Propojení PC-LCD TV

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
FRenky_cz
Nováček
Nováček
Registrován: 08. úno 2011

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od FRenky_cz »

na tom samém kabelu to zkoušel kamoš jen ntb - Acer a v poho 1920x1080 :-(
t3ff
Nováček
Nováček
Registrován: 28. dub 2007

Propojení ntb a tv

Příspěvek od t3ff »

Zdravím. Potřeboval bych poradit s propojením ntb Acer Aspire 5930G a tv Samsung UE32C5000. Zkoušel jsem snad už všechno (přeinstal. ovladače GK, systém..) a nic nepomohlo. Mám podezření, že nefunguje HDMI ani VGA (a to mám vyzkoušeny na různých monitorech) výstup z ntb. Je nějaká možnost, jak to zprovoznit či zjistit, co vymněnit? Díky za postřehy
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od beardie »

co sa stane ked ten notas s telkou prepojis?
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
t3ff
Nováček
Nováček
Registrován: 28. dub 2007

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od t3ff »

propojím ntb pomocí hdmi s tv, v ntb dám win +p -> duplikovat obraz a přepnu v tv na hdmi konektor a objeví se: není signál. přitom když tam nemám ten kabel vůbec zapojenej, tak to píše vyhledávám zdroje signálu, takže nějakou přítomnost kabelu to asi chápe. tv je full hd. není třeba problém, v tom, že tv je 5o Hz? i když na normální monitor přes vga mně to taky nejde. jako by ty konektory vůbec nefungovaly
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Propojeni PC s televizí

Příspěvek od lazan »

Zdravím, už delší dobu doma řeším jak co nejlevněji propojit PC s LCD televizí, v počítači mám:
2x DVI, s video a 1x cinch, (mimochodem GK je ATI radeon hd 4850, a MB je GIGABYTE GA-MA770-UD3)
Televize: několikrát cinch, s video, scart, hdmi (model: panasonic TX- 32LED7FA)
Díky za vaše nápady
Naposledy upravil(a) lazan dne ned 6. bře 2011, 14:12, celkem upraveno 1 x.
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Propojeni PC s televizí

Příspěvek od beardie »

DVI->HDMI a budes to mat priamo aj so zvukom
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od lazan »

ivanhw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2011
Bydliště: Praha

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od ivanhw »

To asi ne. PC i TV maji moznost digitalniho propojeni a on to bude cpat analogove? pokud neni PC moc daleko, tak ta redukce DVI na HDMI.
treba http://www.alza.cz/redukce-dvi-hdmi-ham ... d79460.htm
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od lazan »

ivanhw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2011
Bydliště: Praha

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od ivanhw »

Taky moznost. ALE !!! Ten kabel je nejaky "nedrahy". Levne HDMI kabely nekdy delaji neplechu. Takze koupit tak, abys to pripadne mohl bez problemu vratit = objednavka pres WEB.
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od lazan »

A co by jsi mi doporučoval ty?, Chtěl jsem opravdu něco levnějšího...
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od beardie »

ak to ma byt do 5 m tak staci aj lacny kabel
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
ivanhw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2011
Bydliště: Praha

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od ivanhw »

lazan píše:A co by jsi mi doporučoval ty?, Chtěl jsem opravdu něco levnějšího...
Ja to nemyslel tak, ze ho nemas brat. Jen to radeji koupit tak, abys ho mohl pripadne bez problemu vratit/vymenit.
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od lazan »

Ja jsem to nemyslel zle, koupim ho asi v kamennym obchodě, a zkusim se s nima domluvit, jestli by to šlo kdyžtak vrátit, a doufam že to pujde... Díky
ivanhw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2011
Bydliště: Praha

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od ivanhw »

Ja vim. Jen proste s kabelame je to obcas "slozite". Proto vsechny tyhle veci objednavam pres WEB, ale chodim si je vyzvedavat osobne. Mall, Mironet, CZC... Dobry je i Tesco, Globus, tam taky neni problem s vracenim. Ono u kabelu za 250,- to neni tak zhave, u kabelu za 850,- uz je to jen preci jina.
forestFM
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2011

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od forestFM »

Zdravím. Mohl by mi někdo poradit s problémem rozlišení při duplikaci video výstupu z grafické karty na monitor(LCD 17'', poměr 4:3 a rozlišení 1280x1024) a na LCD TV (32'', poměr 16:9 a rozlišení 1360x768)? Do monitoru to jde DVI kabelem a do TV HDMI kabel verze 1.3, 5m. Problém je v tom, že do monitoru i do TV mi jde poslat pouze stejné rozlišení - když nastavím správné pro TV, tak je na monitoru "letter box" a naopak. Zkoušel jsem to jak ve windows, tak i v Catalyst Control Centre. OS mám win7 a grafickou kartu ATI Radeon HD 4890 1GB paměti. Za rady předem děkuji. forestFM
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Stratos »

mas asi nastaveny CLONE rezim zde musi byt stejne rozliseni na obouch obrazovkach, nastav si rezim rozsirena plocha.
forestFM
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2011

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od forestFM »

pro Stratos: Ano CLONE režim nastavený mám. Problém je v tom, že TV je ve vedlejší místnosti a pokud nastavím rozšířenou plochu, tak to nebudu schopen ovládat. Původně byl můj plán takový, že budu mít na monitoru a na TV duplikovaný obraz a k TV do obýváku si koupím bezdrátový set klávesnice+myš. Pokud vím, když bude k PC připojena 2x klávesnice a 2x myš, tak se to nebude "tlouct". Neexistuje náhodou nějaký program, ve kterém by se to dalo nastavit?
forestFM
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2011

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od forestFM »

P.S.: pro Stratos: Ještě mě napadlo krajní řešení, které by se týkalo koupě širokoúhlého monitoru (pak by při duplikaci nevzikal problém různých rozlišení), ale to vzhledem k nákladům na pořízení není přijatelné.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC-LCD TV

Příspěvek od Stratos »

CLONE rezim mel vzdy toto omezeni, bohuzel nic s tim neudelas. Jedine si dycky kdyz pujdes k televizi nastav jako primarni obrazovku tu Telku a ono se ti to jako by prohodi, ze prazdna plocha bez niceho(bez listy) bud ena monitoru a na telce budes mi to cos mel na monitoru, a kdyz telku vypnes zas si to prepnes, vsak je to otaza par sekund v CCC mozna na to jde udelat i naka klavesova zkratka.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“