Windows 10 aktivace

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
anti.77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2006

Po aktivaci je systém aktivní ale později chce zase aktivova

Příspěvek od anti.77 »

Mám divnej problém,nainstaloval jsem W 10 home a vše o.k. ,po poslední automat.aktualizaci na novější verzi w10 home to ale chtělo aktivaci znovu ... aktivoval jsem,systém byl aktivovaný a dnes opět to chtěl aktivaci jelikož systém byl neaktivovaný ..... w10 jsou samozřejmě zakoupenej originál,jinak bych sem nepsal,není to ani update z W7 .... pouze používám dva ty antibonzovací prográmky "spybot antibacon" a "do not spy" ..... nemá někdo s tímto problémem zkušenost ????
Case: Fractal Design Meshify C - DarkTG ,MB:Asus Maximus VIII Gene,proc:i7 6700K(cooler: Corsair H80i v2 Extreme),GK: EVGA GeForce GTX1080Ti SC BE Gaming ICX,4x8GB ram: DDR4 Corsair Vengeance LPX Black,disky:SSD A-Data XPG SX900 128GB, HDD : Toshiba P300 3TB, Seagate Barracuda7200.14 -1TB,ext.WD Elements Portable 750GB USB 3.0,zdroj:Seasonic Focus Plus Gold 750W,monitor: Samsung C27H711,klávesnice:GIGABYTE Force K85,myš:Asus Echelon,Windows 10 Home 64bit
funkmaster
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2015
Bydliště: Brno

Re: Po aktivaci je systém aktivní ale později chce zase akti

Příspěvek od funkmaster »

Zdarec, mě se něco podobného stalo potom co jsem upgradnul z W7 na W8.1 - asi po třech dnech se mi systém deaktivoval a odkázalo mě to na telefonickou podporu - tam jsem to aktivoval znova přes plechovou hubu, vyťukal jsem že to používám pouze na jednom PC a od té doby žádný problém.

Až se ti to zase deaktivuje tak to zkus zaktivovat telefonicky a problém by měl být fuč :)
Juzzy píše:Připravte se na návrat do minulosti, budeme tu bez ničeho jako v sedmdesátých letech. Zablokují i seznam.cz - budem čumět na ulhanou televizi nebo se honit klackama.
LM30
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2016

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od LM30 »

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to s používáním windows 10 - před pár týdny se mi sám nainstaloval do pc, hleděla jsem jak puk. Byla jsem dost vytočená protože jsem několikrát před tím neodsouhlasila aktualizaci - přeinstalování. A nakonec zničeho nic se mi začal přeinstalovávat a nešlo s tím nic udělat. Pak jsem to nějak vstřebala a přemýšlím jestli si ho nechat nebo si nechat do pc zpátky vrátit windows 7 který mám koupený a doma instalační cd. Pokud bych se rozhodla si ho nechat - je a bude zdarma i nadále?

Slyšela jsem že by od srpna měl být win 10 placený, ale nevím co je na tom pravdy. Díky moc
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od pilarius »

Mělo by to jít vrátit v systému. Bez instalačního média.
http://www.howtogeek.com/220723/how-to- ... -7-or-8.1/

Ano, od srpna bude upgrade placený, ale ty ho kvůli tomuhle i nadále budeš moci provést zdarma.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
LM30
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2016

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od LM30 »

Nevím jestli to dokážu sama vrátit v systému, ještě když je popis v angličtině. Navíc je to už víc jak měsíc, i po tak dlouhé době to jde vrátit? Takže pokud bych si ho nechala musím za něj od srpna platit?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od killerek »

Nebudes za nej platit a muzes si ho vklidu nechat. Do konce cervence je upgrade zadara. Kdyby nekdo chtel upgradovat v srpnu, tak uz musi zaplatit.

Navrat primo z Win je mozny jen do mesice po upgrade. Jinak nova instalace Win 7.
LM30
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2016

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od LM30 »

Killerek: díky, už tomu rozumím, právě to byl minulý týden měsíc. První jsem se rozmýšlela jestli ho nechat, pak jsem jela na dovolenou a nějak jsem to pořád odkládala.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od killerek »

Njn, klasika. Neni to spatny system, tak si holt chvili budes zvykat.
Luke_Luke
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2009

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Luke_Luke »

Ahojte, mam teorii a potreboval bych ji overit :-)
Pouzivam NTB Dell s W7 od vyrobce, kdyz jsem ho koupil, udelal jsem image disku a prehodil ho na jiny ssd, ktery ted pouzivam na Win7. Udajne ke konci mesice skonci moznost prejit zdarma na Win10 a do budoucna bych o toto nechtel prijit, ovsem potrebuji jeste poskytovat support zakaznikum na Win7.

Napadla mne teorie, prehodit zpet puvodni hdd, nainstalovat win7, prejit hned z ciste instalace na win10 a aktivovat. Potom hodit zpet ssd s Win7 a pracovat nejakeho rekneme pul roku, rok, nez zacnou zakaznici prechazet na Win10(resp vetsina z nich).

Pak bych udelal image hdd s win10 a obnovil bych bitovou kopii na ssd a bylo by vyreseno.

Otazka zni, projde to?
Kdyz se aktivuji Win10, budou pak stale funkcni Win7?

Diky za kazdou radu :-)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od zigo »

Jednoduše řečeno, ano. Osobní zkušenost: mám image disku pro jeden notebook jak s win 7 tak win 10 a bez problému přecházím mezi nimi.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Nagant »

Toto mne také zajímalo, plánuju to udělat stejně.

Ještě doplňujicí dotaz, půjde po této aktivaci Windows 10 přecházet mezi 32 a 64bitovou verzí Windows 10 (samozřejmě příslušné edice, v mém případě Home)?
Nebo si musím opravdu dobře promyslet, co budu chtít perspektivně používat?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
iks
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2006
Bydliště: Radkov

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od iks »

Ja bych dnes uz nad 32-bit os vubec neuvazoval..
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Nagant »

Já ano, kvůli starým periferiím a aplikacím.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od icebosss »

AHoj mám problém, koupil jsem si novou OEM licenci windows 7 s následným upgradem na W10 a použil je na PC v pohodě, pak jsem ale prodal komponenty a zbyly mi jen disky, koupil jinou desku, procesor a ramky.

Jsem tedy v háji? Aktivovat to nejde ani po telefonu a operátor mikrosoftu mě poslal do háje, že při takové změně hw už to nejde aktivovat na takto "novém" PC.

Myslel jsem, že soudní dvůr nějako rozhodl o těchto OEM licencích, že se můžou dále prodávat atd. Takže co kdybych ten svůj key dále prodal, ale je aktivovaný, jak oni to tedy řeší?

dík

https://www.mslicence.cz/informace
TomTom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: KönigGratz

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od TomTom »

Já tam žádný problém nevidím. OEM licence vždy zaniká se zrušením původního PC. Nebo čekáš, že MS ti umožní na jednu OEM licenci aktivovat x instalací windows na x různých HW?

Bláboly nějaké pochybného prodejce o soudním dvoru bych vůbec nebral v potaz. Kdo chce licenci, tak si ji koupí v normálním ověřeném shopu.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od zigo »

icebosss píše:Jsem tedy v háji?
To tedy ANO ! To co si provedl není žádná změna Hardwareu ty si celý ten počítač prakticky zrušil.
Oni obvykle přimhouří oko při změně hardwareu, ale když se jedná o jeden komponent, ale ne tak co si dělal ty.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od AllowedCry »

Z vlastní zkušenosti, výměna CPU, RAM, veškerých disků mi win ustál bez úhony, licenci mám taky po upgradu tzn bez klíče, je vázaná na můj MS účet, stačilo se přihlásit a vše zas fungovalo.

Možná by si moh zkusit nejdřív nainstalovat W7 a provést upgrade znovu.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od icebosss »

Zkusim, ted mam prave novej instal windows 10 a sem nasranej to zas reinstalovat.

Ale pokud takhle soudni dvur rozhodnul,jak mi zabranej prodat ten klic nekomu jinymu, ten dotycny by pak byl vlastnik klice a ma na ten software pravo, to mu to jako ms neaktivuje?

Ja ms ucet nemam, nemam zajem aby me zkrz to sledovalo :D
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od CageJ »

Ja som zistil, ze aj retail verzie musim volat!
Co je to za bullshit? Len som preniesol SSD z 1 PC na druhy ... Lebo som mimo prace a potrebujem data..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Vladík
Červená karta
Červená karta
Registrován: 27. zář 2010

Aktivace Windows 10

Příspěvek od Vladík »

Platnost licence brzy vyprší a to 24 srpna.To se mi včera objevilo v PC. Přitom je systém aktivován.Co s tím ?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“