Monitor pro CS:GO

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Monitor pro CS:GO

Příspěvek od Michal86 »

Ahoj,

již nějakou dobu přemýšlím o náhradě mého BenQ 2450HM (1ms) za nějaký "FPS" 144hz monitor.

Pořád se v tom točím dokola.

1) 1080p a nebo zvolit vyšší rozlišení do budoucna?
2) 144hz a více - v tom mám jasnost
3) v případě 1080 sáhnout po nějakém z "levných" modelů typu AOC, Asus, Acer, Benq a nebo připlácet za G-Sync? (grafickou kartu mám současně GTX 960)

Současný BenQ 2450hm mám zhruba 4 roky a jsem s ním spokojený. Na PC nejčastěji projíždím www a nebo hraji právě CS:GO. Případně časem jinou online FPS gamesu.

Sestavu mám viz podpis.

Cenu monitoru si představuji... čím nižší, tím lepší. Když bych si měl připlácet, tak ano, ale musím vědět že to za to stojí. (například vyšší rozlišení, g-sync, atd)

S případným budoucím upgradem (v případě vyššího rozlišení) grafické karty tak nějak počítám. (pokud by gtx 960 nestíhala. Momentálně v CS:GO 250-600 fps v průměru)

Ještě tak 3 roky zpět jsem si říkal, že jsem měl místo toho mého RTS monitoru vzít první Benq FPS a měl bych klid. Bohužel v té době peníze navíc nebyly... :|

Je tu nějaký ostřílený FPS hráč, který by mi mohl poradit?
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor pro CS:GO

Příspěvek od Michal86 »

Defakto jsem zadal do porovnání vše co by přicházelo v úvahu zde:
https://www.czc.cz/porovnat?code=146485 ... ode=182820

dále jsem objevil ještě jeden monitor, co vypadá dost slibně (dle specifikací):
http://lcd-monitory.heureka.cz/acer-xb2 ... Gwodx_wN7A
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor pro CS:GO

Příspěvek od Michal86 »

Dost se mi líbí ten Acer za desítku, jak to ale je. Ips 6MS a nebo tn 1MS?
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor pro CS:GO

Příspěvek od Michal86 »

https://www.snogard.de/?artikelId=MON000097152 nevíte, jestli by šel sehnat někde v ČR za podobné peníze? Jeho o 3 palce větší bráška stojí v přepočtu o +5000,- Kč
Orbithek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2003
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor pro CS:GO

Příspěvek od Orbithek »

Michal86 píše:Dost se mi líbí ten Acer za desítku, jak to ale je. Ips 6MS a nebo tn 1MS?
ten Acer XB240HA, se mi z těch co si napsal taky líbí nejvíce, já si na CS nedávno pořídil Asus PG279Q, trošku jiná cenová kategorie, ale paráda :) Chtěl sem 27",1440p,144Hz(165hz),G-sync,IPS a tam moc volby nebylo :) Jestli IPS nebo TN, za mě IPS i na hry. g-sync využiješ i s tvojí GTX 960 :)
CASE/ Corsair Obsidian 1000D,ZDROJ/ Corsair RM850x, 850W,CPU/ Intel Core i9 - 13900KS@deafult,MB/ Asus ROG Z690 Hero, RAM/ G.SKILL 32GB KIT DDR5 6600MHz CL34 Trident Z5 RGB,VGA/ GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, HDD/ Samsung 990 PRO 2TB ,WIN/ Win 11 Enterprise 64bit,REPRO/ KRK Rokit 7G4 Mouse/Logitech G Pro Wireless, CHLAZENÍ/ Watercooled, MONITOR/ 49" Odyssey OLED G9 Smart
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor pro CS:GO

Příspěvek od Michal86 »

Je, hele, nazdar orbi.. :-) Také jsem koukal na kombinaci 144/165hz, IPS, g sync, ale to je dvacet litrů. Sehnat ten co jsem psal za cca 10, tak není o čem přemýšlet.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor pro CS:GO

Příspěvek od Michal86 »

Takže dle emailového sdělení od české podpory Acer bude ten Acer ve 24 k dispozici na přelomu července / srpna i na našem trhu.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“