PROJEKTORY

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

acer nebrat sou to hruza a des :). uz radsi toho Benqa
freEDelL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. kvě 2008
Bydliště: Hodonín

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od freEDelL »

dobře, a který je tedy lepší na to co jsem psal? W600 nebo MP670?
AMD Ryzen 5 1600X @3,9GHz @ 1,2V + SilentiumPC Fera3, ADATA XPG Z1 16GB DDR4 2400MHz @3066MHz 16-18-18-38 @1,36V, MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, SSD WD Green 120GB & SSD WD Green 240GB, 1TB WD Blue, Fortron Hydro 500W

DELL XPS 13, Intel Core i5-8250U, 8 GB RAM, 256GB SSD + 2x DELL Ultrasharp U2414H & docking station
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

asi BenQ W600
ma pro me prijatelnejsi rozliseni 1280x720 tj 16:9 (druhy ma 1280x768 coz je nakej zkriplenec mezi 16:9 a 16:10 )
freEDelL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. kvě 2008
Bydliště: Hodonín

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od freEDelL »

a je lepší W600 nebo ten Epson EH-TW450.?

EDIT: nakonec jsem objednal ten Epson, už jen kvůli spotřebě a životnosti lampy W600/TW450 290W/200W, 2500hodin/4000hodin. Doufám, že jsem neudělal chybu a budu spokojen.
AMD Ryzen 5 1600X @3,9GHz @ 1,2V + SilentiumPC Fera3, ADATA XPG Z1 16GB DDR4 2400MHz @3066MHz 16-18-18-38 @1,36V, MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, SSD WD Green 120GB & SSD WD Green 240GB, 1TB WD Blue, Fortron Hydro 500W

DELL XPS 13, Intel Core i5-8250U, 8 GB RAM, 256GB SSD + 2x DELL Ultrasharp U2414H & docking station
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

s epsonem chybu neudelas jeto prukopnik mezi projektory a jejich modely sbiraj jedno oceneni za druhym. ja sem mel doma uz 3 projektory Epson a vsechny v pohode.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

sice nejsem zastance DLP projektoru na filmy ale tento me zaujal cenou

1080p projektor za 22tis s DPH je slusna nabidka
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70145
Obrázek

tj pro fandy 1080p filmu levne reseni jak dosahnout velkych uhlopricek.

recenze na tento model treba zde:
http://www.projectorreviews.com/benq/w1000/index.php
Naposledy upravil(a) Stratos dne pát 4. čer 2010, 10:51, celkem upraveno 1 x.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od marek16 »

Stratosi, sice tady vedeš skoro monolog (nejspíš kvůli relativně dost vysoké ceně projektorů pro běžného čecha), ale neděláš to nadarmo, chci ti poděkovat za všechno info tady i na CZC, hodně mi to pomohlo :wink:
Asi zakoupím ten TW3500, teď už na něj jen vydělat :-D
Quis custodiet ipsos custodes?
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

Ono dost llidi se stale projektoru boji, ono se neni cemu divit. Studii ktere ti ukazi kvalitni projektor v chodu je u nas naprioste minimum, pritom treba v Nemecku to je bezny jev. Tj lidi se s tim nemaj jak seznamit a radsi koupej za ty samy prachy televizi ktera se nemuze rovnat tomu prozitku co ti udela projektor na velke uhlopricce. Ja az nekde sezenu kvalitni HD kameru udelam nake pekne video treba Original BR disku Avatara na mem 3 metrovem platne at je naka predstava.

K tomu TW3500 urcite chybu neudelas dneska je to jeden z nejlepsich LCD projektoru co se tyce pomeru cena/obraz, jedine co mu chybi je Deep Black technologie ale to uz ej orpavdu pro fajsmejkry co uz naky ten projektor meli rpedtim a uz chtej neco extra. Pro tebe jako pro novacka je to opravdu luxusni start :)
jijik
Nováček
Nováček
Registrován: 18. kvě 2010

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od jijik »

Poridil jsem si taky nove domu projektor ale mam problemy s platnem. Rozmerove a cenove mi nejvice vyhovovalo roletove platno Avtek Cinema 240 CV (http://www.avtek.pl/index.php?site=ofer ... select=_en)

Bohuzel po rozvinuti neni platno uplne rovne, ale jsou na nem dost vyrazne vlny (tvori pismeno V). Po rozdelani spodni listy jsem zjistil, ze neni spodni ohyb nalepeny uplne rovne, takze pujde na reklamaci.

S fotek co jste tady zverejnovali to vypada, ze se zvlnenim roletovych platen nemate vubec problem a vypadaji dokonale rovna. Je to i ve skutecnosti tak a nebo tam primo okem nejake vlny videt jsou?

Diky za postrehy, pokud se to po reklamaci nezlepsi, tak zkusim jinou znacku. Ale jinak provedeni platna se mi dost libi a kvalitativne na tom neni spatne. Takze doufam, ze jsem jen natrefil na spatny kus :(
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

Ja mam zkusenosti s Platny od Da-LITE (predni americky vyrobce platen) a zde sem nemel nikdy s vlnenim problem. Tu znacku co pises vubec neznam.
jukka
Nováček
Nováček
Registrován: 14. črc 2010

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od jukka »

Dobrý den, už delší dobu uvažuji o koupi projektoru. Dlouho jsem čekal než se ceny solidních přístrojů dostanou na přijatelnou hodnotu. Do projektoru nechci investovat více než 25 000,- ..v této kategorii mě tedy oslovil výše zmiňovaný DLP BenQ W1000 (popř. LCD Epson EMP-TW680). Doma mám pro projekci velice příhodne podmínky a mám v plánu promítat obraz přímo na zeď, přičemž bych mohl dosáhnout uhlopříčky kolem 3,5m - 4m ve widescreen. Chci se zeptat, jestli je tu někdo, kdo takovou úhlopříčku provozuje, popř. máte někdo zkušenosti s promítáním přímo na zeď ? Ideální by bylo, kdyby pro tento účel existoval nějaký speciální nátěr nebo barva. Nevíte někdo o něčem takovém ? Budu vděčný za každou radu, popř. pomoc při vybírání samotného projektoru. Děkuji.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

s promitanim na zed zkusenosti mam a staci mit kvalitni stuk + dobre vymalovano (staci klasickej PRIMALEX) s tou uhloprickou se jeste podivej na ten kalkulator co je hned v prvnim prispevku v tomto vlakne aby sis overil z jake vzdalenosti ten projektor zvladne zobrazit uhlopricku 3-4 metry aby si na to mel dostatecnou vzdalenost od zdi kam budes promitat. Jinak dneska sou nejlepsi asi 2 pristroje ten DLP BenQ W1000 nebo LCD od EPSNU (TW3500) ale ten je uz o neco drazsi, ale zase ma tizsi provoz.
Peo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Peo »

Zdravím, plánuji zanedlouho projektor k PC a potřeboval bych poradit s výběrem. Sloužit by měl převážně na filmy/seriály v místnosti s trochou světla. Limit mám 15 000Kč takže s FullHD nepočítám. Zatím mám 3 žhavé kandidáty a nějak se nemůžu rozhodnout :?

Epson EH-TW450 - designově povodený, údajně lepší kontrast než Benq W600
Epson EB-W8 - hlučný, můžu ho mět za 11 000,- dobrý poměr cena/výkon?
Benq W600 - zvládá lépe tmavší odstníny, plátno zdarma

Máme někdo některý? Který by jste volili? Děkuji.
Athlon II X4 2,6@3,25Ghz + Zalman VF2000 LED, 4GB 800Mhz, Asus M4A785-M, ATI HD 3850 512MB, 320GB Seagate HDD, SoundBlaster X-fi Titanium, Artic Cooling Fusion 550R, Samsung blu-ray SH-B083L, Aerocool Racer/black, Samsung 2232BW, Logitech S220, Roccat Kave 5.1, Logitech RX1000, KME 2201
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

asi ten TW450 je nejlepsi.
ten BENQ se mi zda dost hlucnej 34decibelu je nic moc.
Peo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Peo »

A jak je to s odezvou u LCD projektorů... dochází při rychlých scénách k rozmazání obrazu?
Athlon II X4 2,6@3,25Ghz + Zalman VF2000 LED, 4GB 800Mhz, Asus M4A785-M, ATI HD 3850 512MB, 320GB Seagate HDD, SoundBlaster X-fi Titanium, Artic Cooling Fusion 550R, Samsung blu-ray SH-B083L, Aerocool Racer/black, Samsung 2232BW, Logitech S220, Roccat Kave 5.1, Logitech RX1000, KME 2201
Romul10
Nováček
Nováček
Registrován: 18. črc 2010

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Romul10 »

Chvalim moderatora a za prinos k diskuzi o projektorech. Mam prosbu nikde se nemohu docist co umi Lens shift. Tedy vim na co slouzi, ale jde mi o to jestli je nejaky monitor s touto funkci, ktery dokaze vyrovnat obraz v pripade, ze je projektor mimo stred platna a to dost. mam panelakovy byt a obyvak je 3,45 m siroky. Projektor mohu umistit do police, ktera je od stredu cca 130 cm, tedy asi 40-50 cm od zdi. Na drzaku uprostred ho mit nemohu, protoze by mu vadil v ceste lustr, ktery mi samozrejme manzelka nedovoli sundat co tedy s tim? :o
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

Peo píše:A jak je to s odezvou u LCD projektorů... dochází při rychlých scénách k rozmazání obrazu?
takze konecne muzu odepsat na tvuj dotaz :)

takze odezva u LCD projektoru je naprosto v pohode. mam jiz druhy LCD projektor a nikdy sem si nevsiml nakych duchu apod. Posledni projektory uz maji dokonce 120hz technologii aby byly rychle sceny jeste plynulejsi.
Romul10 píše:Chvalim moderatora a za prinos k diskuzi o projektorech. Mam prosbu nikde se nemohu docist co umi Lens shift. Tedy vim na co slouzi, ale jde mi o to jestli je nejaky monitor s touto funkci, ktery dokaze vyrovnat obraz v pripade, ze je projektor mimo stred platna a to dost. mam panelakovy byt a obyvak je 3,45 m siroky. Projektor mohu umistit do police, ktera je od stredu cca 130 cm, tedy asi 40-50 cm od zdi. Na drzaku uprostred ho mit nemohu, protoze by mu vadil v ceste lustr, ktery mi samozrejme manzelka nedovoli sundat co tedy s tim? :o
Dekuji za pochvalu :) ps: nejsem moderator :P

Jinak k tvemu dotazu, ano lepsi projektory umi pohybovani objetkivem mimo idealni osu, bohuzel tyhle moznosti sou omezene a jeste sem nenansel zadny kalkulator ktery by tohle umel spocitat pro kazdy model zvlast, idealni by asi bylo si projektor zapujcit a vyskouset to. Jaky konkretne model chces zakoupit?
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Reptile »

Stratíku...koukam že bysme mohli byt dvojčata.... stejnej vkus na monitory k PC, stejnej vkus na filmy (Avatar, Transformers...) a s tim projektorem to je fakt natěr. Ted jen řešim jestli nakonec fakt nezkusit to jiny platno... Neni o tom moare nějaké větší info? thx
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

dneska udelam 720p video toho myho reseni, prece jenom to minule 360p nemelo moc velkou kvalitu obrazu a zvuku uz vubec ne :)

takze video nahrano
http://www.youtube.com/watch?v=qSj3lpDZx5U
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

Epson uvádí nové projektory s revolučním kontrastem 1 000 000:1
Obrázek
http://technet.idnes.cz/epson-uvedl-nov ... rdware_pka
Odpovědět

Zpět na „Projektory“