Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Stratos »

Jelikoz se tu v posledni dobe mnozi prispevky kde lidi maji tento problem. Rozhodl sem se nez kazdemu odepisovat zvlast udelat na to nove vlákno s krátkym navodem jak se toho zbavit a roztáhnout obraz pres celou obrazovku.

krok c.1
Zapneme si CCC panel. a prepneme do zalozky desktops and displays
Obrázek

Krok c.2
Klikneme na nas monitor/TV kde mame problemy s roztazenim obrau pravym tlacikem a dame volbu configure
Obrázek

krok c.3
v zalozce scaling options posuneme posuvnikem uplne do prava a dame apply
Obrázek

pote by se mel obraz roztahnout po cele zobrazovaci plose TV/monitoru/projektoru apod.

//e maXXmilian presunuto docasne mezi dulezite.
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od KOFis »

skvely navod! a ted jen jak to udelat na invidia a intel grafikach :old9:
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od PcBuh »

Faj návod , já to udělal včera večer sám podle zahraničního fóra , postupoval jsem takto :

Stáhl jsem :
10-5_vista_win7_32-64_ccc_lang3( staženo jako 32bit )
10-6_vista_win7_32-64_ccc_lang3( staženo jako 64bit )

( Při instalaci vždy zvolte vlastní )
Tak jsem nejdříve dal instalovat 64bit ( pouze ovladače VGA + HDMI ) , neinstalovat Catalyst Control Center!! , po skončení instalace restart , až najede opět OS tak instalovat 32bit a dát instalovat pouze Catalyst Control Center , restart a můžeme nastavovat
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od PcBuh »

KOFis

Intel VGA jsem na TV nezkoušel , ale nVidia je úplně vpoho , připojoval jsem přes HDMI z IONu VGA a po instalaci ovladačů a restartu se obraz roztáhl hned a sám
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od KOFis »

overscan (posunuti nebo zmenseni/zvetseni plochy na obrazovce) muzete nastavit taky pomoci PowerStripu (navod zde v anglictine), dal to de nastavit programem DTD Calculator (navod zde v anglictine). v pripade propojeni s LCD televizory nekdy take pomaha pojmenovat HDMI vstup 'PC' a pak na televizi aktivovat automaticke vyladeni obrazu, popis od ollie zde a v anglictine zde.

zadny z techto programu ale nefungoval u me, bud to neumoznovala grafika menit, nebo LCD TV nezvladla nestandartni nastaveni rozliseni (asus p5g41-m, intel x4500, Samsung LE32S86BD).

pro intel grafiky (na deskach asus) fungovalo u me pouziti nejnovejsiho driveru primo od intelu (od asusu nefungoval) a pak aktualizace nejnovejsich ovladacu chipsetu od asusu, ktere uz v sobe obsahovaly i pokrocilejsi nastaveni overscanu (to ale stejne nefungovalo dokud se updatoval novy driver od intelu).

takze u me uz konecne funguje HDMI propojeni v poradku, diky vsem za pomoc.

myslim ze tento thread by se mohl pridat k dulezitym.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Stratos »

od verze 10.8 je v ovladacich ATI BUG, nastaveni Overscanu se neuklada po restartu PC. Bug bude vyresen az v 10.10.
bounick
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2011

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od bounick »

Díky díky díky díky !!!! :) Tohle jsem přesně potřeboval najít.

!!!!! Vivat Stratos !!!!!
jirkammm
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2011

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od jirkammm »

Ahoj díky za návod, ale u mě nefunguje . . .
hodil jsem na web jak to vypadá - mám prostě ty nový catalysty a nikde nemůžu najít upravení overscanu

http://www.dosa.cz/upload/hdmi/1.jpg
http://www.dosa.cz/upload/hdmi/2.jpg

dík
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Stratos »

Obrázek

zde se to nastavuje
TranceCZE
Nováček
Nováček
Registrován: 06. úno 2011

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od TranceCZE »

JJ díky moc za návod, sám bych na to nikdy nepřišel! Měl jsem tam ještě trošku černých pruhů.
rigix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od rigix »

Zdravim. Tento problém u mě nastal taky vyřešil jsem ho zde podle vašeho návodu a ve windows to funguje a však v některých hrách to nepomohlo. Např v crysis 1 a 2 po spuštěný hry se opět kona smrštění obrazu. Da se i toto nějak vychytat ?
Cirrus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Cirrus »

Já tam tu volbu "configure" vůbec nemám. Mám druhý monitor zapojen přes DVI-HDMI redukční kabel a obraz mám neroztažený, rozostřený. Nenapadá někoho co s tím? Reinstal ovladačů i celýho catalyst balíku nepomohl...
:: Pravděpodobnost přežití je přímo úměrná úhlu dopadu na zem... ::
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Stratos »

takze toto je screen z poslednich AMD ovladacu Catalyst 12.1a
Obrázek

zde to nastavis
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od zhor »

Ja mam k PC pres HDMI pripojenej TV Samsung 32D5000 kterej ma v menu volbu 'Prizpusobit obrazovce' (1920x1080) a obraz je vzdy presne pres celou plochu bez ohledu na rozliseni a nastaveni grafiky...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Stratos »

no nektery telky a monitory tohle ale neumej, pak se to tedy musi donastavit pomoci ovladacu.
JackFlash87
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2013

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od JackFlash87 »

Dobré odpoledne, mám přesně tento problém, bohužel ani tento způsob mě nepomůže úplně. LCD je LG IPS237L-BN a připojený to mám přes kabel HDMI (LCD) a MiniDP (grafika GB 7950). Tento způsob mě už rekl kámoš, ale když to dám na 0 tak mám obraz jakoby moc velký - nevidím skoro vůbec spodní START lištu atd.

za jakoukoliv radu budu moc rád
díky všem
i5-3570K Asus P8Z77-M PRO Gigabyte HD7950 8GB Kingston 1TB Seagate SEASONIC SSP-550RT 550W LG mechanika case Sharkoon T9
Cirrus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Cirrus »

a co s timhle "0" nastavenim zkusit autoconfig monitoru?
:: Pravděpodobnost přežití je přímo úměrná úhlu dopadu na zem... ::
JackFlash87
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2013

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od JackFlash87 »

Cirrus píše:a co s timhle "0" nastavenim zkusit autoconfig monitoru?
díky

nějaký autovyladění se snažím v Catalystech najít, jinak volba ''AUTO'' je i na LCD, ale když jsem to mačkal už dřív tak to šlo u analogu dobře, ale teď to píše, že to funguje jen v D-SUB módu a tak jsem pěkně v prde....

PS: nějak v Catalystech v Podpoře HDTV jsem upravil obraz a když tam dám jen 1856*1036 tak mám obraz konečně přes celou obrazovku
i5-3570K Asus P8Z77-M PRO Gigabyte HD7950 8GB Kingston 1TB Seagate SEASONIC SSP-550RT 550W LG mechanika case Sharkoon T9
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Stratos »

a kdyz to nedas na "0" ale na "-1" tak to neni presne? Jinak moje LG TV tohle umi donastavit primo z menu televize tj ani to nemusim nastavovat pres ovladace... Uz asi ale z hlavy nepamatuju presne tu funkci.. Jinak proc nemas monitor pres DVI?
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Řešení: neroztažený obraz po připojení Monitoru/TV přes HDMI

Příspěvek od Butch »

UZ to tu padlo vyse, jak tohle roztazeni vyresit na intel grafikach integrovanych na NB?
Pripojuji torzo NB kde je HDMI k plazme. Kdyz dam rozliseni vystupu jako ma rozliseni Plazma tak to nesedi. Zkousel jsem nekolik variant rozliseni, nakonec pouzivam nejake jine a kolem obrazu je malej cernej ramecek, coz neni idelani.

Musi se na to pouzit nejaky externi nastroj jako drive byl powerstrip atd? Intel nastaveni grafiky je k nicemu v tomto pripade.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“