutelný ve FH3.
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od junglist »

Pepa1:
Na ten tuvj odkaz me to nepusti s chybou 403, ale v PC mam stazenej uz par let ovladac s nazvem DVB_PC_TV_Stars_4.6.0, takze predpokladam, ze je to to samy.
On ten ovladac neni vylozene nefunkcni, po restartu windows normalne funguje, ale pri prvnim spusteni PC se proste nejak spatne zavede nebo co. Myslim si proto, ze je spis nejaka chyba ve windows.
aircontact
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2015
Bydliště: Brno

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od aircontact »

Ještě k těm ikonám a hlavně velikosti písma ikon.
Před Creators Update byla možnost v Nastavení - Displej - Upřesnit nastavení velikosti textu a jiných položek
https://s30.postimg.org/70aazfkip/W10_U ... brazen.png
a tam byla možnost změnit velikost textu např. u ikon
https://s14.postimg.org/52zailtjl/04_W1 ... n_zobr.png

Jde někde ve W10 CU nastavit velikost textu ikon?

Nebo to tam už prostě není a je na to potřeba použít nějaký program nebo to nastavit přes registr?
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Eddward »

inak ak sa chcete vratit k mensiemu poctu svchost.exe procesov, tak sa to da jednoducho cez registre, zvysenim limitu, defaultne je nastaveny na cca 3.5GB... staci teda nastavit limit mierne vyssi ako je vasa RAM v KB...
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control
SvcHostSplitThresholdInKB
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od HEAD »

Funguje nekomu handbrake po poslednim creators updatu?Me se proste nespusti...
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od durod »

Eddward
K čemu je to dobré?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
aircontact
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2015
Bydliště: Brno

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od aircontact »

HEAD píše:Funguje nekomu handbrake po poslednim creators updatu?Me se proste nespusti...
Handbrake mi funguje bez problémů.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa1 »

aircontact píše:Ještě k těm ikonám a hlavně velikosti písma ikon.
Před Creators Update byla možnost v Nastavení - Displej - Upřesnit nastavení velikosti textu a jiných položek
https://s30.postimg.org/70aazfkip/W10_U ... brazen.png
a tam byla možnost změnit velikost textu např. u ikon
https://s14.postimg.org/52zailtjl/04_W1 ... n_zobr.png

Jde někde ve W10 CU nastavit velikost textu ikon?

Nebo to tam už prostě není a je na to potřeba použít nějaký program nebo to nastavit přes registr?
http://www.intowindows.com/system-font- ... rs-update/
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Eddward »

durod píše:Eddward
K čemu je to dobré?
k nicomu zasadnemu, v zasade mensi pocet procesov sprehladnuje task manager
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od HEAD »

aircontact píše:
HEAD píše:Funguje nekomu handbrake po poslednim creators updatu?Me se proste nespusti...
Handbrake mi funguje bez problémů.
Divny..A mas win10 s creator updatem?Co na to koukam, tak je to znamej bug.Maj to i oficialnim foru
https://forum.handbrake.fr/viewtopic.php?f=12&t=36235

EDIT:Delal to MSI afterburner...
Takze pro ostatni vypnete MSI afterburner..
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od dexterav »

zväčša stačí dať do výnimiek
ono to nerobí ako taký AB ale RTSS
poprípade skúsiť 4.40 beta7
stačí aj posledná beta19 RTSS a spústa softu naskočí
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od HEAD »

Jo posledni beta pomohla taky.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Kama »

Asi před týdnem jsem udělal na svém pracovním dell latitude 6530 ze zvědavosti čistou instalaci Creators Update a je to bez problémů. Nechtěl jsem čekat až se mi nabídne přes winupdate a taky je to zas úplně novej systém, takže jsem nechtěl aktualizovat touto cestou. Systém je fakt svižnější, rychleji nabíhá, za mě spokojenost. Zítra to udělám na velkým kompu. :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od liquidfunk »

Bodre rano. Jen otazka tykajici se creator updatu. Vcera se mi nainstaloval update 1703 a ja mel konecne chvilku na kontrolu nastaveni aj.. Pri prvnim pohledu do spravce uloh jsem ale zdesen. Jde predevsim o pocet procesu bezicich na pozadi.
Tedy, pred creatorem jsem mival cca 50-60 procesu na pozadi, s novou aktualizaci jich mam neco pres 100!
Jsem jediny nebo je to vlastnost? Respektive, jak je mozne ze to tak narostlo, znervoznuje mne to a ocenim jakoukoli reakci. Predem diky
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“