Automatické přihlášení - problém

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Automatické přihlášení - problém

Příspěvek od Richo »

Zdravím,
po čisté instalaci Windows 10 Creators mám dva místní účty. Jeden administrátorský s heslem a druhý omezený bez hesla. U toho omezeného jsem pomocí nastavení uživatelských účtů (netplwiz.exe) nastavil automatické přihlašování. Omezený účet hibernuju a po opětovném zapnutí jsem se nějakou dobu opravdu dostával k účtu bez nutností přihlášení. Najednou to ale nejde. Je zajimavé, že když PC probouzím z hibernace, tak se přihlašovat musím, ale když restartuju z toho omezeného účtu, tak se dostanu zpátky bez přihlášení.
Nevíte čím se to mohlo takhle přehodit?
Díky

Teď jsem zjistil, že se automaticky otevře omezený účet i po restartu z toho správcovského účtu...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Automatické přihlášení - problém

Příspěvek od zsdx »

Pri restartu probiha klasicky prihlasovaci proces a proto to z registru vezme jmeno a heslo omezeneho uctu a prihlasi ho vzdy bez ohledu na to, ze ktereho uctu bylo restartovano.

Pri probouzeni z hibernace se pozadavek na heslo nastavuje v Moznostech napajeni.
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Automatické přihlášení - problém

Příspěvek od Richo »

Tak to je trochu divné, ne? Když restartuju ze správcovského účtu zabezpečeného heslem (z omezeného účtu jsem v tu dobu řádně odhlášen),měl bych se dostat buď zpátky do správcovského účtu, nebo by se měla oběvit obrazovka s výběrem účtů, abych se po zadání hesla zase dostal do správcovského účtu.

Kde se heslo nastavuje v Možnostech napájení? Mám Windows 10 Pro poslední verzi.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Automatické přihlášení - problém

Příspěvek od zsdx »

Divne to neni, vzdyt jsi dal AUTOMATICKE prihlasovani KONKRETNIHO uctu.
Ti *** to zase presunuli, je to v Ucty - Moznosti prihlaseni
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Automatické přihlášení - problém

Příspěvek od Richo »

Tak jsem to našel!
Nebylo to v tom omezeném účtu, ale v účtu správce se mě ptali po jaké době nepřítomnosti mají vyžadovat přihlášení. musel jsem přepnout na nikdy a už to šlape jak má.
Díky.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“