Zmena primarniho monitoru

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Ahoj. Nevim, jetli problem souvisi vice s Windows, nebo by bylo lepsi zaradit tema ke grafickym kartam, ale zkousim to tady..
Mam grafiku GTX 1070, Win 10. Monitor (fullHD) mam pripojenej pres DVI a koupil jsem si televizi (fullHD), kterou jsem pripojil pres HDMI. Kdyz je televize pripojena mam s tim maly problemy. Ve Windows je televize uvedena jako obrazovka pocitace (pri stisku Win+P) a monitor je jak "druha obrazovka". Funguju v rezimu duplikace, takze s tim zase tolik problemu neni, ale kdyz treba spustim nejakou hru, tak mi to rozhazi ikony ve windows stejne jako bych pouzival DSR. To mam ale zakazano. Nejpis to nejak upravuje pro rozliseni televize, i kdyz je oboje fullHD, neco je na televizi jinak nez na monitoru a to rozhodi ikony. Jsou tam jeste dalsi problemy, ale to nema cenu psat..
Ziju v domeni, ze kdyz by Windows spravne identifikovali monitor jako obrazovku pocitace, ze by to treba mohlo bejt lepsi. I v nastaveni nvidia mam monitor jako dvojkou a televizi jako jednicku.
Je tahle situace normalni, nebo se to da nejak zmenit?
Diky
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od killerek »

V "Control Panel\All Control Panel Items\Display\Screen Resolution" si oznac monitor, zaskrtni si "Make this my main display" a dej Apply. Je to z firemnich Win7, ale ve Win 10 by to mohlo byt stejne.
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Mám to nastaveno takhle
Obrázek
Obrázek

To "nastavit tento monitor jako hlavní" tam je zašedlý. Mění se to podle toho, jestli mám nastaven obraz jen do televize, nebo do PC. Když dám duplikovat, tak tam tahle volba neni. Každopádně pořád je monitor PC jako "druhá obrazovka" a televize je uvedená jako "obrazovka počítače"
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Alfajk »

nastav to v control panelu graficky karty, nech to jako 2 ruzny monitory, nastav spravne primarni a pak to muzes dat jako duplikovat obraz
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Problém je v tom, že netušim jak bych měl v control panelu změnit jedničku a dvojku. Můžu si je prohazovat doleva, nebo doprava, ale pořád je monitor dvojka. Žiju v domění, že ty čísla si to právě bere z nastavení ve windows.

Obrázek
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Alfajk »

primarni/sekundarni se nastavuje hvezdickou, ne cislem... samsung je u tebe televize, ne? tak to se zda, ze je to spravne, kdyz se prokliknes v driverech do tech "moznosti surround", taky nic?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Alfajk dne pát 28. dub 2017, 16:55, celkem upraveno 1 x.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Ale jednička znamená PC monitor..
Hele já nevim, jestli má smysl to řešit. Znovu napíšu, že můj problém je ten, že když duplikuju, tak při spuštění hry se mi rozhoděj ikony na ploše jako kdybych měnil rozlišení. U jedný hry se mi dokonce stalo, že mi vypla obraz do monitoru a jela jen do televize a při tom přepla i zvuk do televize. Jen doufám že když by PC monitor byl skutečne nastavenj jako PC monitor, tak by to mohlo pomoct...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Alfajk »

to cislo ale nic neznamena, u me je monitor 1, ale jak pripojim jakejkoliv druhej monitor, je z primarniho zobrazovadla najednou cislo 2 a novy zarizeni je 1, ale primarni zobrazovadlo(oznaceno *) je prave ten monitor, kterej byl 1 a pri duplikaci zustanou ikony na svym miste

u tebe, jestli to chapu, je podle toho screenu samsung TV 1 a eizo monitor 2, oznacenej hvezdickou jako primar, takze to je spravne

jeste me napada obnovovaci frekvence, televize ma urcite min a mozna proto to pri ty duplikaci zlobi, co kdyz to nechas na 60Hz na monitoru?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Když zmáčkneš Win+P, tak uvidíš o čem mluvím. Monitor mám 60Hz, televize je 100Hz.
Tady ale u obojích položek můžu nastavit max 60Hz. Nevim jestli to k něčemu je..
Obrázekimage hosting 20mbcertificity.com
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Alfajk »

u me win+p vypada takhle, nevim jestli je to v desitkach jinak
winp.png
zda se, ze je vsechno nastaveny spravne a melo by to fungovat, vse zustat na svym miste... mozna je problem ve win 10
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

V desítkách to vypadá maličko jinak. To co máš jako projektor je tam nazváno jako druhá obrazovka. A já když zvolim tu druhou obrazovku, tak mi jde signál do monitoru. A tady se vracíme k základu otázky :) Jde tohle ve windos nějak prohodit?
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

To rozlišení do kterýho to na chvilku přepne je 1280x720 . Hlásí mi to program DesktopOK, kterej mi zálohuje seřazení ikon na ploše.
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Kama »

junglist píše:V desítkách to vypadá maličko jinak. To co máš jako projektor je tam nazváno jako druhá obrazovka. A já když zvolim tu druhou obrazovku, tak mi jde signál do monitoru. A tady se vracíme k základu otázky :) Jde tohle ve windos nějak prohodit?
Jestli ti to nejde prohodit, tak já bych zkusil přes ddu odinstalovat graf. ovladač a nainstalovat ho zpátky s jen připojeným monitorem a tv připojit dodatečně. Mám k pc připojenou přes hdmi fullhd tv, rozlišení tv a monitoru je rozdílný i obnovovací frekvence je jiná a ikony mi to nerozhazuje. Monitor mám připojen přes dp. Ale dávám Rozšířit a ne Duplikovat.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

To už jsem dělal. Ono hlavně když televizi odpojim, tak se monitor správně posune na pozici monitoru.
Pokud by mi někdo, kdo má win10 a napsal, že jemu to jede při duplikaci v pohodě, tak bych udělal čistou instalaci systému..

edit:
Tak jsem si vyzkoušel čistou instalaci na rezervní HDD co tu mám a chová se to stejně. Pokud připojim televizi, tak mám z monitoru druhou obrazovku. Taky jsem si ověřil, že ani čistá instalace neopravila to chybný spouštění s připojenou DVB-T kartou. To jsem popisoval v obecný diskuzi..
cmoud4k
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011
Bydliště: Hradčovice(okolí Uherskeho brodu)

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od cmoud4k »

Mám stejný problém a už jsem si zvykl :D
AMD RYZEN 7950X Gigabyte X670 Aorus AX 2x32GB 5200MHZ DDR5 cl40, RTX4090 Msi trio 24gb/Corsair HX1200
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Paráda, nejsem sám :-D
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Kama »

Já myslím, že to dělá způsob připojení zobrazovadla. Win nebo ovladač z nějakého důvodu upřednostňují hdmi před dvi. Dnes nejsem doma, ale zítra zkusím dát Duplikovat co to udělá u mě. Mám čistou instalaci CU.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Je to tak. Dělá to něco ve Windows. Bios se mi zobrazuje jen na monitoru.
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od Kama »

Takže když dám Duplikovat, tak na monitor skočí menší rozlišení, které je na tv. Ale pořád mám primární monitor Dell. Po vypnutí se vše samo vrátí do původní podoby. Win10_1703, driver 378.78.
Já myslím, že to u tebe způsobuje to starý rozhraní dvi. Zkus připojit monitor přes dp (kdyžtak redukci dp-hdmi) a bude to ok.
https://www.czc.cz/premiumcord-adapter- ... 27/produkt
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zmena primarniho monitoru

Příspěvek od junglist »

Můj monitor DP neumí. Netušim, jak bych ho degradoval, když bych ho připojil přes tu redukci. Každopádně díky za tip.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“