Jsem hlupák ( přemístění plochy)

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Ankar_23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2014

Jsem hlupák ( přemístění plochy)

Příspěvek od Ankar_23 »

Ahoj,
že já jsem to udělal, ale bohužel, už se to nedá vrátit. Dřív jsem si přesunul "Plochu" na jiný disk, než C a teď jsem to vrátil, abych vyzkoušel, jestli to má dopad na rychlost startu počítače. Chtěl jsem to vrátit do složky Users - Vojta, ale prý když zvolím složku Vojta, tak se celá složka změnila v "Plocha", tudíž teď tam mám AppData.. když to chci vrátit zpět na ten předchozí disk, tak to hlásí "Složku nelze přesunout, protože ve stejném umístění je složka, kterou nejde přesměrovat. Přístup odpeřen". Chtěl jsem jí vymazat a vytvořit novou, ale smazat nejde a vytvořit nová taktéž. Pokud dám "obnovit výchozí" tak to napíše, že nelze zařadit nadřazenou složku do podřízené. Nějaké rady? Například jak kompletně obnovit tuto systémovou složku. :( :( :nervous: Pokud mi nerozumíte, tak kdyžtak napište, pokusím se to dovysvětlit..
CPU AMD Ryzen 5 5600X MB ASRock B550 Pro4 RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB SSD Samsung 860 EVO 250GB GK MSi GTX 1660Ti PSU Seasonic S12II 620W Case Fractal Design Define R4
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Jsem hlupák ( přemístění plochy)

Příspěvek od PKBO »

No upřímně jsem to teda vůbec nepochopil :lol: když ti nejde zkopírovat main složka, proč nezkopíruješ jen podsložky o které ti jde ?

Jinak na mazání věcí bez privilégií se hodí tenhle scrypt, nevím jestli to může pomoci i tobě tedy...
http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... -in-vista/
Ankar_23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2014

Ankar_23

Příspěvek od Ankar_23 »

Jde o to, že mám disky C, A a B. "Plocha" je ve složce Users-Vojta no a odtamtud jsem ji přesunul na disk A, ale chtěl jsem vyzkoušet zda to má vliv na výkon, tak jsem ji přesunul zpět na C, ale zvolil jsem cestu jen Users-Vojta a ne Users-Vojta-Plocha a stalo se to, že ze složky Vojta, je teď Plocha a na ploše mám vše co bylo ve Vojta - AppData, a takové ty složky typu Fotky, Dokumenty, Oblíbené,... Systém tuto složku stále bere jako "Vojta", ale zároveň jako "Plocha" a v té složce je ta originál "Plocha", ale do té to nelze přesunout, protože nadřazená složka do podřazené prý nejde přesunout. Na ten link mrknu doma. Akorát jde o to, že v "Plocha"/"Vojta" je system soubor a kvůli tomu to nejde smazat. Ani nevím jak bych pak vůbec vytvořil novou "Plocha", aby to poznalo, že je to system složka. Nejlepší by bylo obnovit do defaultu celou "Users", ale to nevim jak. Nerad bych instaloval celý systém - I když pokud by se zachovaly data na A,B (HDD), tak by mě to asi netankovalo.
CPU AMD Ryzen 5 5600X MB ASRock B550 Pro4 RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB SSD Samsung 860 EVO 250GB GK MSi GTX 1660Ti PSU Seasonic S12II 620W Case Fractal Design Define R4
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“