Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od junglist »

Ahoj. Poslednich par dni se mi Widle spousti nesmyslne dlouho. Start probiha tak, ze nabootoju do windows, spusti se par aplikace po startu a pak se proste na neco ceka. 2 minuty se nic nespousti, ale to co uz bylo nacteno jde otevrit (napr. Spravce zvuku Realtek) a stejne tak muzu otevrit i Firefox. Tzn. system vylozene nevytuhne, jen zastavi "boot".
Po dvou minutach se ozve zvuk stejnej, jako kdyz pripojim neco do USB a pak boot pokracuje dal a vse funguje normalne.
Nechtelo se mi nad tim moc laborovat, a tak jsem proste provedl cistou instalaci widli. Po prvnich par rebootech bylo vsechno ok, jenze postupne jsem zacal instalovat aplikace a zase se objevili stejny problemy. Aplikace jsem tedy zase odinstaloval a problemy zustaly, nebo mi proste neco uniklo.
Mam ale podezreni, ze za to muze windows update, protoze mi to potahalo nejaky updaty a ty jsem neodebiral. Instalace probihala z instalacky dneska stazeny od microsoftu.
Pokusil jsem se udelat analyzu startu pomoci Windows Performance Toolkit, ale moc chytrej z toho nejsem. Vypada to nejaka takto:
Obrázek
Kdyztak muzu poskytnout screeny neceho konkretnejsiho, kdyz by nekoho neco napadlo.

Napada nekoho nejaka rada? Me uz dosla fantazie..
diky
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od morke »

Vidím dva procesy, které mohou být příčinou. MsMpEng.exe a utorrent.exe. První je Windows Defender, tak si nainstaluj jiný antivir, případně Defender vypni. Utorrent stačí nemít ve spuštěných při startu. Ve správci úloh lze povypínat i jiné zbytečně spouštěné procesy při startu.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od junglist »

Ten screen je jeste z doby, kdy mi ta chyba zacala a PC byl v "normalnim" rezimu. Ted po preinstlaci, kdy se chyba projevuje taky, utorrent nespoustim.
Ale zatim to vypada na ten Windows Defender. Ve Windows jsem ho vypnul, dal restart a vsechno OK. Jenze Defender je zase spustenej - normalni chovani, kdyz nemam jinej antivir. Ale asi neni spustenej hned pri bootovani. Vyzkousel jsem to nekolikrat a jeho vypnuti ma vazne vliv na pristi boot.
Otazka je proc to dela? V jeho nastaveni jsem nic nemenil vic nez rok. Do jinyho antiviru se mi moc nechce, protoze mi Defender vzdy stacil. Ze by skutecne nejaka "chytra" aktualizace defenderu?
Kazdopadne diky za tip. Jeste udelam par pokusu, ale vypada to, ze je to ono..
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od morke »

Ještě se můžeš vrátit k minulé aktualizaci a počkat, jestli to neopraví v příští, která vyjde kolem 10.1.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od junglist »

Mohu se zeptat jak bych se mel vratit k minule aktualizaci? Nejak se mi to nedari najit.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od morke »

Musí se odinstalovat, skrýt a nainstalovat starší. Návod: http://www.windowscentral.com/how-unins ... windows-10.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od junglist »

Diky za navod, presne to jsem si predstavoval :)
Dalo by se z tohoto screenu nejak vycist, ktera aktualizace se tyka Windows Defenderu?
Obrázek
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od morke »

Je to celá kumulativní aktualizace zabezpečení KB3206632. Z minulého měsíce aktualizace: http://www.catalog.update.microsoft.com ... =KB3200970 (stahovat v IE), první si nevšímej, druhá pro 32 bit, třetí 64 bit.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od junglist »

Zminenou aktualizaci jsem se pokusil odebrat, ale pri restartu mi to napsalo, ze aktualizace se nezdarila a ze se vraci do puvodniho stavu, coz trvalo cca 15 minut. Naucim se s tim tedy nejak zit a budu doufat, ze dalsi aktualizace to opravi.
Kazdopadne tohle je po roce a pul uzivani muj prvni vaznejsi problem s Win 10 a uz se nemuzu hlasit do tabora lidi, co s Win 10 nemaj zadnej problem :) Neni to zas takovy drama.. Pocitac zapinam vetsinou jenom jednou denne a ted uz vim, ze se tomu da predejit vypnutim antiviru pred vypnutim PC, ale stejne je to fail Microsoftu a docela by me zajimalo, jestli se najde jeste nekdo se stejnym problemem..
Kazdopadne jeste jednou diky za rady ;)
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Dlouhy start Win 10 Home 64bit

Příspěvek od junglist »

Po par dnech problem zmizel sam.. Zadny aktualizace se mezi tim neobjevily. Snad jedine aktualizace virovy databaze.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“