Propojení PC-LCD TV

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
xpool
Nováček
Nováček
Registrován: 05. dub 2011

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od xpool »

Zdravím,
mám NTB Acer Extensa 7630G a LCD Samsung UE40C6500 a kabel http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=85081. Obraz funguje na jedničku, ale zvuk mi vůbec nefunguje a chtěl bych se tedy zeptat, zda se to v NTB nedá někde nastavit nebo zda vůbec Acer integrované zvukovka podporuje zvuk přes HDMI?
-------------------------------------------------------------------------------
Edit: Tak jsem to našel, stačilo to nastavit ve nastavení zvuku. Ale jak jsem zjistil, tak mi funguje zvuk buď jenom na TV nebo NBT :-(. Nevíte někdo jak to obejít, aby z obou zařízení šel zvuk?
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Stratos »

z obou to nepujde bud jedno nebo druhe.
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od premo »

Zdravím,
chtěl bych propojit PC (Radeon HD6970) a LCD TV (LG 32LE5300) a budu potřebovat 7m kabel (HDMI->HDMI nebo DVI->HDMI). Myslíte, že by stačil tento ?
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od beardie »

ano
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
4tech
Nováček
Nováček
Registrován: 13. led 2011

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od 4tech »

Koupil jsem si LCD televizi full HD, propojil to hdmi kabelem. Ale když dám rozlišení 1920x1080 tak mám obraz šoupnutej moc vlevo a nevim jak to srovnat. Když to propojim normálně vga kabelem a mam rozlišení 1280x768 tak je obraz pěkně zarovnanej (ale ta kvalita nic moc). Můžete mi poradit jak se to dá srovna při tom hdmi? Mám win7. Díky všem za rady.
P DC E5700@3,0GHz, 4GB DD3/1066, 500GB HDD
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od beardie »

¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Stratos »

kdyby ti vlakno o roztazeni obrazu nepomohlo posli dyztak nakou fotku co presne ti to dela, mozna se jeste musi neco nastavit v menu televize apod..
workaholik
Nováček
Nováček
Registrován: 12. lis 2011
Bydliště: Brno

Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od workaholik »

Zdarvím, mohli byste mi někdo poradit, jakým přesně kabelem mám propojit audio PC a LCD TV. Propojil jsem to D-sub_D-sub, ale to samozřejmě nepřenáší zvuk. Takže ten kabel na zvuk: by mě zajímalo, co má být na jednom a druhým konci. Dík
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od LiveBomb »

Nejlepsi by bylo DVI, HDMI nebo DP, ne?
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Stratos »

HDMI pokud nemas HDMI na grafice tak je moznost urcite pres klasicke 2 sinche (cerveny/bily) tj koupis kabel ktery ma na jedny strane klasicky 3.5mm sinch ktery zapojis do zvukovky v PC a na druhe strane ty 2 sinche ktery zapnes do televize. Pak uz asi jenom v menu nastaveni televize zapnes aby pro VGA vstup brala televize zvuk z tohoto vstupu a melo by to fungovat. Nektere lepsi televize maji i Digitalni/optickej vstup tj pokud mas na zakladni desce nebo zvukovce tento konektor lze pouzit i ten.
workaholik
Nováček
Nováček
Registrován: 12. lis 2011
Bydliště: Brno

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od workaholik »

Jo nejlepší by asi bylo HDMI, ale jde o to, že pro svoj starý PC (2004) s GPU GeForce FX-5200 jsem nenašel jiný využití než to zkusit zapojit do rok staré LCD TV. Ta GPU samozřejmě nemá HDMI. No, tak to udělám přes ty dva sinche. Právě sem nevěděl jestli Jack_Jack anebo Jack_2xSinch. Každopádně dík.
workaholik
Nováček
Nováček
Registrován: 12. lis 2011
Bydliště: Brno

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od workaholik »

Jen tak pro zajímavost, nakonec jsem to musel propojit kabelem Jack_Jack. Propojení D-sub_D-sub nebralo zvuk; a propojení Jack_2xCinch sice bralo zvuk, ale zase nebralo obraz. Pak jsem si myslel, že jsem na to už přišel, protože u GPU byl kabel TV-out (s redukcí)_1x Cinch (žlutej), u toho ale byl z naprosto záhadných důvodů zase černobílej obraz :? . Do nastavení TV jsem se taky koukal a skoro nic tam nebylo, asi je to šunka (LG) a nešlo tam nastavit odkud to má brát zvuk. Tak nakonec s tím propojením D-sub_D-sub jede zvuk jenom s kabelem Jack_Jack. Možná bude někdo mít podobnej problém.
stejsky14
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. lis 2006
Bydliště: Beroun

Propojení PC-TV zvuk

Příspěvek od stejsky14 »

Ahoj, mám dotaz pro ujištění. Mám ati 4870, která nemá HDMI výstup. Podle odpovědí co jsem se tu dočetl znamená to že když použiju orig. přechodku od výrobce DVI - HDMI a propojim napřímo s TV kabelem HDMI-HDMI pujde mi i zvuk ?

A stačí když je grafika propojena s PC jen přez PCE, nebo ji musim ještě nějak propojit s deskou?

Děkuju za odpověď.
BlueRice
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. lis 2008

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od BlueRice »

Zdravím, koupil jsem si tuto TV: http://www.alza.cz/42-panasonic-viera-t ... 232507.htm a je dobrá, pokud jí ale připojím k PC, obraz má při FullHD frekvenci pouze 60Hz...to je normální? Proč je tam pouze 60Hz když TV zvládne 600Hz (i když vím, že to je asi pouze při sledování TV), ale alespoň kdyby 100Hz... :sad: Obraz nepříjemně poblikává, jak staré CRT monitory, bolí z toho akorát oči...máte nějaké rady a triky? Popřípadě co mám dělat...připojuji to přes HDMI kabel. Díky za odpovědi...
CPU: AMD Quad-Core Phenom II X4 940 Black Edition, 3.0GHz@3500MHz;MB:Asus M3A76-CM;GPU: MSI 560Ti TwinFrozr II 1GB OC editionRAM: 6GB A-DATA DDR2-800G Gaming series CL: 5-5-5-12;ZDROJ: Corsair VX550W;HDD: Western Digital 500GB SATA;DVD: LG DVD-RAM;KEYB:Logitech MK520;MOUSE: Genus Navigator 535;REPRO: Genius SW-HF5.1 5050V2
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Stratos »

ani bych se tomu nedivil kdyby tahle stara plasma od panasonicu mela jenom 60hz nativne. Tech jejich 600Hz je marketingovy vysmech kteremu snad nikdo neveri. Skusil bych jeste vsechny HDMI porty a prolezt nastaveni telky jestli se tam nekde da prepnout na viz HZ (v PC te to vic jak jsem pochopil asi nepusti co?)

ono vice mene propojeni plasmy s PC se moc nedoporucuje, na to sou lepsi LCD-TV....
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Butch »

Mela by jit zvolit frekvence aby to neblikalo. Mod zobrazeni taky muze byt jiny u kazdeho nastaveni vstupu.
Akorat ja mam klasickou co ma moznost 50 nebo 100Hz nastavit, muzu se podivat kolik to rika Hz kdyz to propojim s NB.
Ja mam jeste starsi Plazmu Panasonic 42" 1024x768 a pres HDMI nemam problem.
Obraz je jak vino. Nic neblika a to jsem na tohle docela citlivej a urcite bych to videl.


Vypada to u tebe jako kdyz nekdo na starych CRT mel 60Hz?
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
BlueRice
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. lis 2008

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od BlueRice »

Přesně tak, vypadá to jak na CRT 60Hz...i když...možná trochu líp, ale je to prostě nepříjemné. Zvlášť po brouzdání po netu jde vidět, že to jemně bliká, po čase z toho bolí oči. TV má jinak perfektní obraz když se nejedná o připojení PC, jinak vůbec nebliká. Nevím jestli je to marketingový tah, docela se s tím chlubí, ale je to možné, každopádně si myslím, že TV určitě bude umět 100Hz apod....tak proč tam nejdou nastavit...? Zkoušel jsem všechny porty, přímo prodejci mi řekli, že do TV už vstupuje 60Hz, že to TV není, že je to o nastavení ovladačů a grafiky. A opravdu to na TV píše když připojím PC na HDMI, tak se napíše 1080p/60Hz vstup... v PC více nastavit nejde...60Hz je max...:-( Hodně to jde vidět, když se dívám jinam a periferně vidím TV, tak to bliká...
CPU: AMD Quad-Core Phenom II X4 940 Black Edition, 3.0GHz@3500MHz;MB:Asus M3A76-CM;GPU: MSI 560Ti TwinFrozr II 1GB OC editionRAM: 6GB A-DATA DDR2-800G Gaming series CL: 5-5-5-12;ZDROJ: Corsair VX550W;HDD: Western Digital 500GB SATA;DVD: LG DVD-RAM;KEYB:Logitech MK520;MOUSE: Genus Navigator 535;REPRO: Genius SW-HF5.1 5050V2
BudyCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. lis 2007
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od BudyCZ »

Dnes mi došla LED TV od LG. Model 47LE5500 a měl bych pár dotazů. Nikdy jsem neměl připojené PC k telce a vůbec netuším jak to nastavit. Od známého mi bylo zděleno že bych měl nastavit saturaci a ostrost. Ale vůbec netuším kde to tam hledat případně pod čím. Některé hry jsou na té telce ok ale spousta dalších - prostě hnus to samé OS. Ale vím že se to dá nějak nastavit aby to nebyla taková hrůza. Najde se tu někdo kdo má k PC připojenou LG a věděl by co nastavit pro zlepšení obrazu?
Bohužel ovladač je polofunkční a funguje jen půlka tlačítek tak nemohu moc zkoušet co je na co :(
Mobo: ASUS B550-EXTREME / CPU: AMD Ryzen™ 9 5900X @ DEFAULT / Cooling: AMD Wraith Prism RGB LED / RAM: G.SKILL 32GB 3600MHz CL17 (2x16GB) / GPU: PowerColor RX 6800XT 16GB @ DEFAULT / HDDs :2x2TB SAMSUNG 980PRO, 2x2TB SAMSUNG SSD = 8TB SSD / PSU:Corsair HX1000i 1000W / CASE: Phanteks Enthoo Evolv X Tempered Glass stříbrná / Panel: 43" ASUS ROG Strix XG438QR 4K UHD HDR
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Stratos »

hele vbypni si dynamickej kontrast a vsechny vylepseni pro konkretni HDMI ktery chces provozovat s PC, taky jsem si upravil jas barvy apod protoze to tovarni nastaveni je sileny :). Po vyladeni mam ale obraz jak vino a kazdej na to tady dycky cumi jak puk jak krasne to ukazuje
Jake15
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Jake15 »

Zdravím.
Mám problém s propojením PC HP Pavilion Elite HPE-500cs s LED Televizí Sharp Aquos LC-32LE320E přes HDMI.
HDMI kabel jsem připojil do PC a poté do vstupu v bedně, ale v ovládacích panelech/zobrazení/rozlišení zobrazení je pouze můj starý monitor který je připojen přes DVI.
Jinak nic pak jsem zkoušel kamarádky notebook a ten jsem připojit bez problému akorát jsem musel přepnout v ovládacích panelech monitor.
Takže nevím jak dál to ještě zkusit pak jsem to ještě zkusil připojit přes VGA kabel s DVI redukcí a to funguje, ale max rozlišení je 1366x768.
Prosím poraďte co dál, ještě mě napadá jestli tu bednu nemám poslat na reklamaci, že nefunguje vstup?
Díky
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“