Zmena primarniho monitoru

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Shaquille »

http://www.overclockers.com/forums/show ... 2-Identity je to starsi, pro XP, ale identita menit jde...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Hmm.. taky zajímavý. K něčemu jsem se v registru proklikal, ale nejde mi to smazat. Ale myslim si, že je to to samý, jako když udělám novou instalaci windows a pak připojim televizi, což jsem udělal a z televize se stala první obrazovka.. Možná by stačilo jen někde v registru něco přepsat a ne ať si to určuje pořadí automaticky.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Shaquille »

pretazeni monitoru mysi v control panelu predpokladam tvuj problem nevyresi...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Viz. předchozí strana. Je to tam i se screenshoty :-)
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Michael24 »

Měl jsem podobný "problém". Monitor připojený přes DVI a TV přes HDMI. Po zapnutí TV se to ve Win takto prohodilo, jako popisuješ. Tedy "Obrazovka počítače" TV a "Druhá obrazovka" monitor. Primární byl pořád nastavený monitor, tedy ikonky i aplikace se spouštěly normálně na monitoru. Ovšem žádné ikonky mi to nerozhodilo, režim duplikovat jsem nepoužíval, takže jsem to nijak neřešil. Když jsem pořídil nový monitor a připojil ho přes DP výstup z grafiky, tak je po problému. Tedy Win evidentně upřednostňují DP před HDMI a HDMI před DVI. :)

// Zkusil bych si sehnat kabel DP -> DVI a připojit monitor přes něj. Podle mě to vyřeší tvůj problém a bude to nejrychlejší řešení. :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Jo, o tom kabelu jsem taky přemejšlel.. Časem ho koupim. Teď jsem dal televizi na reklamaci, tak to tolik nespěchá :)
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Tak jsem koupil ten kabel DP-> DVI. Chová se to pořád stejně :(
digitalzone
Nováček
Nováček
Registrován: 18. led 2017

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od digitalzone »

Třeba:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id- ... splay.html

(cituji: Right click on the taskbar, open properties, and uncheck the checkbox that says "Show taskbar on all displays" :D)
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Jestli jsem tomu porozuměl a našel správný nastavení, tak to u mě vypadá takhle:

Obrázek

Ale jinak díky za tip.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“